Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka LG - No Frost - pobór 1,8kw na dobę

04 Maj 2014 13:35 2403 4
  • Poziom 9  
    Posiadam lodówko zamrażarkę LG (ok 1,60m) z systemem no frost, wymienik ciepła na bocznych ścianach. od góry 10cm luzu, jeden bok nie zabudowany drugi szpara 1-1,5 cm z tyłu luz ok 5 cm. Chłodzi i mrozi bez problemu nawet na najjniższych ustawieniach. jednak ostatnio wyjechałem i zdziwił mnie wysoki pobór energii zmierzyłem watomierzem i wychodzi 1,8kw na dobę. Chodzi jak to no frost czyli wentylator bardzo często, agregat chodzi średnio co pół godzinny przez 15-20min - podobno w normie. Dodam że mierzyłem zużucie, gdy nie było mnie w domu nikt jej nie otwierał, właczona funkcja wakacje, temp w domu ok 18 stopni.

Czy takie zużycie da się obniżyć na sprawdzić czynnik, czy termostat?
  • Poziom 9  
    Podczas obciążenia pobiera 150-175W sam wentylator 10W

Jednak wydaje mi się że agregat chodzi za często i zużycie 1,8kWh na dobę gdy nikt nie otwierał lodówki przez 3 dni to chyba dużo, sprawdzałem 10 letniego lub starszego polara lodówkozamrażarka 1,6m dwa agregaty i przy normalnym używaniu przez 4 osobowa rodzinę bierze 0,7kWh na dobę średnia z tygodniowego pomiaru
  • Poziom 25  
    Lodówka z systemem "No Frost" posiada jeszcze grzałkę, która też ma swój pobór prądu. W Polarze z dwoma sprężarkami moc pojedynczej sprężarki jest z pewnością mniejsza niż w lodówce z jedną sprężarką i sprężarka od zamrażarki włącza się o wiele rzadziej niż sprężarka chłodziarki. Porównaj moc sprężarek, 1,8 KW na dobę jest całkiem możliwe.
  • Poziom 9  
    Te grzałki służą do odszraniania?

Czyli nie szukać dziury w całym i tak poprostu ma być?

Może ktoś sprawdzał pobór podobnej lodówki?