Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wingo 2024 - Czy da się zamontować taki napęd

Bart-06 05 Maj 2014 21:47 1635 4
  • #1 05 Maj 2014 21:47
    Bart-06
    Poziom 18  

Witam czy jest możliwość zamontowania takiego napędu do bramy 2x2m waga max 100 kg skrzydło, słupki z szyn kolejowych. Siłownik miałby być zamontowany na tym węższej stronie.
    Jeżeli C jest 90mm to B wychodzi 150 a ile wyjdzie A, też 150 jak słupek tyle nie ma?

Wingo 2024 - Czy da się zamontować taki napęd Wingo 2024 - Czy da się zamontować taki napęd

0 4
  • #2 07 Maj 2014 06:14
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

U ciebie jesli uchwyt ma nie wystawać z lewej (na tym akurat rysunku) strony słupka A wyjdzie ok. 100 - trochę mało (żeby nie powiedzieć minimum) - zadziała ale prędkośc ruchu bramy blisko otwarcia będzie sporo mniejsza niż blisko zamknięcia i przy otwieraniu skrzydło może żabkować (lekko skakać).
    Możesz - jeśli jest możliwość, miejsce i za jednym ze słupków nie ma furtki - zastosować myk zbliżony do tego : https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2634974&highlight= (post nr 4).

0
  • #3 20 Maj 2014 22:17
    Bart-06
    Poziom 18  

Witam napęd założony i działa. Tylko jeżeli nacisnę dolny przycisk na pilocie flor to otwierają mi się obie części a zamyka aby jedna, a nie powinno być odwrotnie (opcja furtki). I gdy było aktywne zamykanie automatyczne to po zamknięciu bramy po jakimś czasie otwierała się sama. Czyli miałbym odwrotnie podłączone siłowniki w sterowniku. ?

Mając pilot Smilo od innego całkiem napędu w innym mieście można by go zaprogramować żeby działał u mnie i w drugiej bramie Oba mają 2-kanałowy, 433.92 MHz

0
  • #4 21 Maj 2014 18:55
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

Cytat:
    Tylko jeżeli nacisnę dolny przycisk na pilocie flor to otwierają mi się obie części a zamyka aby jedna, a nie powinno być odwrotnie (opcja furtki).

Powinno być tak, że oba skrzydła się uchylają nie do końca a potem za drugim naciśnięciem oba zamykają. Inna opcja furtki w tym automacie to całkowite otwarcie i zamknięcie tylko 1 skrzydła ale trzeba grzebać w menu.
    Cytat:
    I gdy było aktywne zamykanie automatyczne to po zamknięciu bramy po jakimś czasie otwierała się sama. Czyli miałbym odwrotnie podłączone siłowniki w sterowniku. ?

Prawdopodobnie tak. Sprawdź tak : sprowadź skrzydła do połowy skoku, odłącz napęd od prądu, podłącz spowrotem i odpal z pilota, jak pierwszy ruch to zamykanie to masz odwrotnie podłączone siłowniki. Pierwszy ruch po utracie zasilania w KAŻDYM napędzie to otwieranie.
    Cytat:
    Mając pilot Smilo od innego całkiem napędu w innym mieście można by go zaprogramować żeby działał u mnie i w drugiej bramie Oba mają 2-kanałowy, 433.92 MHz

Smilo jest niezgodne z Flor i pilot Smilo nie zagada z odbiornikiem Flor. Jak chcesz coby Smilo odpalało tą bramę to musisz dorzucić do swojego napędu dodatkowy odbiornik zewnętrzny Smilo na kabelkach.

0
  • #5 22 Maj 2014 20:37
    Bart-06
    Poziom 18  

Przełożenie przewodów od siłowników załatwiło sprawę, wszystko działa jak należy, piloty dokupiłem takie same jak oryginalne koszt 40zł sztuka, to się nie opłacało by kombinować

0