Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DS212j Synology - Zrywanie połączenia przy monitoringu 2 kamer

05 Maj 2014 23:28 1410 10
 • Poziom 11  
  Do SYNOLOGY DS212j mam połączone na kablu dwie kamery do monitoringu w taki sposób:

  SYNOLOGY == Hub TP-LINK == 2 x EDIMAX IC-3115W

  Generalnie to działa. Nagminnie jednak zdarzają się zawieszania kamer. Co prawda wystarczy wyłączyć kamerę od prądu i podłączyć ją ponownie by to działało ponownie niemniej jednak jest to na tyle częste, że właściwie dyskwalifikuje działanie tego systemu.

  Czy macie jakieś pomysły co może być przyczyną? Od czego zacząć? Czy może mieć znaczenie to, że urządzenia są na różnych fazach? SYNOLOGY na jednej, HUB i pierwsza kamera na drugiej, druga kamera na trzeciej?

  Odległość nie jest znaczna. Wynosi kilkadziesiąt metrów.

  Dodatkowe informacje:
  - w czasie, w którym kamera była jedna (w tej samej konfiguracji) zerwań było znacznie, znacznie mniej (jedno na kilka tygodni).
  - Synology zgłasza cały czas utraty i wznowienia polączeń dla tych kamer. Od kilkunastu do kilkudziesięciu dziennie.
 • HelukabelHelukabel
 • Poziom 31  
  Te kamery takie są, wieszają się i pomaga tylko zdjęcie na chwilę zasilania. Nic tu nie wymyślisz, to są zabawki. Testowałem kilka sztuk kamer tej firmy i podłączone skrętką też się wieszały.
 • HelukabelHelukabel
 • Poziom 11  
  Hm... rozumiem, że to nie jest bardzo profesjonalny sprzęt tylko dlaczego jedna chodziła bez zarzutu tygodniami a dwie zaczynają się wieszać?
 • Poziom 31  
  przemyslawzalewski napisał:
  Hm... rozumiem, że to nie jest bardzo profesjonalny sprzęt tylko dlaczego jedna chodziła bez zarzutu tygodniami a dwie zaczynają się wieszać?

  Z tego co pamiętam z testów, te kamerki są wrażliwe na uszkodzone pakiety i "zapytania sieciowe", których nie obsługują. Związane jest to z ogólną aktywnością sieci, dialogiem pomiędzy komputerami, szukaniem urządzeń itp. Prawdopodobnie po instalacji drugiej kamery ten ogólny ruch sieciowy się zwiększył i kamery wieszają się częściej. Innym powodem może być zasilanie samych kamer. Edimax-y nie pracowały poprawnie po przedłużeniu kabla zasilającego nawet o kilka metrów. W jednej instalacji po kilku miesiącach pracy padły wszystkie oryginalne zasilacze.
  Ja w każdym razie nigdy nie instaluję tych kamer nawet w mało wymagających instalacjach.
 • Poziom 11  
  Dzięki za wszystkie sugestię.

  Kamery owszem, nie jest to produkt specjalnie profesjonalny. Nie mam jednak możliwości aby ich teraz wymienić i szczerze mówiąc poza zrywaniem tego połączenia nie mam do nich absolutnie żadnych innych uwag.

  Mam w takim razie pytanie innego typu, miejsce chyba jest nadal właściwe.

  Skoro połączenie z kamerą się zrywa ale natychmiast wraca po zwykłym zresetowaniu urządzenia. Czy macie może pomysł na jakieś proste urządzenie, które np. raz na godzinę będzie taki reset robiło automatycznie?
 • Poziom 11  
  Ja coś podobnego nawet mam...

  http://rad-sat.home.pl/sklep/images/large2/wylacznik-czasowy-KEMOT-URZ2001-1_01.jpg

  Tyle, że to pozwala włączyć i wyłączyć urządzenie na jakiś czas. Takie wyłączenie musi być na przynajmniej minutę (jeśli dobrze rozumiem ustawienia). Mi zaś chodzi o urządzenie która np. co godzinę włączy i wyłączy urządzenie i czas wyłączenia będzie możliwie najkrótszy.
 • Poziom 31  
  przemyslawzalewski napisał:
  Mi zaś chodzi o urządzenie która np. co godzinę włączy i wyłączy urządzenie i czas wyłączenia będzie możliwie najkrótszy.

  Dużo mniejszy czas wyłączenia może być zabójczy dla zasilacza i kamery. Czas rozłączenia musi być wystarczający do wewnętrznego rozładowania kondensatorów, czyli bezpiecznie kilkadziesiąt sekund. Inaczej efekt może być odwrotny, kamera lub zasilacz się zawiesi albo ulegnie uszkodzeniu.
 • Poziom 11  
  Czyli np. rozłączenie na minutę będzie bezpieczniejsze?
 • Poziom 31  
  przemyslawzalewski napisał:
  Czyli np. rozłączenie na minutę będzie bezpieczniejsze?

  Dokładnie tak. Nie bez powodu najwięcej awarii elektroniki występuje przy chwilowym zaniku zasilania.