Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Porblem z elektrycznym podgrzewaczem wody.

sir_kukli 06 Maj 2014 10:26 2163 4
 • #1 06 Maj 2014 10:26
  sir_kukli
  Poziom 2  

  Witam, mam pewien dziwny problem, z którym nie mogę sobie poradzić. Jako, że jestem laikiem, mam nadzieję, że ktoś z Was może mi wskazać przyczynę problemu.

  Otóż mam w łazience podgrzewacz wody Simens 21kW:
  Porblem z elektrycznym podgrzewaczem wody.

  Wczoraj kiedy brałem prysznic, nagle zaczęła lecieć tylko zimna woda. Po wyjściu okazało się, że nie działa żadne gniazdko w kuchni, w ani w łazience. Sprawdziłem korki w mieszkaniu, wszystkie włączone, na klatce również. Dopiero dziś rano zauważyłem dziwną zależność. Kiedy odkręcam wodę w kranie w łazience i przepływa ona przez podgrzewacz, to w gniazdkach w łazience i kuchni jest prąd. Co dziwne, woda dalej się nie grzeje.

  Czy ktoś z was ma może jakikolwiek pomysł, co może być nie tak, czy od razu wołać fachowca?

  Z góry dzięki.
  Pozdrawiam.

  1 4
 • #2 06 Maj 2014 10:31
  ducia
  Poziom 22  

  Nie wiem co było pierwsze czy gniazdka w kuchni czy podgrzewacz, ale mi to wygląda na przerwę w N. Zmierz miernikiem jakie masz napięcie w gniazdku w kuchni. A resztę lepiej pozostaw fachowcom i wezwij elektryka.

  0
 • #3 06 Maj 2014 10:52
  pol102
  VIP Zasłużony dla elektroda

  @ducia, mam wrażenie, że napisałeś post tylko po to, aby autor nie czuł się samotny ze swoim problemem. Czy istotne jest co było pierwsze? Nie specjalnie. Co ma dać pomiar napięcia w gniazdku? Nie specjalnie widzę w tym jakikolwiek sens. Przerwa w N czy może raczej w PEN? Czary z mleka?

  Nie mając szklanej kuli przydałoby się trochę informacji o instalacji natomiast cały ten temat powinien zamknąć się w słowach "wezwij elektryka".


  Zawsze mnie ciekawiło skąd się wzięło pojęcie "korki" w kontekście zabezpieczeń nadprądowych. Do teraz nie wiem czy ktoś pisze o wkładkach topikowych, czy wyłącznikach instalacyjnych.

  0
 • #4 06 Maj 2014 11:28
  sir_kukli
  Poziom 2  

  Niestety za dużo informacji na temat instalacji nie mam, wprowadziłem się do mieszkania 3 tygodnie temu, budownictwo stare (kamienica). Mówiąc korki miałem na myśli wyłączniki inst.

  0
 • #5 06 Maj 2014 11:42
  gapopek
  Poziom 11  

  Korki czy trampki nie ważne. Dobry fachowiec powinien się pojawić. Woda + prąd... !!!

  0