Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG-42LA660s Panasonic SA-AK520 - Jak podłączyć TV LG do wieży Panasonic

kryhos 06 Maj 2014 12:09 6300 14
  • #1 06 Maj 2014 12:09
    kryhos
    Poziom 6  

Witam.
    Jestem nowym użytkownikiem tego forum i zupełnym laikiem w w kwestiach elektroniki itp. dlatego liczę na waszą pomoc za co będę bardzo wdzięczny:)
    Moje pytanie dotyczy podłączenia telewizora do wieży.
    Telewizor jaki posiadam to LG 42LA660S.
    Wieża Panasonic SC-AK520.
    Pytanie jakie mam to w jaki sposób uzyskać najlepszy dźwięk z tv na głośnikach w wieży. Czytałem już artykuły na ten temat. Generalnie nie wiem czy lepsze będzie podłączenie kablem tybu jack-cinch (jack do wejścia słuchawkowego telewizora a cinch do wejścia aux w wierzy) czy może cinch-cinch. W wierzy mam jeszcze jakieś wyjście OPTICAL OUT, ale skoro to jest wyjście to raczej z niego nie skorzystam.
    Który ze sposobów podłączenia będzie najlepszy do podłączenia tv. Chodzi mi o najlepszy dźwięk. Może są lepsze rozwiązania o których nie wiem?
    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam:)

0 14
  • Pomocny post
    #2 06 Maj 2014 12:22
    aaanteka
    Poziom 38  

Napewno nie będzie dobrze z wyjścia słuchawkowego, należy podłączyć wyjście małosygnałowe telewizora (cinch, ewentualnie euro jak jest) do wejścia uniwersalnego aux w wieży. A jakość dźwięku będzie taka jaka jest transmitowana i jaką może przenieść wieża, lepsza nie będzie.
    Wyjście optyczne jak sama nazwa mówi jest wyjściem ,ale wyjściem z wieży.

0
  • #3 06 Maj 2014 12:57
    kryhos
    Poziom 6  

w tv jest tez cos takiego jak Cyfrowe wyjscie optyczne. czy tego tez można użyć do podłączenia do wieży czy przez cinch jest jednak lepiej?

0
  • Pomocny post
    #4 06 Maj 2014 13:04
    Polon_us
    Poziom 41  

kryhos napisał:
    czy przez cinch jest jednak lepiej?

Jedną rzecz trzeba tu powiedzieć. Nie można tego telewizora podłączyć kablami CINCH. Nie ma on sygnału wyjściowego audio na gniazdach CINCH. Na dobrą sprawę kolega ma tylko dwie możliwości. Jedna już została opisana.

Druga - proszę przeczytać ten temat. Mówi on, jak wykorzystać wyjście optyczne w telewizorze -> Link

P.S. Swoją drogą, gdzie kolega widział wyjście optyczne w tej wieży, to ja nie wiem. W wszelakich instrukcjach i opisach ani słowa o takim wyjściu z tej wieży. Może kolega by załączył zdjęcie owego wyjścia z wieży?

0
  • #5 06 Maj 2014 13:15
    kryhos
    Poziom 6  

Przepraszam za słabą jakość zdjęć.
    W czerwonym kwadracie zaznaczyłem wyjście o które mi chodzi. Jest przy nim napisane OPTICAL OUT więc to chyba to:)

LG-42LA660s Panasonic SA-AK520 - Jak podłączyć TV LG do wieży Panasonic LG-42LA660s Panasonic SA-AK520 - Jak podłączyć TV LG do wieży Panasonic

0
  • Pomocny post
    #6 06 Maj 2014 13:30
    Polon_us
    Poziom 41  

Cóż, wieża pokazana na zdjęcia ma wyjście optical audio out, nie przeczę. Jest jedno ale ....

Kolega podał, że ma wieżę SC-AK520, a na zdjęciu jest pokazana wieża SA-AK520.

Niby niewielka różnica w modelu, ale jakże zasadnicza w tym aspekcie ...

0
  • #7 06 Maj 2014 13:37
    kryhos
    Poziom 6  

oj przepraszam bardzo. mam SA-AK520. Musiałem popełnić literówkę na początku i potem się tego trzymałem przez niedopatrzenie.
    Więc to wyjscie optyczne i tak na nic mi się nie zda do podłączenia tv prawda?
    Mam rozumieć że najlepszym wyjściem będzie podłączenia do tv kabla z końcówkami potycznymi następnie wolną końcówkę do przetwornika sygnału cyfrowego na analogowy i stamtąd cinch-ami do wieży?
    Czy w tym przypadku jakość dźwięku będzie w miarę dobra? To że przetwarza dźwięk cyfrowy na analogowy oznacza że w każdym głośniku będę miał ten sam dźwięk?

0
  • Pomocny post
    #8 06 Maj 2014 13:40
    Polon_us
    Poziom 41  

kryhos napisał:
    Mam rozumieć że najlepszym wyjściem będzie podłączenia do tv kabla z końcówkami potycznymi następnie wolną końcówkę do przetwornika sygnału cyfrowego na analogowy i stamtąd cinch-ami do wieży?

Dokładnie tak.
    kryhos napisał:
    Czy w tym przypadku jakość dźwięku będzie w miarę dobra?

Przy tym sprzęcie jest to najlepsze możliwe połączenie.
    kryhos napisał:
    Więc to wyjscie optyczne i tak na nic mi się nie zda do podłączenia tv prawda?

Prawda.

0
  • #9 06 Maj 2014 13:53
    kryhos
    Poziom 6  

W takim razie bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam:)

0
  • #10 06 Maj 2014 14:02
    Polon_us
    Poziom 41  

Proszę pamiętać o ustawieniach w telewizorze, które trzeba zmienić, aby te wyjście optyczne działało, jak i o ustawieniu samego wyjścia cyfrowego.

W Tv menu audio ustawić głośniki zew.
    W ustawieniach wyjścia SPDIF telewizora ustawić je na PCM (co oznacza stereo tylko)

0
  • #11 06 Maj 2014 14:30
    kryhos
    Poziom 6  

OK. Dziękuję. Jak kupię ten przetwornik to będę kombinował. Ale widzę że ceny tych przetworników są dość wysokie. Taki w granicach 100zł będzie ok czy powinienem kupić droższe?

0
  • #12 06 Maj 2014 14:48
    Polon_us
    Poziom 41  

kryhos napisał:
    Taki w granicach 100zł będzie ok czy ...

Przy klasie tej wieży to będzie OK. Gdzieś widziałem za 70 zł. Niech kolega jeszcze poszuka ...

0
  • #14 06 Maj 2014 18:39
    Polon_us
    Poziom 41  

Ten konwerter z aukcji jest jak najbardziej zdatny. W zupełności powinien spełnić swoje zadanie.

0
  • #15 06 Maj 2014 18:58
    kryhos
    Poziom 6  

Dziękuję bardzo za pomoc:)
    Pozdrawiam

0