Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samopisząca się wiadomość [C++]

Geforce8500gt 05 Maj 2014 13:01 651 5
  • #1 05 Maj 2014 13:01
    Geforce8500gt
    Poziom 14  

Witam.
    Jestem początkujący w pisaniu w C++. Marzyło mi się kiedyś stworzyć program gdzie każda wiadomość zapisana "cout<<....." po uruchomieniu pliku EXE da mi taki wynik, że ów napis dopiero będzie się "sam pisać". Nie wiem jak inaczej to wyjaśnić... Po prostu chciałbym by w niektórych przypadkach nie był od razu gotowy napis lecz by powstawał na oczach uruchamiającego program. I tu moje pytanie czy jest do tego jakaś komenda? Czy musiałbym każdą literę wyświetlać osobno tyle, że z opóźnieniem?

0 5
  • #2 05 Maj 2014 13:55
    mi14chal
    Poziom 28  

No każdą literę będziesz musiał wyświetlać z opóźnieniem.

0
  • #3 05 Maj 2014 14:03
    113673
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 05 Maj 2014 14:19
    Geforce8500gt
    Poziom 14  

ok dzieki za pomoc :)

0
  • Pomocny post
    #5 07 Maj 2014 12:41
    Dydelmax
    Poziom 35  

Witam.

heniuś napisał:
    Wrzuć wszystkie znaki napisu do tablicy.

Jeśli tekst, który ma się wyświetlić jest przechowywany w zmiennej typu string, to tworzenie tablicy nie jest tu konieczne, gdyż z tego co wiem do zmiennej typu string można się odwoływać jak do tablicy typu char (jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić).
    Poniżej załączam przykładowy kod tego, jak to może wyglądać. Kod ten wymaga rozbudowania, gdyż jeżeli program napotka spację to kończy wyświetlanie znaków (lub ogranicza rozmiar napis.length do długości wyrazu do pierwszej napotkanej spacji).
    Kod: cpp
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Pozdrawiam

0
  • #6 07 Maj 2014 13:29
    gaskoin
    Poziom 38  

Typ std::string ma zaimplementowany operator [] więc można ze stringa korzystać jak z tablicy. Bardziej obiektowo można użyć metody at, która działa tak samo.

0