Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kolumny + wzmacniacz ~1000zł

04 Maj 2014 14:43 1914 17
  • Poziom 8  
    Cześć na start mówię, że jestem zielony w tym temacie. Otóż chcę kupić kolumny ze wzmacniaczem za około +/- 1000 zł. Oczywiście sprzęt używany. Będą grały czasami na większych imprezach w strażnicy, ale większość czasu będą zasilały dom, a właściwie dół ~90m2. Myślałem nad kolumnami altusa. Właściwie to oczekuje dużej ilości basu i żeby grały dosyć głośno. Ew. dokupić w późniejszym czasie kolumnę basową. Coś polecacie? Czym się zainteresowac?
    Coś w ten deseń?
    http://olx.pl/oferta/kolumny-glosnikowe-quadr...50-400w-idealne-CID99-ID5ox0F.html#5c222c91ef
    http://olx.pl/oferta/kolumny-glosniki-niskoto...8-cali-glosnik-CID751-ID5mjpW.html#a68e018fc1
  • Poziom 14  
    Witam, w odpowiedzi na twój temat mam parę pytań, jakiej muzyki słuchasz, jakiej powierzchni jest pokój w którym będą stały i grały? Jeżeli kupisz o dość dobrej efektywności wzmacniacz i wydajny prądowo a kolumny będą miały od 90 db w gore będzie to grało przyzwoicie przy niewielkim ustawieniu pokrętła głośności. Czy masz jakiś wzmacniacz upatrzony, markę? Co do wzmacniacza mogę polecić wzmacniacze denona, na dobrych tranzystorach, wydajne transformatory i kondensatory. Co do kolumn pierwsza propozycja z parametrów wygląda ciekawie ale czy dadzą odpowiednie ciśnienie i niski bas tego nie powiem bo nigdy ich nie słyszałem. Altusy 300 zagrzmią ale pod dobrym wzmacniaczem, je słyszałem wiec wiem jak graja.
  • Moderator
    lokuero napisał:
    Będą grały czasami na większych imprezach w strażnicy

Żaden sprzęt domowy nie nadaje się do tego celu.
  • Poziom 14  
    Witam, to tez zależy jak duza ta sala jest i ile osób bo jeżeli to ma być sala o znacznych gabarytach to zalecane jest kupienie zestawu estradowego, końcówki po te 2 x 200 i kolumny estradowe. Taki sprzęt sprawdzi sie w tym wypadku najlepiej.
  • Moderator
    lokuero napisał:
    Mówiąc, że będzie czasami sprzęt grał w strażnicy miałem na myśli 2 razy do roku czy coś w ten deseń

Odpowiadając chciałem uświadomić, że kolumny domowe mogą często nie wytrzymać nawet jednej takiej imprezy.
  • Moderator
    lokuero napisał:
    Zainteresować się tym? Kolumny za 800 zł + onkyo tx-ds555 za 300 zł.
    Ten sprzęt w ogóle do siebie nie pasuje. Z kolumn w domu możesz mieć pożytek, z tego amplitunera - żadnego.
  • Poziom 14  
    witam, zgodzę się z kolega Pablo, amplitunera nie kupuj bo to będzie porażka, jak chcesz coś kopic to jeszcze altusy 300 i do tego jakiś wzmacniacz ale tez musi mieć swoja moc zęby i altusy zagrały a uwierz mi ze te 300 potrzebują mocy. Pytanie jedno czy lubisz tony wysokie z takich przetworników w altusach czyli Tuby? Patrzyłeś na tego denona co wstawiłem linka? Tamte dozę i niby mocne kolumny odpuść sobie, wkoncu to ma grac w domu głownie wiec chodzi tez o jakość dźwięku

Dodano po 13 [minuty]:

Ja polowałem kiedyś na Denona PMA 1520 ze względu na tor cyfrowy, do niedawna miałem Denona PMA 880R i grał bardzo fajnie. Z denonem zetknelem się przez przypadek i od 10 lat jestem przy marce denon i nigdy się nie rozczarowałem. Lepiej troszkę dołożyć i kupic coś fajnego co będzie długo służyło i przyjemnie grało.
  • Poziom 8  
    Pablo1964 napisał:
    lokuero napisał:
    Zainteresować się tym? Kolumny za 800 zł + onkyo tx-ds555 za 300 zł.
    Ten sprzęt w ogóle do siebie nie pasuje. Z kolumn w domu możesz mieć pożytek, z tego amplitunera - żadnego.

Dlatego pytam czy warto wziąć bo ja się na tym nie znam :)

@damieen25
    Tak patrzyłem na niego, z tym denonem altusy będą grały tak jak powinny?
    Tony wysokie? Tak średnio, bardziej lubie jak jest mocny dół :)
  • Poziom 14  
    Ten model dysponuje juz pokazna moca bo ponad 2 razy 100 przy 8Ohm, altusy dzieki duzym basom daja spore cisnienie,. Denony maja to do siebie ze sa na dobrych podzespolach czyli tranzystory sankena, dobre i pojemne kondesatory, trafo toroidalne a to wszystko przeklada sie na jakosc i sprawnosc.
  • Poziom 8  
    A jakby mi sprzątneli tego denona to są jeszcze jakieś alternatywy? Bo właściwie jestem zdecyodawny na altusy 300 także tylko pozostaje kwestia wzmaka.
  • Poziom 8  
    Jeszcze pytanie, na co patrzeć przy kupnie kolumn oprócz tego jak grają?
  • Poziom 14  
    Pasmo przenoszenie czyli no od 30Hz-20000Hz, efektywnosc w db, czy sa 2-drozn czy 3-drozne

Dodano po 1 [minuty]:

i sam stan techniczny, czy nie sa nigdzie uszkodzone, pęknięte na łączeniach itd. każdy szczegół ma znaczenie.

Dodano po 2 [minuty]:

zalanczam 3 propozycje
    http://olx.pl/oferta/wzmacniacz-denon-pma-860-CID99-ID4RrMb.html#90cc888fff

http://olx.pl/oferta/denon-pma-920-CID99-ID5uZER.html#90cc888fff

http://olx.pl/oferta/bardzo-mocny-wzmacniacz-denon-pma980r-CID751-ID4YQRT.html#90cc888fff
    i ten ostatni jest obsługiwany z pilota,
  • Poziom 14  
    Witam, to są dość mocne wzmacniacze wiec powinny sobie poradzić ale jeżeli mam doradzać to bardziej proponował bym Tobie już altusy ale to już kwestia Twojego gustu i upodobania. jak cos pisz na priv to podam namiar do siebie.

Dodano po 7 [minuty]:

Altusy zejdą niżej w dolnych pasmach, nie sugeruj się do końca mocą bo to nie jest główny parametr, możesz mieć kolumny 60 watt a będą miały wysoka efektywność i zagrają jak 100 watt