Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GALAXY S I9000 - Nie uruchamia się po wgraniu roota, rootowaniu

06 Maj 2014 01:03 2535 11
  • Poziom 17  
    Witam, mam pewien problem. W moje ręce wpadł GALAXY S I9000, który nie widział karty sim. Pomyślałem, żeby go przywrócić do ustawień fabrycznych, lecz po wciśnięciu własnie tego przycisku telefon się zresetował i pojawiło się coś takiego:

Gdzieś tam conieco wygooglowałem. Znalazłem info, cyt: Flasowac JB>>ROOT>>>CWM>>>WIPE data and cache >>>mount and storage>>>>mount /system>>>download mode>>>flash stock JB again"

No więc zabrałem sie do wgrania JB wg instrukcji http://www.theandroidroot.com/update-galaxy-s...m10-2-m2-android-4-2-2-jelly-bean-custom-rom/

Wpierw trzeba było zrobić roota, też wg instrukcji z tej strony. Zrobiłem, wszystko pięknie ale po restarcie telefonu wykonanym przez ODINA telefon już się nie uruchomił. Pojawia się tylko napis Galaxy S I9000, znika i znów się pojawia. Tak w kółko. Wyjąłem baterię, wsadziłem i dalej. W trybie recovery wybrałem restore i także bez zmian. Czy może mi ktoś coś doradzić? Zarówno na problem, który pojawił się teraz czyli niemożność uruchomienia telefonu jak i problem z niewidzeniem karty sim. Mam nadzieje, że nie uwaliłem telefonu na dobre. ]Link[/url]
  • Poziom 25  
    Na 100% masz uszkodzony folder efs czyli imei , musisz przywrócić telefon do stanu uruchamiania jakimś innym softem przez odin lub jak masz sprzęt typu box , i naprawić folder efs ( jak nie masz kopi) tylko box .Możesz zrobić jeszcze wipe data factory reset oraz wipe cache partition i zobacz czy uruchomi się normalnie
  • Poziom 17  
    No domyślam się, że coś z tym folderem efs bo takie własnie były błędy. Ale w jaki sposób tym innym softem? Boxa niestety nie mam.. Wipe data factory oraz wipe cache partition nic nie dało.

---

Mimo wszystko spróbowałem wgrać tego JB jednak po wybraniu pliku z JB i rozpoczęciu aktualizacji wyskakuje:

Znalazłem jeszcze pliczek w głównym folderze:
  • Poziom 17  
    Dziękuję bardzo uprzejmie. Udało się, telefon ożył :) Jednak na końcu po restarcie przez odin wyskoczyło to:

Po wybraniu restartu telefon się normalnie włączył jednak nie widzi nadal sim. W ustawieniach w polu IMEI jest NIEZNANE i w IMEI SV tak samo "nieznane".
    Czyli wracamy do punktu wyjścia. Telefon wciąż nie widzi karty sim.
    Dodam jeszcze, że przed wgraniem tego roomu zrobiłem backup poprzedniego o ile będzie to pomocne. Jak rozprawić się z tym katalogiem EFS?
  • Poziom 25  
    Kolego teraz tylko box ,reset efs , i naprawa imei , chociaż możesz poszukać jakiejś darmówki do wklepania imei , sam folder efs znajdziesz w sieci i wgrasz przez odin wtedy będziesz mial serwisowy imei 00499..........., nastepnie ostatni krok przed tobą czyli wpsanie i wgranie orginalnego imei , poszukaj może coś znajdziesz , ja nie używam darmówek więc moja wiedza jest w tym temacie skąpa.
  • Poziom 29  
    Bez kopii efs raczej nic nie zrobisz w domu.
  • Poziom 17  
    No po wsadzeniu karty sim totalnie nic się nie dzieje, dalej jest przekreślone kolko zamiast zasięgu... Kopii efs nie mam, jedyne co to zrobiłem jakiś backup tym wolrdclock mode ale czy to coś da?

--------------
    Niestety nie potrafię nigdzie w sieci znaleźć tego katalogu EFS. U mnie, po wejściu w niego root explorerem jest totalna pustka, ani jednego pliku :(
  • Poziom 17  
    A moze ktoś podać linka skąd mogę ściągnąć ten folder efs? Oczywiście serwisowy czy jak tam sie zwie.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Tu jest plik:Link
    Fleszujesz jako PDA. Pytanie tylko w jaki sposób chcesz naprawić efs/imei domowymi sposobami ;]