Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wejście AUX w Sony CDX-C910RDS - przeróbka

rwi 03 Maj 2014 16:10 1626 0
  • #1 03 Maj 2014 16:10
    rwi
    Poziom 11  

Witam,
    radio dość leciwe choć zapewne wielu doceniając walory jakościowe tego radia albo jeszcze go używa albo zachowało sobie na pamiątkę.
    Jednym z głównych mankamentów użytkowych tego radia jest brak wejścia AUX pozwalającego wykorzystać je do podłączenia telefonów, odtwarzaczy mp3 czy podobnych. Przyznaję że z tego powodu radio to spędziło u mnie na półce ostatnie 2-3 lata. Teraz postanowiłem wrócić do niego i trochę się pobawić - okazało się że można w banalny sposób uaktywnić wejście Audio in bus wykorzystywane do podłączania zmieniarki - jednak nie chciało mi się bawić w konstruowanie układu symulującego podłączenie zmieniarki. Po analizie schematu okazało się że sygnał z wejścia Audio Bus In podawany jest na wejścia 40 i 45 układu CXA1946Q a sygnał z tunera AM na nóżki 41 i 44, ponieważ nie pamiętam abym kiedykolwiek używał tunera AM w samochodzie nic nie stoi na przeszkodzie aby odciąć sygnał AM a w jego miejsce podać AUX wprowadzony na Audio In Bus i tak stałem się może nie szczęśliwym ale z pewnością zadowolonym posiadaczem radia Sony CDX-C910RDS z wejściem AUX aktywnym podczas wybrania jako źródła tunera AM.
    Opis przeróbek zamieszczam poniżej - wycinek ze schematu oraz miejsca cięcia i lutowania na płytce.
    Dodałem też pełną instrukcję serwisową.

0 0