krzys59
Nie gniewaj się, ale chyba kompletnie nie masz pojęcia co chcesz mierzyć.
Szukasz czujnika temperatury z dokładnością na poziomie 10mK, na zakres 333,15-373,15K, który podłączysz do Arduino? Przecież to min. 12 bitów nie licząc nieliniowości, offsetu i kilku(nastu) innych czynników.
Mówiąc najprościej jest to nierealne. Nie tylko ze względu na sam czujnik, którego nie kupisz w sklepie, ale głównie ze względu na konieczność kalibracji (sprzęt jest droższy niż układ pomiarowy) i odwzorowanie dynamiki cieplnej układu w formie modelu programowego. Wspominasz tutaj o 1s... fajnie, ale czy ten czas odnosi się do samego czujnika, czynnika wokół czujnika czy procesu generującego zmianę temperatury. Uwzględniłeś tutaj procesy wymiany ciepła z otoczeniem, podgrzewanie czujnika prądem koniecznym do działania?
W maszynach fotolitograficznych (do naświetlania wafli krzemowych podczas produkcji półprzewodników) temperaturę stabilizuje się na poziomie 10mK w bardzo ograniczonej objętości i za pomocą bardzo zaawansowanych rozwiązań. Arduino ma się do tego nijak.
Realnie możesz oczekiwać dokładności ~1°C i rozdzielczości 0,25°C. Czas stabilizacji układu i reakcji na zmiany to pewnie gdzieś między 5s a 20s.