Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Software - Kontroler uniwersalnej magistrali szeregowej USB (brak sterowników)

piotrekkkck 03 Maj 2014 15:37 6765 2
  • #1 03 Maj 2014 15:37
    piotrekkkck
    Poziom 9  

Witam. Na wstępie chciałbym zaznaczyć że przeglądałem wiele tematów i niestety w niczym mi nie pomogły.
    Geneza problemu wygląda następująco. Całkiem niedawno postanowiłem złożyć sobie komputer z części. Zamówiłem wszystkie komponenty, a następnie złożyłem. Postawiłem na kompie system Windows 7 Ultimate 32bit. Zainstalowałem sterowniki dołączone do sprzętu i tu rozpoczęły problemy. Po restarcie komputera mysz przestała działać, a konkretnie system nie mógł jej rozpoznac. Ewidentnie była to wina sterowników. Po paru bataliach doszedłem do tego że za problemy odpowiadają sterowniki Intel(R) USB 3.0 eXtensible Host Controller, więc poprostu ich nie zainstalowałem. Niestety bez zainstalowanych tych sterowników ciągle miałem problemy z portami USB(nie wykrywało większości urządzeń oraz nie dało się zainstalować sterowników do tych urządzeń).
    Postanowiłem więc zainstalować system Windows 7 Ultimate 64bit. Początkowo wszystko było ok. Urządzenia działały itp. Lecz ostatnio podpiąłem telefon do komputera i co było dziwne telefon wykryło (Xperia S) ale nie miałem dostępu do urządzenia, czyli zwyczajnie był w menadżerze urządzeń a w komputerze go nie pokazywało. Podobny problem był kiedy podpiąłem pendrive'a Flash usb. Postanowiłem dograć sterowniki ale niestyety było to nie możliwe. Próbując zainstalować sterowniki przez urządzenie systemowe, nie znajduje mi ich. Znalazłem je ręcznie(Intel(R) USB 3.0 eXtensible Host Controller)ale niestety wywala błąd: "Program instalacyjny nie mógł zainstalować co najmniej jednego sterownika urządzeń. Program zakończy działanie"
    Kolejnym krokiem była aktualizacja całego systemu lecz nie chce się zaktualizować większość dostępnych aktualizacji.

Nie wiem już za bardzo co zrobic. Dodaje również specyfikacje sprzętowe:
    *Karta graficzna Asus GeForce GTX 660, 2GB DDR5 (192 Bit), HDMI, DP, BOX
    *Procesor Intel CORE I5-4670K 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL
    *Dysk SSD Kingston SSDNow V300 120 GB 7mm
    *Dysk Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache
    *Zasilacz XFX Pro Series 550W PSU 120mm 80+
    *Pamięć Team Group Vulcan Gold - DDR3-1600 CL9 - 8 GB
    *Płyta główna Gigabyte G1.SNIPER B5, B85, DualDDR3-1600, SATA3, HDMI, GBLAN, ATX

0 2
  • #3 04 Maj 2014 14:30
    piotrekkkck
    Poziom 9  

Postanowilem zrobic to juz na nowym systemie. Postawilem system. Pobralem stery z tej strony: http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/g1sniper_b5rev_10/download/

Zainstalowalem najpierw stery do chipsetu. Nastepnie Intel USB 3.0 Driver i po zainstalowaniu ten sam problem co wczesniej. Mysz bezprzewodowa nie działa. Co Ciekawe teraz nie mam tych sterownikow zainstalowanych i podpinajac telefon pod USB 2.0 instalacja zakonczona niepowodzeniem. Natomiast po podlaczeniu do 3.0 instaluje mi sterowniki do telefonu poprawnie.

Dodano po 2 [godziny] 9 [minuty]:

Witam. Pogrzebałem dzisiaj troche i zauwazylem ze po zainstalowaniu Intel(R) USB 3.0 eXtensible Host Controller porty USB zaczynaja dzialac dla wszystkich urzadzen procz myszki.

Bez sterownikow pendrive'y, dzialaja tylko pod usb 3.0. To samo telefon. Co ciekawe mysz bezprzewodowa dziala pod usb 2.0 i 3.0.

I tu pojawia sie moje pytanie. Czy mysz moze poprostu gryzc sie z plyta glowna?
    Sprawdzalem na zwyklej myszy z przewodem ale rowniez z wejsciem usb i dzialala bez problemow.
    Owa feralna mysz bezprzewodowa to Esperanza EM101.

Czekam na opinie dotyczące moich spostrzeżeń

0