Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Inne] HP LaserJet Pro Color CP1025 - ile tonerów trzeba wymieniać?

04 Maj 2014 15:04 6105 11
  • Poziom 8  
    Witam

Zamierzam kupić drukarkę kolorową laserową HP LaserJet Pro Color CP1025. Widzę, że tusze zamienniki są dość tanie i to jest dla mnie najważniejsze. Mam tylko jedno pytanie: ile tonerów muszę wymienić jak skończy się jeden z kolorów? Czy wystarczy wymienić tylko ten jeden czy trzeba wszystkie? Pytam bo spotkałem się z taką sytuacją w jakiejś drukarce i to była masakra :( Czasami połowa jakiegoś tonera była do wyrzucenia bo np. jeden z kolorów się skończył i drukarka domagała się wszystkich nowych.
    Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 16  
    Wystarczy jeden ten który się skończy.
  • Poziom 32  
    Adamus80 napisał:
    Widzę, że tusze zamienniki są dość tanie i to jest dla mnie najważniejsze.

Weź jeszcze pod uwagę koszt wymiany bębna.
    I taka poprawka - do drukarek laserowych są tonery - nie tusze.

• Poziom 30  
    Proponuję zakupić HP LJ Color CP2025, mało awaryjna , bardzo dobry wydruk, dość duża szybkość druku, większe tonery na 2,8K kolor i do 4K czarny, dobry serwis. Drukarka CP 1025 ilość wydruków to 1,2K kolor i 1,5K czarny. Drukarka CP 1025 posiada niską prędkość druku w kolorze i odcieniach szarości, oraz drogi koszt druku jednej strony.
  • Poziom 32  
    Do domu, gdzie wiele się nie drukuje cp1025 wystarczy. Koszt eksploatacji trochę wyższy, jednak na raz wyda się mniej na komplet tonerów - a wnioskuję, że o to chodzi pytającemu.
    Z innych, to epson c1700 spełniłaby te wymagania. Tylko trzeba zaznaczyć, że drukarka jest przewidziana na ok. 30000 wydruków i bęben nie jest wymienialny.
    CP2025 owszem fajna, ale jeśli chce się kupić coś takiego do domu - należy wziąć pod uwagę jej wymiary.
  • Poziom 8  
    Witam

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, ale właściwie tylko jedna osoba odpowiedziała na moje pytanie - dzięki m1b :)

my41s - oczywiście chodziło o toner nie tusz. Zwykła omyłka.

Dziękuję za propozycje innych drukarek, ale pozostanę chyba jednak przy tej, o której mówiłem: HP LaserJet Pro Color CP1025.

Czy któryś z pozostałych użytkowników może potwiedzić zdanie m1b - że przy skończeniu się jednego z kolorów wystarczy wymienić tylko ten jeden? Czy drukarka nie wymusza przypadkiem wymiany od razu wszystkich? my41s - oczywiście chodzi o koszty. Poza tym nie lubię wyrzucać częściowo zużytego tonera... :(
  • Poziom 32  
    Adamus80 napisał:
    Czy któryś z pozostałych użytkowników może potwiedzić zdanie m1b - że przy skończeniu się jednego z kolorów wystarczy wymienić tylko ten jeden? Czy drukarka nie wymusza przypadkiem wymiany od razu wszystkich?

Zatem potwierdzam.
    Tak na marginesie, to jeszcze nie widziałem takiej drukarki, która wymagałaby wymiany wszystkich kolorów (jeśli są oddzielnie) jeśli jeden się skończył :)

Ile zamierzasz drukować oraz jakie masz wymagania co do drukarki?

• Poziom 30  
    Tak, potwierdzam, wymieniamy tylko tą kasetę z proszkiem, który się skończył. Poniosła mnie fantazja, jak zwykle, co dla jednych jest oczywiste , dla pozostałych nie koniecznie:)
  • Poziom 8  
    Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
    Wiem, że pytanie może dziwne, ale w firmie w której kiedyś pracowałem spotkałem się z czymś takim. Kończył się np. żółty toner to trzeba było wymieniać wszystkie a nie tylko ten żółty. Głupota do kwadratu.
    Nie pytajcie co to było za ustrojstwo. Nie pamiętam już niestety...
  • Poziom 32  
    Adamus80 napisał:
    Kończył się np. żółty toner to trzeba było wymieniać wszystkie a nie tylko ten żółty.

A to nie była może przypadkiem atramentowa, gdzie wymieniało się na raz trójkolorowy wkład z głowicą? Wtedy faktycznie - jeden się kończy - wymieniasz wszystkie, albo drukujesz z brakującym kolorem.
    laserjack napisał:
    Poniosła mnie fantazja

Z tą CP2025? Dlaczego? Jeśli ktoś dużo drukuje to jest to sporo lepsze wyjście, niż CP1025.
  • Poziom 2  
    Wiem że troszeczkę po czasie ale powiem tylko tyle. Jeśli jakakolwiek maszyna kolorowa ma założone np. oryginalne tonery - jeden z nich się kończy i wtedy wymienimy ten kończący się toner na zamiennik ( nie oryginał ) nooo to życze miłej zabawy. Zobaczycie jak będzie pięknie. :D . Jeśli chcemy używać zamienniki to wszystkie muszą być zamiennikami od tego samego producenta. Jeśli oryginały to wiadomo oryginały. Ale oryginałów z zamiennikami nie doradzam mieszać. Powiem tak sam na własnej skórze tego doświadczyłem serwisując maszyny z pomieszanymi tonerami. Pozdrawiam .
  • Poziom 8  
    Sprawdzone. Wystarczy wymienić jeden toner.