Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TDA7294 : , "dziwne zasilanie" i niedziałający wzmacniacz Mirley'a

Knitarov 04 Maj 2014 14:26 1395 2
  • #1 04 Maj 2014 14:26
    Knitarov
    Poziom 7  

TDA7294 : , "dziwne zasilanie" i niedziałający wzmacniacz Mirley'a

Witam , ostatnio zbudowałem sobie wzmacniacz na TDA7294 , konstrukcji Pana Mirley'a , który nie działa , zrobiłem ( i wygląda )tak jak w jego projekcie.

Przy pierwszym odpaleniu w wzmacniacza było wszystko O.K. ( tylko lekko końcówki się nagrzały) , lecz na zasilaczu symetrycznym nagrzał dość mocno się mostek do ok 50° , tak również było z transformatorem nie buczał ni nic . Lecz on jak na moje oko bardzo ale to bardzo mocno się nagrzał. Jak go się dotkło parzył mógł mieć z 75°. !!! Trwało to zaledwie 10s !!!

Zaś przy drugim odpaleniu końcówki mocy nagrały się bardziej a transformator strasznie buczał , więc przestraszony odłączyłem wtyczkę z kontaktu.
    (Przy tej próbie nie zastosowałem zas. symetrycznego )
    ( TAFO 120w 2X 24v 2,2a)

Potem próbowałem tylko 1 kanał na 16 wolt (ŁADOWARKĄ), końcówka grzała się normalnie lecz wzmacniacz nie działał , a na 2 kanały nie próbowałem bo jak wiadomo TDA7294 załancza się przy 10 V więc 16 -20 V (2końcówki) brakło by mi 4V ;/ .(wiem że muszą mieć symetryczne..)

RACZEJ ścieżki przewodnie są, nie ma mowy że są zlepione .

Jeśli potrzeba zdjęć , doślę. TDA7294 : , "dziwne zasilanie" i niedziałający wzmacniacz Mirley'a TDA7294 : , "dziwne zasilanie" i niedziałający wzmacniacz Mirley'a TDA7294 : , "dziwne zasilanie" i niedziałający wzmacniacz Mirley'a TDA7294 : , "dziwne zasilanie" i niedziałający wzmacniacz Mirley'a TDA7294 : , "dziwne zasilanie" i niedziałający wzmacniacz Mirley'a

Sygnał prowadziłem z komputera . Podłaczałem do kolumn 8 om 20w (niedziałało)
    zaś do kolumn 8om 200W również nie działało, proszę o POMOC.
    Jeśli bd potrzebne jakieś informacje proszę pisać :))

Pozdrawiam , Marcin ! :D :D

0 2
  • #2 04 Maj 2014 14:56
    398216
    Użytkownik usunął konto