Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Scenic II 2005r - Centralny zamek nie działa z karty i przycisku.

doktor-doktor 05 May 2014 15:29 6540 2
 • #1
  doktor-doktor
  Level 11  
  Mam problem z centralnym zamkiem w Renault Scenic II 2005r 1.5dci. Alarm z karty się uaktywnia (kierunkowskazy mrugną, zapali bądź zgasi światło w środku) ale centralny zamek już nie i dodatkowo centralny nie działa z przycisku wewnątrz auta. Bezpiecznik od centralnego sprawdzony, na wszelki wypadek pozostałe pod siedzeniem kierowcy i przy akumulatorze. Na wyświetlaczu pojawia się inf. sprawdź blokadę tylnych drzwi, dodam że blokada z przycisku drzwi nie działa i słychać jedynie puknięcie, natomiast blokada tylnych szyb się uzbraja prawidłowo. Koleżanka mówiła że kiedyś akumulator padł i z drugą koleżanką z innego pojazdu podpięły odwrotnie przewody, nie pamięta czy to dzieje się od tamtej chwili. Nie sprawdzała czy pojazd się pozamykał bo zwracała jedynie uwagę jedynie na kierunkowskazy które mignęły do czasu jak jej syn po zamknięciu otworzył auto. Dodam że po tym podłączeniu jedynie spaliło bezpiecznik od alternatora, reszta rzeczy cała łącznie z radiem ok. Czy ktoś z kolegów miał już taki problem?
 • #2
  doktor-doktor
  Level 11  
  Dodam że jeśli dokonam zamknięcia kartą lub wewnętrznym wyłącznikiem, to na nim zapali się informacja w postaci podświetlonej kłódki, jeśli otworzę zgaśnie a zamki ani drgną. Żadnego napięcia nie uświadczę na zamkach przy otwieraniu bądź zamykaniu.
 • #3
  Oleole007
  Level 1  
  Witam, minęło kilka lat, ale akurat dzisiaj u mnie w scenicu pojawiły się identyczne objawy. Czy udało Ci się naprawić usterkę?.