Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Octavia 2 - Skoda Octavia - nie domyka jednej (prawej) szyby

micello 06 May 2014 14:02 6720 9
    micello
    Level 11  
    Witam,

Mam problem jak w temacie (Skoda Octavia II 2006r.) domykanie prawej szyby trzeba robić na 3 razy, tj. przytrzymanie przycisku zamykania zamyka do 1/3, następne przytrzymanie do 2/3 i dopiero za 3 razem domyka do końca.
    Gdy próbuje zamykać nie trzymając przycisku zamykania (na 2stopniu) szyba zamyka się do wysokości 1/3 i opada znów na sam dół.
    /Przycisk zamykania dwustopniowy/seryjny jak we wszystkich VW, szyby fabryczne./

Chciałem się upewnić czy to może być problem z elektroniką czy najzwyczajniej zbyt duży opór na prowadnicach i przez opór na silnikach moduł uznaje "zamknięcie". (gdzieś tu na forum wyczytałem że tak działają te moduły)

Chciałbym uniknąć niepotrzebnego rozbierania poszycia, dlatego też moje pytania:
    1.Czy ktoś już tak miał?:)
    2. Czy da się to zdiagnozować lub naprawić VAG'em? może da się zrobić jakiś reset aby sprawdzić czy to nie problem oporu na prowadnicach?

z góry dzięki za podpowiedzi.
    andrzej20001
    Level 43  
    Mechanizm do rozebrania i weryfikacji/regulacji/wymiany.
    micello
    Level 11  
    a jakaś rada mniej oczywista lecz a bardziej pomocna?:)
    tzok
    Moderator of Cars
    Też tak mam i też w Octavii II, początkowo sądziłem, że coś źle poskładali drzwi (bo akurat tak mi się robi w drzwiach które były wymienione) ale to nie jest odosobniony przypadek. Jak jest mokro to działa ok, a na sucho działa zabezpieczenie przeciw przeciążeniowe i objaw dokładnie taki jak u Ciebie. Raczej typowa przypadłość tego modelu. Nie obejdzie się bez przynajmniej częściowego demontażu i smarowania. Powinno się do tego używać smaru silikonowego (białego).
    micello
    Level 11  
    Napsikałem w prowadnice, ale niestety nic nie dało,
    na mokro czy na sucho zatrzymuje się dokładnie w tych samych miejscach.
    Jeśli będę miał chwile to będę musiał rozebrać, ale narazie nie bardzo mam czas.
    tadzikj
    Level 11  
    Witam.

Czy coś w temacie ruszyło. Jak rozwiązać problem cofającej się szyby?

Pozdrawiam. Tadzik
    Karol1901
    Level 2  
    Witam.
    Jak już napisali Ci poprzednicy, należy zdemontować poszycie drzwi i sprawdzić w pierwszej kolejności połączenia elektryczne(nalot na końcówkach). Druga sprawa to prowadnice - przesmarować na całej długości i wtedy sprawdzić czy działają prawidłowo.
    tadzikj
    Level 11  
    Ok. Dziękuje
    Przy odrobinie wolnego zabiorę się do tematu!
    tzok
    Moderator of Cars
    Pod tapicerką drzwi jest przynitowana blacha, bez rozwiercenia nitów i jej zdjęcia nie dostaniesz się do mechanizmu podnoszenia szyby.