Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VHS+komputer - Pomysł na połączenie bez karty TV

kt1117 06 Maj 2014 15:28 699 3
  • #1 06 Maj 2014 15:28
    kt1117
    Poziom 2  

Mam taki pomysł. Jest sobie VHS i ma wyjścia Composite Video oraz Audio. Może wysyłać obraz w trybie PAL bądź MESECAM. I komputer z wejściem mikrofonowym. Oba wejścia to ten sam model wysyłania informacji, no modulacje napięcia. (przynajmniej tak mi się wydaje) Tylko nigdzie nie mogę znaleźć poziomów napięć mogących występować na wyjściach tych gniazd. Mój pomysł jest taki, aby podłączyć wyjście Composite Video do wejścia mikrofonowego komputera, nagrać ten obraz w postaci pliku dźwiękowego, a potem plik ten zinterpretować jako obraz. Do tego jednak potrzebna byłaby dokumentacja systemu PAL oraz informacja czy digitalizacja tego sygnału nie spowoduje dużej utraty danych na skutek przybliżeń, czy napięcia w composite video nie są wyższe od napięć w audio co spowodowało by przesterowania bądź popalenie układów? Czy według was taka metoda przechwycenia obrazu (przechwycenie dźwięku byłoby już banalne, wystarczy puścić film jeszcze raz, dopasować przesunięcie względem wizji i działa) w ogóle ma sens i czy jest bezpieczna dla sprzętu?

0 3
  • Pomocny post
    #2 06 Maj 2014 16:03
    robig
    Poziom 18  

Cześć,

gdybyś zadał sobie chociaż odrobinę trudu i użył wujka google, nie wyważałbyś zamkniętych drzwi wykałaczką... Poczytaj i nie dywaguj Link

0
  • Pomocny post
    #3 07 Maj 2014 03:25
    phanick
    Poziom 28  

Pasmo przenoszenia wejścia mikrofonowego w karcie dźwiękowej to tylko kilka kiloherów (to nie jest nawet line-in), a pasmo przenoszenia sygnału wideo (PAL) w VHS to 3 MHz.

Kup sobie nagrywarkę stacjonarną DVD (lepsza jakość obrazu) bądź grabber pod USB (gorszy obraz, szybsza metoda)

0
  • #4 08 Maj 2014 10:03
    kt1117
    Poziom 2  

Dzięki, właśnie tego szukałem ale nie wiedziałem gdzie.

0