Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DS212j Synology - Zrywanie połączenia przy monitoringu 2 kamer

przemyslawzalewski 05 Maj 2014 23:28 1221 10
  • #1 05 Maj 2014 23:28
    przemyslawzalewski
    Poziom 11  

Do SYNOLOGY DS212j mam połączone na kablu dwie kamery do monitoringu w taki sposób:

SYNOLOGY == Hub TP-LINK == 2 x EDIMAX IC-3115W

Generalnie to działa. Nagminnie jednak zdarzają się zawieszania kamer. Co prawda wystarczy wyłączyć kamerę od prądu i podłączyć ją ponownie by to działało ponownie niemniej jednak jest to na tyle częste, że właściwie dyskwalifikuje działanie tego systemu.

Czy macie jakieś pomysły co może być przyczyną? Od czego zacząć? Czy może mieć znaczenie to, że urządzenia są na różnych fazach? SYNOLOGY na jednej, HUB i pierwsza kamera na drugiej, druga kamera na trzeciej?

Odległość nie jest znaczna. Wynosi kilkadziesiąt metrów.

Dodatkowe informacje:
    - w czasie, w którym kamera była jedna (w tej samej konfiguracji) zerwań było znacznie, znacznie mniej (jedno na kilka tygodni).
    - Synology zgłasza cały czas utraty i wznowienia polączeń dla tych kamer. Od kilkunastu do kilkudziesięciu dziennie.

0 10
  • #2 06 Maj 2014 01:20
    Marek31415
    Poziom 31  

Te kamery takie są, wieszają się i pomaga tylko zdjęcie na chwilę zasilania. Nic tu nie wymyślisz, to są zabawki. Testowałem kilka sztuk kamer tej firmy i podłączone skrętką też się wieszały.

0
  • #3 06 Maj 2014 09:45
    przemyslawzalewski
    Poziom 11  

Hm... rozumiem, że to nie jest bardzo profesjonalny sprzęt tylko dlaczego jedna chodziła bez zarzutu tygodniami a dwie zaczynają się wieszać?

0
  • #4 06 Maj 2014 14:41
    Marek31415
    Poziom 31  

przemyslawzalewski napisał:
    Hm... rozumiem, że to nie jest bardzo profesjonalny sprzęt tylko dlaczego jedna chodziła bez zarzutu tygodniami a dwie zaczynają się wieszać?

Z tego co pamiętam z testów, te kamerki są wrażliwe na uszkodzone pakiety i "zapytania sieciowe", których nie obsługują. Związane jest to z ogólną aktywnością sieci, dialogiem pomiędzy komputerami, szukaniem urządzeń itp. Prawdopodobnie po instalacji drugiej kamery ten ogólny ruch sieciowy się zwiększył i kamery wieszają się częściej. Innym powodem może być zasilanie samych kamer. Edimax-y nie pracowały poprawnie po przedłużeniu kabla zasilającego nawet o kilka metrów. W jednej instalacji po kilku miesiącach pracy padły wszystkie oryginalne zasilacze.
    Ja w każdym razie nigdy nie instaluję tych kamer nawet w mało wymagających instalacjach.

0
  • #5 09 Maj 2014 20:46
    przemyslawzalewski
    Poziom 11  

Dzięki za wszystkie sugestię.

Kamery owszem, nie jest to produkt specjalnie profesjonalny. Nie mam jednak możliwości aby ich teraz wymienić i szczerze mówiąc poza zrywaniem tego połączenia nie mam do nich absolutnie żadnych innych uwag.

Mam w takim razie pytanie innego typu, miejsce chyba jest nadal właściwe.

Skoro połączenie z kamerą się zrywa ale natychmiast wraca po zwykłym zresetowaniu urządzenia. Czy macie może pomysł na jakieś proste urządzenie, które np. raz na godzinę będzie taki reset robiło automatycznie?

0
  • #6 09 Maj 2014 21:22
    Marek31415
    Poziom 31  

http://www.conrad.pl/?websale8=conrad&pi=616020&rdeocl=1&rdetpl=productpage&rdebox=box1
    To tylko przykład. Są też takie z dokładnością minutową, również elektroniczne. Coś dobierzesz.

0
  • #7 09 Maj 2014 21:25
    przemyslawzalewski
    Poziom 11  

Ja coś podobnego nawet mam...

http://rad-sat.home.pl/sklep/images/large2/wylacznik-czasowy-KEMOT-URZ2001-1_01.jpg

Tyle, że to pozwala włączyć i wyłączyć urządzenie na jakiś czas. Takie wyłączenie musi być na przynajmniej minutę (jeśli dobrze rozumiem ustawienia). Mi zaś chodzi o urządzenie która np. co godzinę włączy i wyłączy urządzenie i czas wyłączenia będzie możliwie najkrótszy.

0
  • #8 09 Maj 2014 23:26
    Marek31415
    Poziom 31  

Mi zaś chodzi o urządzenie która np. co godzinę włączy i wyłączy urządzenie i czas wyłączenia będzie możliwie najkrótszy.

Dużo mniejszy czas wyłączenia może być zabójczy dla zasilacza i kamery. Czas rozłączenia musi być wystarczający do wewnętrznego rozładowania kondensatorów, czyli bezpiecznie kilkadziesiąt sekund. Inaczej efekt może być odwrotny, kamera lub zasilacz się zawiesi albo ulegnie uszkodzeniu.

0
  • #9 09 Maj 2014 23:27
    przemyslawzalewski
    Poziom 11  

Czyli np. rozłączenie na minutę będzie bezpieczniejsze?

0
  • #10 09 Maj 2014 23:29
    Marek31415
    Poziom 31  

Czyli np. rozłączenie na minutę będzie bezpieczniejsze?

Dokładnie tak. Nie bez powodu najwięcej awarii elektroniki występuje przy chwilowym zaniku zasilania.

0
  Szukaj w 5mln produktów