Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pentagram p6360 - Nie łaczy się przez wifi z komputerem

05 May 2014 23:00 1890 5
  • Level 8  
    Witam. Mam problem. Kupiłem nowy router wifi firmy Pentagram model p6360. Problem polega na tym że internet w laptopie działa tylko poprzez połączenie kablowe z routerem ( do routera wchodzi wtyczka z modemu, internet z firmy VECTRA, a z routera poprzez kabel rj45 do laptopa hp pavilion dv6, windows7 ). Jak odłącze kabel pomiędzy routerem a komputerem to internet znika. Dodam że próba połączenia np telefonu bezprzewodo z routerem wychodzi pozytywnie i wszystko śmiga. Czemu laptop nie może połączyc sie z pentagramem ? Licze na jakiś wskazówki bo to już 2 router, wcześniejszy tp-link wr740n to po 2 tygodniach bojkotu wogóle nie chciał zastartować więc kupiłem nowy i do pełni szczęscia tylko tego mi brakuje :) dziękuje za pomoc
  • Level 24  
    Pokaz menadzer urzadzen i skan z programu inssider Link.

v
  • Level 8  
    aktualnie nie mam dostępu do tamtego komputera. Karta sieciowa napewno włączona. Laptop widzi sieć i normalnie sie z nią łaczy, jednak jak otworzy sie połączenie sieciowe to w właściowciach przy aktywności w wysyłanych pojawiają sie jakieś wartości a przy odbieranych cisza, cały czas 0. Kurde i już nie wiem co z tym zrobić .. internet wifi działa, z telefonem, tabletem router łączy sie wporzadku, a z komputerem tylko przez kabel ..
  • Helpful post
    Level 37  
    Witam.

PIERW. przed konfiguracja i zmianami ustal jakie masz parametry i co wpisujesz w Router , jezeli to net kablowy Vectra to musisz znać do wpisania w router opcje "MAC" 12 cyfr, czyli adres urządzenia np: MAC karty sicieowej danego komputera, Routera lub to co masz na umowie zawartej z operatorem internetu.

Wyłącz w routerze na czas konfiguracji zabezpieczenia sieciowe klucze WEP itd .

A.
    - włącz opcje RADIO na Enabled ( internet bezprzewodowy WIFI)

B
    -masz włączone w Pentagram model p6360 DHCP? Jak nie to odszukaj i spróbuj włączyć automatyczne przypisywanie adresów IP. zaznacz zakres (100-199) komputer bedzie przypisywał IP urządzeniom łączącym się do routera kolejno od 192.168.1.100 az do 192.168.1.199 - zaznacz na ENABLE i zapisz ustawienia "SAVE"
    i dokonaj restartu routera Reboot.
  • Level 8  
    kiss39 - dziękuje, dużo pomogłeś mi swoją wiadomościa. Udało mi sie pobudzić do życia stary router tp link wr740n. Wszystko polegało na wpisaniu adresu mac załączonego na umowie z vectrą .. Po kilku godzinach zabawy udało mi sie połączyc bezprzewodowo router z laptopem. Potem był problem żeby połączyc telefon przez wifi ale jakos dałem rade, wpisujac na sztywno adres ip i maski podsieci w telefon ( xperia z1 ) + wklepanie adresu mac xperii na str konfiguracyjna routera. Tylko pojawił sie kolejny problem .. wyłączajac router i modem z prądu i załączajac je ponownie w dolnym prawym rogu na wskazniku od dostepu internetu robi sie wykrzyknik i niema internetu .. internet pojawia sie dopiero po wejsciu na str konfiguracyjną modemu ( 192.168.1.1 ) i reebocie routera .. ( przed reebotem w zakładce status adres ip i dns sa same zera, po reebocie wszystko wraca do normy, mozna normalnie korzystac na laptopie, telefonie, aż do kolejnego wyłączenia routera i modemu .. ) . Przy próbie zdiagnowowania problemy przez system windows7 wyskoczył problem z adresem DNS .. kurde juz nie wiem co z tym zrobic .. wszystkie automaty powyłączałem, wszystko ustawione ręcznie, ale wkurzające jest to że za każdym razem zeby wlaczyc internet trzeba kombinowac z ustawieniami .. Gdzie leży problem ? co jest nie tak ?
  • Level 37  
    Witam.
    TP Link wr740n elastyczny z duzą opcją konfiguracji oraz z zewnętrzną anteną wymienną.
    - -można sprawdzić i przetestować jaka jest moc sygnału WIFI [dB] routera. Zdiagnozować można za pomocą programu "inSSIDer" jak słaby sygnał to zawsze istnieje wymiana anteny na mocniejszą np 8[dB]

Program inSSIDer
    Pentagram p6360 - Nie łaczy się przez wifi z komputeremPentagram p6360 - Nie łaczy się przez wifi z komputerem

- Jak już przebrnąłeś przez podstawową konfiguracje routera to możesz teraz przypisać stałe wew IP dla poszczególnych urządzeń.
    bo warto to zrobić jak np:stawiasz server lub wymóg przekierowania portów dla danego urządzenia. Wiesz w tedy, że urządzenie np :IP komputera będzie miał IP 192.168.1.100 -- i to zawsze, a laptop np 192.168.1.101 itd.

Aby tego dokonać "przypisać stałe IP Trzeba znać MAC (12 cyfr) danego urządzenia sieciowego typu Komputer, laptop, i telefeon itd. Opcja w routerze widniej pod okresową nazwą "Wiązanie adresów IP/MAC" strona 83

Pentagram p6360 - Nie łaczy się przez wifi z komputerem

Router również posiada kontrolę przepustowości dla urządzeń - pomiataj, że włączenie w routerze funkcji uaktywnia inne opcję, których wcześniej tam nie widziałeś.!
    Manual TP link wr740n - pdf