Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston E RFV 402 - Chłodziarka cały czas chłodzi.

05 Maj 2014 22:22 1953 15
  • Poziom 7  
    Dzień dobry, mój problem z tą w/w chłodziarko-zamrażarką zaczął się dwa dni temu, termostat miałem ustawiony na "1", wyjąłem z lodówki napój i był bardzo zimny, gdy go wypiłem, zdziwiło mnie to, ku mojemu zaskoczeniu, na tylnej ściance chłodziarki, pojawił się gruby szron i cały cas pracuje AIR system, z tego co pamiętam to włącza się tylko gdy pracuje agregat, chłodziarka nie rozmraża tego szronu i nie skrapla się woda do rynienki, jak to było wcześniej, co może być przyczyną takiego zachowania tej lodówki. Z góry dziękuje za wszystkie wskazówki.

Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 27  
    Witam
    Jeżeli dobrze mrozi to nawalił termostat .
    Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Termostat ustawiony na minimum, czyli na "1", niestety nie mam czym zmierzyć temperatury na tylnej ściance, ale namacalnie temperatura jest za wysoka, wcześniej tak nie było, to będzie na bank termostat ?
  • Poziom 27  
    Witam
    Pisząc że jest wysoka to masz na myśli że mrozi ,ja chodząc do naprawy do lodówki gdzie chodziła non stop i mroziła wymieniałem termostat i wszystko było ok .
    Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Witam, w komorze lodówki jest 5,8 C, jak dotknę do ścianki jest 3,1 C, dodam, że jest to temperatura na 1. Na razie z braku czasu jeszcze nie zakupiłem nowego termostatu.
  • Poziom 27  
    witam
    No tak temperatury mogą być trzeba wymienić termostat.A lodówka teraz chodzi na okrągło to zużywa dużo energii.
    Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    I, jeszcze jedno ten szron zbiera się jak, by w jednym punkcie ścianki lodówki, nie jest tak jak kiedyś na całej powierzchni ścianki lodówki.
  • Poziom 39  
    tlenionykustosz napisał:
    ten szron zbiera się jak, by w jednym punkcie ścianki lodówki
    To nic dziwnego że ciągle pracuje a w środku 6 stopni.
    Daj zdjęcie tej ściany, ale prawdopodobnie termostat to już umarłemu kadzidło...
  • Pomocny post
    Admin grupy AGD
    tlenionykustosz napisał:
    Witam, w komorze lodówki jest 5,8 C, jak dotknę do ścianki jest 3,1 C

Przy sprawnym układzie chłodniczym i ciągłej pracy temperatura powinna spaść poniżej zera, wtedy dopiero można się zastanawiać nad wymianą termostatu a w dodatku:
    tlenionykustosz napisał:

I, jeszcze jedno ten szron zbiera się jak, by w jednym punkcie ścianki lodówki, nie jest tak jak kiedyś na całej powierzchni ścianki lodówki.

Podsumowując termostat zostaw w spokoju ponieważ to nie on zawinił, masz albo ubytek czynnika chłodniczego lub przypchany układ, poszukaj dobrego chłodniarza niech oceni czy warto naprawiać czy należy udać się do sklepu.

bajer1 napisał:
    witam
    No tak temperatury mogą być trzeba wymienić termostat.A lodówka teraz chodzi na okrągło to zużywa dużo energii.
    Pozdrawiam

A Kolega bajer1 niech nie bajeruje w tematach o których nie do końca wie o co chodzi :wink:
  • Poziom 7  
    Witam, wymieniłem termostat i tak, szron na tylnej ściance jest teraz równo na całej ściance, ale jeśli chodzi o usterkę jaką wymieniłem to nic nie pomogło, jak ręcznie wyłącze lodówkę to agregat przestaje pracować i się skrapla szron, po paru minutach się włącz i chodzi na okrągło, także zonk.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    tlenionykustosz napisał:
    Witam, wymieniłem termostat
    A Ty znowu swoje.
    Tu masz odpowiedź na swoją usterkę
    ROBSON33 napisał:

Podsumowując termostat zostaw w spokoju ponieważ to nie on zawinił, masz albo ubytek czynnika chłodniczego lub przypchany układ, poszukaj dobrego chłodniarza niech oceni czy warto naprawiać czy należy udać się do sklepu
  • Poziom 7  
    Witam, a jak udrożnić zapchany układ, zanim znajdę jakiegoś "dobrego" chłodziarza.
  • Poziom 19  
    Witam, zapytam się tak, jak chłodziarka za bardzo chłodzi to znaczy, że brak mu czynnika chłodzącego ?, a nie ma jeszcze w lodówce jakiegoś elementu, który odpowiada za włączanie agregatu ?
  • Poziom 7  
    Mam pytanie, czy ta kratka z tyłu lodówki, powinna być gorąca, czy zimna, i czy no właśnie jak lodówka za bardzo chłodzi to jej brak czynnika chłodzącego ?
  • Poziom 25  
    Ta krata to skraplacz lub inaczej chłodnica i musi być ciepła, może być nawet bardzo ciepła dlatego producent zaleca odpowiednia odległość od ściany w celu dobrej wentylacji ( odprowadzenie tego ciepła) Jak za bardzo chłodzi to termostat brak czynnika to ciągła praca i nie osiąganie temperatury.
  • Poziom 8  
    Mam pytanie odnośnie tej kratki z tyłu. W mojej małej lodówce (komora zamrażarki w środku) usłyszałam w trakcie remontu kuchni (zapylenie) dziwny odgłos jakby piłowania i zauważyłam że kratka z tyłu jest b. gorąca. Wytarłam ją z tyłu, dziś kratka jest zimna, nie słyszę pracy agregatu, w zamrażarce wszystko niby nadal zamrożone... ale coś jest jakby nie tak. Jaka to może być usterka?
    Czy wymaga naprawy?