Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik Frani - Spalona część ...

04 Maj 2014 12:30 2040 5
  • Poziom 9  
    Dzień dobry wszystkim. Mam taki problem bo kupiłem jakiś czas temu silnik od starej pralki frania i służył mi on do maszyny domowej roboty do polerowania felg ..niestety ostatnio coś zaczęło śmierdzieć i po rozebraniu okazało sie że zaczęła sie palić(topić) część widoczna na foto ... i teraz pytanie czy coś takiego można gdzieś dostać czy raczej sie to już nie opłaca bo koszty naprawy przekroczą wartość kupna używanego silnika gdzie można już dostać sprawny silnik (taki sam) za około 50-100zł.
    Silnik Frani - Spalona część ...
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    To najprawdopodobniej część wyłącznika odśrodkowego, służącego do odłączania uzwojenia pomocniczego po rozpędzeniu wirnika.
    Popytaj w serwisach AGD, może znajdziesz taniej niż w sklepie, bo w sklepie może faktycznie kosztować z 50 zł.
  • Poziom 9  
    Aha.. no popytam tylko w tych serwisach to mam wrażenie że jest taka nieżyczliwość ... bo mogą mieć taką część ale ci jej nie sprzedadzą ale chętnie przyjmą do serwisu chcąc na kliencie dodatkowo zarobić... :).
    W każdym razie czekam jeszcze na odpowiedzi (jeśli będą) :)
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Jest to wyłącznik odśrodkowy mający za zadanie wyłączyć/odłączyć uzwojenie rozruchowe w momencie uzyskania odpowiednich obrotów silnika. Mając problem ze zdobyciem ww wyłącznika zastosowałem przycisk który załączam ręcznie ale jest to tylko moja propozycja i kolega może się z nią nie zgadzać.
  • Poziom 9  
    dzi_dziuś napisał:

Pisałem do tego pana ale niestety nie miał tej części a poza tym sam uznał że lepiej jest kupić cały silnik niż tą część biorąc pod uwagę że takie silniki chodzą na allegro za około 50-70zł (+ przesyłka)... ale dziś wybrałem sie na ryneczek w naszym mieście i dostałem taki sam silnik (tylko inne mocowania ma do konstrukcji) za 30zł.

tak więc temat można zamknąć i dziękuje z góry wszystkim za pomoc.