Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nowy TV i probelm ze smart TV oraz time shift; LG 42la620S

logolo 03 Maj 2014 16:23 4344 3
  • #1 03 Maj 2014 16:23
    logolo
    Poziom 10  

Witam, kupiłem ostatnio nowy LG 42la620S. Mam takie problemy:

1. czy da się podpiąć do pvr'a mniejszy pendrive niż 40GB. Władałem 4 i 32 GB i po nie mogę tej funkcji uruchomić. Nie mogę wo ogóle pendriv'a sformatować. Albo nie wiem jak to zrobić. Trochę dziwne że do zwykłego pvra musi być włożony aż tak duży stick. W samsungu wystarczy 2GB i działa bez problemu.

2. przy próbie uruchomienia aplikacji player wyświetla mi się komunikat o konieczności rejestracji. Zarejestrowałem się na lgapptv (poprzez komputer). Jednak nie było tam wyboru Polski więc wybrałem UK. Rejestracja przebiegła pomyślenie. Jak w TV próbuję się zalogować to dostaje info o niezgodności id lub kraju.
    Czy wiecie jak można uruchomić playera?

Tak naprawę to jest z kilku niewielu aplikacji z której korzystam w TV. - To jest mój drugi telewizor mam też samsunga i powiem szczerze że tam nie mam żadnych problemów ze smart tv czy z pvr'em.

dodatkowo w porównaniu z samsungiem (46 cali) (mam go w innym mieszkaniu więc trudno jest przeprowadzić jednoznaczny test) mam wrażenie że obraz jest po prostu kiepski (w sensie nie ostry). Na przykład na programie 2 HD napis "PANORAMA" był
    jest taki niewyraźny że trudno go odczytać. Mam wrażenie że twarze są po prostu rozmazane. Nawet przy oglądaniu z 3, 3,5m. Przy zakupie sugerowałem się opiniami z internetu i zdecydowana większość była bardzo pozytywnych. Dlatego też ciągle mam nadzieję, że może coś jest nie tak w ustawianiach - aczkolwiek tymi dostępnymi z menu bawiłem się dosyć długo.

chwilowo nie mam możliwości wyświetlenia dobrego filmu z USB ale te w rozdzielczości 720 wyglądają no ... tak. sobie.

Mam też porównanie z jakimś starszym LG 32 calowym i tu też wydaje mi się że jest lepiej.
    Jestem bardzo ciekawy Waszych opinii o tym modelu. Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.

0 3
  • #2 03 Maj 2014 18:30
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

logolo napisał:
    1. czy da się podpiąć do pvr'a mniejszy pendrive niż 40GB. Władałem 4 i 32 GB i po nie modę tej funkcji uruchomić. Nie mogę wo ogóle pendriv'a sformatować. Albo nie wiem jak to zrobić.

W instrukcji wszystko znajdziesz.
    logolo napisał:
    2. przy próbie uruchomienia aplikacji player wyświetla mi się komunikat o konieczności rejestracji. Zarejestrowałem się na lgapptv (poprzez komputer). Jednak nie było tam wyboru Polski więc wybrałem UK. Rejestracja przebiegła pomyślenie. Jak w TV próbuję się zalogować to dostaje info o niezgodności id lub kraju.
    Czy wiecie jak można uruchomić playera?

logolo napisał:
    kupiłem ostatnio nowy LG 42la620S

Gdzie tv był kupiony, w jakim kraju rejestrowałeś usługę?.

0
  • #3 03 Maj 2014 20:46
    logolo
    Poziom 10  

Przyznaję się stygnąłem przez pomyłkę jakąś dziwną instrukcję (nie do tego modelu). Teraz mam odpowiednią i doczytałem się, że do time shifta musi być hdd. Wg mnie porażka. W samsungu (sorry że porównuję ale jak tu nie porównywać) wystarczył zwykły 2 GB pendrive (nie najwolniejszy) i time shift dział. Tutaj muszę wydać kolejne grubo ponad 100PLN na dysk. Poza tym dyski (chyba) są mniej trwałe niż pendrive'y więc to słaby interes - moim zdaniem bardzo słabe rozwiązani. No i po co mi duży dysk na kilka godzin filmów jak ja chciałbym
    tylko mieć pamięć do max godzinnego zatrzymywania obrazu (pvr/time shift). No i jeszcze dysk to trzeba gdzieś powiesić. Cienko. Wg mnie tutaj LG dało nieźle ciała.

A może komuś udało się podpiąć jednak pendrive'a do funkcji time shift w LG?

Co miejsca zakupu: Polska, sieciówka. W lokalizacji w TV też pojawia się "Polska". Zarejestrowałem telewizor na stronie lg.com.pl ale z tego co rozumiem żeby korzystać ze LG smart World muszę się zarejestrować na lgappstv. I to zrobiłem. Niestety tutaj nie było możliwości wybrania Polski. Więc wybrałem Wielką Brytanie. I tyle. Kurcze coś robię nie tak.
    Zastanawia mnie tylko czemu w instrukcji przy rejestracji do smart World jest taki punkt:
    Za pomocą jednego identyfikatora możesz zarejestrować do pięciu telewizorów
    Ja TV zarejestrowałem na lg.com.pl.
    Jednak jestem prawie że pewny że to nie o to konto i hasło (z lg.com.pl) chodzi przy logowaniu się w prawym górnym rogu TV ponieważ w TV hasło musi mieć do 12 znaków - na lg.com.pl moje ma 13 (i tutaj takiego ograniczenia nie ma)

Niestety jutro na dłużej wyjeżdżam z miejsca gdzie jest TV więc infolinia LG nie wchodzi w grę a nie lubię zostawiać takich spraw w zawieszeniu.

Kocurek czy to instalowałeś (TVN) Playera? A może ktokolwiek? Jak to zrobiliście?

Pomocy.

Dodano po 13 [minuty]:

Jeszcze dodam że rejestrowałem się w smart world przez komputer a jak próbuję się zarejestrować w przez TV to się nie daje a jak nacisnę "Sprawdź czy jest prawidłowe" to dostaje info że adres e-mail jest niepoprawny. No co jest???

0
  • #4 04 Maj 2014 10:11
    logolo
    Poziom 10  

Problem z rejestracją rozwiązany: Trzeba się zalogować na lg.com.pl i hasło nie może być dłuższe niż 12 znaków.

Dodano po 53 [sekundy]:

Pomimo tego że w instrukcji jest napisane że trzeba się logować na lgappstv

0