Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Manta Led2204 (właściwie 1901) - Uszkodzony przy wymianie oprogramowania

06 Maj 2014 10:58 7851 10
  • Poziom 31  
    Witam, temat uszkodzonego flasha poruszany był niedawno ale zgodnie z zasadami nie dopinam się. Kolega uszkodził sobie taki telewizorek. Cytuje co mi napisał
    "Za pierwszym razem wgrałem według opisu http://www.manta.info.pl/forum/led2204/led220...a/?PHPSESSID=21878088425944e879fa01b029180b8a i działało 3 mies.Plik jest w złączniku.Przy wgrywaniu nie wiadomo kiedy się skończyło wgrywać,ale trzymałem dość długo.Za drugim razem wgrywałem nie czytając opisu i chyba nie wyciągnołem pendrajve'a tylko włączyłem telewizor.Świeci dioda st-by ale nie włącza się telewizor i po wykasowaniu pendrajve'a i wgraniu na nowo pliku już brak reakcji telewizora."
    Pytanie czy da się to zreanimować bez wylutowywania/wymiany flasha.. Jak się uszkodził bootloader to czarno to widzę. Ale swego czasu reanimowałem tunerki satelitarne po JTAG. Może i tutaj jest podobny sposób. Sprzęt jest u kolegi.
  • Poziom 42  
    Nie , tylko wylut i sadzę ,że wymiana pamięci będzie konieczna. Próbuj na starej.
  • Poziom 43  
    emeryt2 napisał:
    i sadzę ,że wymiana pamięci będzie konieczna.

Nie będzie raczej konieczna, ale jest i tak wskazana, że względu na znane problemy z niektórymi seriami W25Q32.

Do tej pory wszystkie, jakie były po zawieszeniu w trakcie aktualizacji, po ponownym załadowaniu wsadu do SPI startowały.
    Ale podobno zawsze jest ten pierwszy raz. ;)

I w każdym przypadku, wbrew temu, co piszą tam o 2 minutach, aktualizacja trwała znacznie dłużej. ;)
  • Poziom 23  
    Dokladnie jak napisal mirex 25Q32 wysypie sie po kilku miesiacach,problem wystepuje nie tylko w tv ale i nagminnie w tunerach DVB-T
  • Poziom 31  
    Czyli mój staruszek Willem jeszcze w wersji 3b się przyda. Musze mu tylko przejścióweczkę zrobić. Zapewne kolega sprzęt przywiezie. Dziękuję wszystkim za naprowadzenie.

Dodano po 7 [minuty]:

rob1 napisał:
    Dokladnie jak napisal mirex 25Q32 wysypie sie po kilku miesiacach,problem wystepuje nie tylko w tv ale i nagminnie w tunerach DVB-T

W "WIWIE" to sobie nawet stosowna pieczątkę zrobili żeby nie pisać stale tego samego w kartach gwarancyjnych. :scrambleup:

Dodano po 2 [godziny] 45 [minuty]:

Na koniec żeby uściślić. Rozumiem, że plik aktualizacyjny z bazy elektrody ( nb taki sam jest na forum Manty) a konkretnie CV309B_MERGE.bin nie nadaje się do programatora SPI ( oryginalnie jest na USB). Pytam bo wsady pamięci do dekoderów Manty sa wyraźnie wieksze ( 4MB) a ten merge ma 3 więc coś mi tu nie pasuje. W równoległym wątku jest lnk do rosyjskiego forum i tam jest wsad do 1901. Tak sobie porównuję te pliki i widzę, że plik który kolega podesłał mi w załaczniku ( i którym pradopodobnie programował) jest identyczny z wsadem do 1901. W bazie Elki jest wsad do 2204 i jest on różny od 1901. Może to było przyczyna posadzenia TV. Muszę go o to wypytać.

Dodano po 2 [minuty]:

No słuszne obawy https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2808680.html
    zatem problem wsadu pozostaje otwarty.

Dodano po 15 [minuty]:

Sprawa wyjaśniona. Kolega ma 1901 a ja wysnułem wniosek, że ma inny na postawie opisu który mi przysłał ( a link jest do 2204). Wsad do 1901 już mam dzięki uprzejmości kol scalok. Pozdrawiam.
  • Poziom 31  
    Kolega jeszcze mi kostki nie przywiózł ale postanowiłem poćwiczyć na uszkodzonej Mancie DVBT-07. Posiłkowałem się opisem https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=12237069#12237069 Przejściówka najprostsza z możliwych. Redukcja napięcia przez dwie 1N4148. Pamięć ładnie się wykrywa i czyta. Kasowanie trwa ułamek sekundy ( pewnie za szybko w efekcie czego nie kasuje) Próba programowania także nieskuteczna. Opcji jak zwykle kilka:
    - uszkodzona pamięć
    - za prosta przejściówka
    - źle ustawione opcje ( te 5us ustawiłem na dzień dobry sugerując się postem z linka
    - itp itd
    Prośba o jakąś sugestię
  • Poziom 26  
    Podjedz na wieś, to Ci to zaprogramuje ;)
  • Poziom 31  
    mailo napisał:
    Podjedz na wieś, to Ci to zaprogramuje ;)

Ciekawe jak to zrobisz jeśli kość uszkodzona :ok: . A tak właśnie było.
    Wczoraj kolega mi tą Mantę dostarczył. Bez problemu kasuje ( trwa to parę sekund) i programuje. I uwaga ten suwaczek na dole musi być ustawiony na 5us. Po uruchomieniu programu jest na 0 i wtedy nie programuje - trzeba go przesunąć.
  • Poziom 26  
    Myślisz, że ja takiej pamięci nie mam ;)
  • Poziom 31  
    Dzięki za chęć pomocy, ale obaj wiemy, że nie o to mi chodziło. A uszkodzonej pamięci byś nie zaprogramował, bo miałem na myśli tą, którą posiadałem akurat wtedy, gdy się wziąłem za próby. A z podjechaniem gdziekolwiek to jeszcze przez jakiś czas będę miał problem :cry:. Pozdrawiam.

Dodano po 3 [minuty]:

No proszę poprawiłem interpunkcję :shocked!: I to ze dwa razy( akurat mi się takie zdanie mocno złożone urodziło). Co prawda jestem tylko facetem od napraw elektroniki, ale w końcu tutaj nie piszę dla siebie. :P