Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hp pavilion g6 - zacinanie podczas oglądania filmów z dysku

lleennaa1 03 Maj 2014 20:58 1041 9
  • #1 03 Maj 2014 20:58
    lleennaa1
    Poziom 6  

Witam od jakiego czasu mam następujący problem. Podczas oglądania filmów odtwarzanych z dysku po pewnym czasie filmik się zacina tzn. zarówno obraz i dźwięk się zatrzymuje, natomiast suwak odtwarzania idzie do przodu. Naciskam ctrl+alt+delete komputer myśli ok. 30sek wyskakuje mi ekran wyboru i w tym momencie filmik się "odcina" i obraz leci w przyspieszonym tempie. Dzieje się tak zarówno w przypadku allplayera jak i media player classic.

0 9
  • #2 03 Maj 2014 21:02
    Kasek21
    Poziom 43  

Zamieść screen z programu CrystalDiskInfo.

0
  • #4 03 Maj 2014 21:33
    Kasek21
    Poziom 43  

Dysk jest uszkodzony i może powodować takie zachowanie się systemu.

Zamieść screen tak aby było widać całą wartość parametrów.

0
  • #5 03 Maj 2014 21:43
    lleennaa1
    Poziom 6  

hp pavilion g6 - zacinanie podczas oglądania filmów z dysku hp pavilion g6 - zacinanie podczas oglądania filmów z dysku

Dzięki za szybka odpowiedź. Rozumiem, że nie da się tego naprawić bezinwazyjnie ;(

0
  • #6 03 Maj 2014 22:05
    Kasek21
    Poziom 43  

Tego uszkodzenia nie da się naprawić.

Filmy odtwarzane np.: z Youtube działają OK?

0
  • #7 03 Maj 2014 22:19
    lleennaa1
    Poziom 6  

Tak, nigdy nie miałam żadnych problemów z Youtube czy innymi playerami online. Problem występuje przy serialach uruchamianych z dysku i to też nie wszystkich. Na początku myślałam, że to wynika z kiepskiej jakości uploadowanych plików, jednak przy innym serialu problem powrócił. Z drugiej strony przy innych tego problemu nie ma. Czy możliwe, że jest to wynik przechowywania dużych plików w tym samym folderze, z którego odtwarzany jest film?

0
  • #8 03 Maj 2014 22:24
    sPeRaCz.PL
    Poziom 42  

lleennaa1 napisał:
    . Problem występuje przy serialach uruchamianych z dysku i to też nie wszystkich

Kwestia buforowania. Dysk do kosza.

0
  • #9 03 Maj 2014 22:49
    lleennaa1
    Poziom 6  

Cytat:
    Kwestia buforowania.

Czy w takim razie jest coś co mogę zrobić, aby nie przycinało, np. przy wyborze plików do ściągnięcia? Bo nie przechowuje na dysku super ważnych danych, zazwyczaj zgrywam je na jakiś dysk zewnętrzny, a po filmach raczej nie będę płakała jeśli coś padnie.

0
  • #10 03 Maj 2014 22:51
    sPeRaCz.PL
    Poziom 42  

lleennaa1 napisał:
    Czy w takim razie jest coś co mogę zrobić

Tak. Kupić nowy dysk.

0