Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

simson s51 - przy odpalaniu wyskakuje luz i wskakuje na bieg

zetka_a 05 Maj 2014 20:04 1167 3
  • #1 05 Maj 2014 20:04
    zetka_a
    Poziom 1  

Witam ;)

Mam od pewnego czasu problem z moim simsonem s51 a mianowicie jest problem przy odpalaniu. Podczas odpalania wyskakuje mi luz i wskakuje bieg. Jest tak że czasem odpali z kopa ale bardzo często wyskakuje luz. Co mogę na to poradzić ? Do tej pory nie miałem z tym problemów.

• #2 07 Maj 2014 00:43
    paweld69
    Poziom 22  

Trzeba zdjąć kapę od strony startera i zobaczyć czy w wybieraku biegów nie spadła lub urwała się sprężyna od zatrzasku.

• #3 07 Maj 2014 15:12
    jack63
    Poziom 40  

Czy silnik był rozbierany? Jeżeli tak to jest źle złożony i jest pewnie więcej kwiatków niz "wypadający luz".
    Znajdź sobie w necie serwisówkę i poczytaj. Procedura weryfikacji/montażu/regulacji to kilkanaście stron. Trudno pisać elaborat nawet nie wiedząc co jest tam nabrojone.

• #4 07 Maj 2014 16:25
    BANANvanDYK
    Poziom 37  

Dwie opcje.
    1. Wałek startera obraca się z oporem względem tulei dźwigni zmiany biegów - dźwignia zmiany biegów rusza się przy kopaniu. Zazwyczaj albo zamontowany złego rozmiaru oring albo źle wykonana podróbka wałka startera. Ewentualnie jak wyżej napisano, uszkodzona sprężyna zwracająca dźwignię zmiany biegów do pozycji wyjściowej lub automat zmiany biegów to podróbka (sprężyna na kosie przyspawana pod niewłaściwym kątem).
    2. Wypadły kulki 4 mm w wałku zdawczym lub pękła sprężyna od tych kulek. W tym przypadku byłyby duże kłopoty ze znalezieniem biegów lub/i wyskakiwaniem luzu podczas jazdy.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo