Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool ADP 650 IX - Zmywarka wymiana pompy myjącej

04 Maj 2014 21:28 3030 7
  • Poziom 14  
    Witam. "odziedziczyłem" zmywarkę jak w temacie z uszkodzoną pompą myjącą. Pękła plastikowa obudowa turbiny ( tam gdzie łożysko i uszczelniacz) Poprzedni właściciel to skleił jakimś klejem dwuskładnikowym jednak pompa nadal przecieka.
    Oryginalna pompa wygląda tak:

Na serwisie aukcyjnym znalazłem taką:

Jeśli chodzi o wlot/wylot średnice są takie same. Niestety nie znam jeszcze dokładnych rozmiarów ani parametrów całej pompy ( czekam za odpowiedzią od sprzedającego )
    Czy jeśli rozmiarowo pasowała by ta pompa to stałaby się jakaś "krzywda" zmywarce po zamianie?
    Pierwsza nowa pompa kosztuje 250 zł a druga nowa 150 zł więc różnica jest spora.
  • Pomocny post
    Moderator AGD
    Możesz założyć dowolną, byle pasowały wloty i wyloty.
  • Poziom 38  
    Można zmienić samą pompę bez silnika.
  • Poziom 14  
    Szukałem w sieci i nie spotkałem samego zespołu pompy bez silnika.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Nie wiem czy do tego modelu mają ale sprawdź ofertę hurtowni Popularna
  • Poziom 14  
    Jest tam sam silnik z turbiną, bez obudowy osłony turbiny (tej z wylotami). Wolałbym wymienić jednak całą kompletną pompę by nie było nie miłych niespodzianek w przyszłości.
    Może któryś z forumowiczów ma taką pompę by chociaż zmierzyć jej długość. Sprzedawca niestety nie fatyguje się nawet odpisać. :-(

Zaryzykowałem i zamówiłem tę pompę. Dam znać czy pasuje i efekty naprawy.
  • Poziom 14  
    Witam ponownie. Pompa przyszła, pasuje idealnie. Ale żeby nie było tak kolorowo to pojawił się kolejny problem. Podczas włączenia przyciskiem power ( nie start) zmywarka od razu załącza pompę wylewającą i myjącą. Po 10 sek wyłączą się myjąca a po kolejnych 10 sek zaczyna pobierać wodę (pompa wylewająca cały czas działa) Nie ma żadnych przecieków, nie wyświetla żaden error. Czas programu upływa normalnie. Doda, że zmywarka stała dłuższy czas nie używana (rok).
  • Poziom 14  
    Witam ponownie, powodem ciągłej pracy pompy był uszkodzony filtr przeciwzakłóceniowy. Nie wiem w jaki sposób był połączony z pompką ale po odłączeniu go zmywarka śmiga jak nowa!
    Wszystkim dziękuję za rady. Pozdrawiam.