Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie subwoofera aktywnego do wzmacniacza stereo

saided 03 Maj 2014 23:08 13206 14
  • #1 03 Maj 2014 23:08
    saided
    Poziom 9  

Witam, wiem że temat się już pojawiał na forum wielokrotnie jednak w każdym z nich jest polecane inne rozwiązanie dlatego postanowiłem spytac się Was specjalistów o najlepsze wyjście w moim przypadku.
    Posiadam wzmacniacz stereo HK 6300, kolumny DIY na gdn 13/40/12 oraz wlasnie w trakcie budowy sub aktywnego na gdn 20/100/3 z mivoc am120.

I jak je podłączyć,
    1)pod dwie pary we wzmacniaczu ( A + B) w sub wtedy high level inputs,
    2) tylko A i do wzmaka Pod high in, wtedy od sub high out do głośników?
    3) pod chinche np rec tape?

Dzieki wielkie za pomoc

0 14
  • #3 03 Maj 2014 23:33
    saided
    Poziom 9  

Nie chce się wymadrzac ale tak jakby s mi udzielił odpowiedzi na pol pytania;)
    A co z kolumnami wtedy?
    I wznak że tak powiem ma osiem wyjść głośnikowych
    podłączenie subwoofera aktywnego do wzmacniacza stereo

2
  • #4 03 Maj 2014 23:41
    AxelNext
    Poziom 38  

saided napisał:
    A co z kolumnami wtedy?
    Przyjżyj się obrazkowi na którym widać kable zwisające w dół biegnące do kolumn. Te kreski to są następne pary kabli lecące do suba.

saided napisał:
    I wznak że tak powiem ma osiem wyjść głośnikowych
    Cztery pary. Możesz podłączyć kolumny kablami puszczonymi przez suba czyli 2 wejścia i 2 wyjścia. https://obrazki.elektroda.pl/1452439000_1326052412.jpg

0
  • #5 04 Maj 2014 00:08
    saided
    Poziom 9  

Czyli głośniki i sub podłączone byłyby w te same gniazda?
    Jeśli tak, to które rozwiązanie jest lepsze?
    Wszystkie w jedne gniazda, czy wznak do suba i od niego na kolumny?
    Czy może nie ma różnicy?

0
  • #6 04 Maj 2014 09:11
    intenso
    Poziom 38  

saided napisał:
    Czyli głośniki i sub podłączone byłyby w te same gniazda?
    Jeśli tak, to które rozwiązanie jest lepsze?
    Wszystkie w jedne gniazda, czy wznak do suba i od niego na kolumny?
    Czy może nie ma różnicy?

Tak jak rozrysował Ci w drugim obrazku jest optymalnym r i prawidłowym ozwiązaniem.
    Podłączenie w ten sposób subwoofera przez wejście wysokopoziomowe jest poprawne i nie ingeruje w wzmacniacz(subwoofer nie zabiera mocy kolumną), subwoofer pobiera jedynie sygnał.

2
  • #7 04 Maj 2014 12:29
    AxelNext
    Poziom 38  

Mocy raczej nie zabiera bo sub jest aktywny i ma swój wzmacniacz.
    Co do sposobu podłączenia to wydaje mi się że oba sposoby są dobre chociaż czy ten sposób nie spowoduje, że sub zepsuje dźwięk po drodze :?:
    Czy nie lepiej mieć podłączone kolumny bezpośrednio do wzmacniacza, a suba osobnymi kablami :?:
    Brak ingerencji suba w dźwięk jest po stronie tego połączenia.

Może testy odsłuchowe pomogą wybrać sposób połączenia.

0
  • #8 04 Maj 2014 21:05
    saided
    Poziom 9  

Spróbuje oba sposoby,ale powtarzamy moje pytanie odnośnie tego połączenia suba bezpośrednio do wzmaka.
    Mam go podłączyć pod druga parę i wlaczycy A+B na wzmaku czy kolumny i sub w te same zaciski?

0
  • #9 04 Maj 2014 21:11
    intenso
    Poziom 38  

Pod A podłączasz subwoofer a do subwoofera kolumny.
    terminale głośnikowe A--w SUBWOOFERZE pod input--w Subwooferze pod output KOLUMNY

1
  • #11 09 Maj 2014 23:10
    saided
    Poziom 9  

Ok sorry za zwloke ale dopiero teraz dotarlem do domu.
    Podlaczylem wg schematu sub do wzmaka, kolumny do suba.
    Niby głośność suba mogłem regulować przez wzmaka w subie i tego stereo, jednak szybko sub tracił kontrolę.
    Poczyralem w internecie i to co znalazłem
    "Często posiada dodatkowo po 4 zaciski na kanał (SPEAKER LEVEL INPUT/OUTPUT, SPEAKER FROM) które pozwalają na podłączenie subwoofera kablami z gniazd głośnikowych wzmacniacza/amplitunera (INPUT) a następnie z głośnikami głównymi lub satelitkami (OUTPUT). Przy takim połączeniu nie pracuje wzmacniacz wbudowany w subwoofer, lecz korzystamy ze wzmacniacza naszego zestawu (głośnik subwoofera jest wpięty szeregowo z kolumnami lub satelitkami naszego zestawu kina). " źródło: http://www.rms.pl/zestawy-kolumn/jak-ustawic-subwoofer
    Więc jutro bede próbował z podłączeniem w te same wtyki i chinche. Porównam oba sposoby.
    Pozdr tymczasem

0
  • #12 10 Maj 2014 08:04
    intenso
    Poziom 38  

Głupoty pisze w tym artykule, podłączając poprzez wysokopoziomowe tak jak Ci tu polecaliśmy nie obciążamy żadnego wzmacniacza!
    Podłączając poprzez wysokopoziomowe musisz sobie ustawić odcięcie crossovera.

0
  • #13 10 Kwi 2015 17:57
    Marco37d
    Poziom 5  

Witam podepnę się pod temat ,chciałbym podłączyć subwoofer aktywny pod wzmacniacz pioneer 656 ,jak to zrobić aby było jak najlepiej .Fotka subwoofera podłączenie subwoofera aktywnego do wzmacniacza stereo Zaznaczam iż gdy miałem amplituner to subwoofer był połączony z amplitunerem pod wyjścia line in przy subwooferze ,a teraz nie wiem .Proszę o rady

0
  • #14 10 Kwi 2015 18:21
    intenso
    Poziom 38  

Z terminali głośnikowych wzmacniacza pod terminale głośnikowe w subie.

1
  • #15 13 Kwi 2015 11:36
    Polon_us
    Poziom 41  

Ten wzmacniacz - Pioneer 656 - ma dedykowane wyjście dla subwoofera. Będzie prościej podłączyć się pod te wyjście w wzmacniaczu do wejścia Line In w subwooferze - nieważne czy L czy P.
    Również można wykorzystać wyjście Audio Out w w tym wzmacniaczu - do obu gniazda Line In w subwooferze.

1