Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Mastercook ZWE-1635 - buczy i nie myje

05 Maj 2014 18:42 5361 4
 • Poziom 10  
  Witam serdecznie i proszę o pomoc.
  Zmywarka Mastercook ZWE-1635 6-cio letnia przestała myć.
  Na początku zachowuje się normalnie: odprowadza wodę, pobiera nową i w momencie jak powinna zacząć pracę pompa myjąca słychać buczenie i tyle. Obudowa lekko drży. Program idzie dalej bo po jakimś czasie zaczyna grzać i odprowadza wodę. Zdaję sobie sprawę, że problemem jest pompa myjąca (cyrkulacyjna) ale co mogło się stać? Wymieniłem kondensator rozruchowy ale nic to nie dało. Czy pompa mogła się zablokować z powodu jakiegoś zabrudzenia czy farfocla? Co sprawdzić?
 • Poziom 26  
  Witam !!
  Co prawda w innej zmywarce , ale miałem przypadek że wężyków od pompy dostał się surowy groszek który po pewnym czasie spęczniał i zablokował przepływ wody.
  Generalnie sprawdź pompę i jej połączenia hydrauliczne.
 • Poziom 10  
  Po dłuższym oczekiwaniu wracam do tematu. Zdemontowałem pompę myjącą i okazało się, że wirnik blokuje kawałek plastiku. Wydłubałem delikatnie ten plastik i stwierdziłem, że jest to kawałek wnętrza elektrozaworu, który jest zamontowany na tej pompie. Rozebrałem elektrozawór i ten plastik to taka klapka jakby dopychająca metalowy czujnik czy może jakiś bimetal. Pytanie: jakie ma zadanie ten elektrozawór i czy zmywarka może działać z tak uszkodzonym elementem? Wirnik pompy po usunięciu tej blokady obraca się bez zarzutu. Czy można taki elektrozawór kupić oddzielnie?
  Podaję symbole: pompa Welling YXW65-2B, a elektrozawór FCD-90A EN 60730
  na zdjęciach pompa, elektrozawór i jego wnętrze.
  Zmywarka Mastercook ZWE-1635 - buczy i nie myjeZmywarka Mastercook ZWE-1635 - buczy i nie myjeZmywarka Mastercook ZWE-1635 - buczy i nie myjeZmywarka Mastercook ZWE-1635 - buczy i nie myje
 • Pomocny post
  VIP Zasłużony dla elektroda
  Możesz wyrzucić środek (klapkę ) w tym zaworku i będzie wszystko działać dobrze.Jedynie nie będzie działać opcja ½ wsadu.
 • Poziom 10  
  Problem wydaje się, że został rozwiązany. Po odblokowaniu wirnika poskładałem resztę do stanu pierwotnego, opaski na węże zaciskowe zamieniłem na zakręcane bo łatwiejszy montaż. Po włączeniu zmywarka znowu żyje. Trybu 1/2 wsadu nie używam więc żadna strata. Zamykam temat.