Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xsara 1.6 - wyrzuca płyn z zbiorniczka wyrównawczego i strasznie się grzeje

03 May 2014 17:21 4734 13
  • Level 8  
    Witam mam problem z citroenem xsara 1.6 mianowicie wyrzuca mi płyn z zbiorniczka wyrównawczego i bardzo się grzeje powyżej 100 , odpowietrzyć się go nie da bo wylewa się płyn z zbiorniczka , chłodnica u góry ciepła a na dole zimna , nie lecą bąbelki z zbiorniczka ani nie ma (tzw. masła) na korku .
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 22  
    wyjmij termostat jak dalej bedzie tak samo trzeba by zdjąć głowicę i wymienic uszczelke ale mogą być też inne powody na początek uruchom bez termostatu ,a wentylator chłodnicy sie włancza ?
  • Level 8  
    termostat jest nowy , wymieniłem . Wentylator normalnie się włancza ,
  • Level 22  
    To że termostat jest nowy nie oznacza że jest sprawny. tak jak wspomniał kolega sprawdź jak będzie się zachowywać bez termostatu.
  • User removed account  
  • Level 17  
    Witam stawiam na uszczelkę pod głowicą
  • User removed account  
  • Level 8  
    patrzałem ten stan płynu i bylo na minimum auto stało przez cała majówkę , dziś dolałem zaś i zaczekam może zejdzie i może to będzie to, a takie same objawy pan miał ?
  • User removed account  
  • User removed account  
  • Level 8  
    a grzał się Panu ? Bo ja przejechałem 10 km i nie lało z korka ale po 10 km zaczęło lać i temperatura na 110 skoczyła wiec racje Pan może mieć , termostat działa w 100% sprawdzałem , a co do uszczelki to te auto nawet nie dymi na biało nie jest tak ze biała chmura od razu wiadomo jak każde auto kopci delikatnie , a w jakim aucie i silniku Panu sie tak działo?

Dodano po 3 [minuty]:

odpowietrzałem ale tam przy termostacie pruje tylko powietrzem jak by z chłodnicy nie szedł obieg płynu , może pan mi napisze jak poprawnie i dobrze odpowietrzyć
  • User removed account  
  • Level 8  
    Problemem była Pompa wody , dziękuje za odpowiedzi .