Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

netiaspot podłączenie routera belkin 802.11g Modem with Wireless Router

03 Maj 2014 17:37 1275 2
  • Poziom 7  
    Witam serdecznie!!
    posiadam Netia spot do którego podłączony jest internet. Niestety nie wszędzie posiadam zasięg tego internetu więc narodził się pomysł aby do tego routera podłączyć inny router np kablem który mogę ustawić w tej części domu gdzie zasięgu nie posiadam i tym samym zwiększyć zasięg całej sieci. Po wcześniejszej instalacji pozostał mi router firmy belkin 802.11g ADSL modem with Wireless. Ogólne pytanie czy da się to zrobić i w jaki sposób. proszę jeżeli jest taka możliwość o wskazówki jak mam podłączyć oba routery oraz łopatologicznie wyjaśnić co muszę w nich zmienić aby razem działały.
    z góry dziękuje za odpowiedz.
  • PCBway
  • Poziom 19  
    Da się to zrobić, i to bez większego problemu.

W netiaspot podłączasz kabel do gniazda LAN, w belkinie też do gniazda LAN, na belkinie wyłączasz server dhcp i ustawiasz adres ip LAN na klasę jaką ma router netia spot, domyślnie 192.168.1.254 więc w belkinie ustaw 192.168.1.253.

To powinno rozwiązać problem. Jak coś pisz postaram się pomóc.
  • PCBway
  • Poziom 7  
    Witam!!!
    poustawiałem wszystko tak jak Pan podpowiedział i działa wszystko jak należy więc dziękuje za wielką pomoc. Teraz wystarczy przeciągnąć przewód po domu w miejsce gdzie ma stać drugi router i powinna być sieć w tym miejscu gdzie chcę.
    Mam jeszcze jedno pytanko w sumie już delikatnie po za tematem bo efekt już osiągnięty a mianowicie czy da się podłączyć tak te dwa routery żeby netia spot wysyłał sygnał wi fi do belkina a ten dalej przekazywał sygnał wi fi w miejsce zamierzone ( pytanie narodziło się gdyż muszę w paru miejscach przewiercić ścianę domu żeby poprowadzić kabel i jeżeli udało by się bez kabla to już było by niesamowicie super.
    z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam