Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWM-6102 - ciągły błąd F09 + brak możliwości odwirowywania na 1000

PanHacker234 06 Maj 2014 18:44 1545 3
  • #1 06 Maj 2014 18:44
    PanHacker234
    Poziom 8  

Jestem posiadaczem powyższej pralki. Od jakiegoś czasu zaczął wyskakiwać błąd, który uniemożliwiał wypranie czegokolwiek. Mianowicie, jak podałem wyżej, jest to błąd o kodzie F09. Przy okazji zaczynają mrugać dwie lampki, gdzie zazwyczaj oznaczają prędkość wirówki. Co ciekawe, świecą się przy 0 i 800. Przy 800 pralka wykonuje bez problemu program, lecz przy 1000, ani rusz...

Przeszukując internet dotyczące tego modelu pralki i bliźniaczych modeli, dowiedziałem się, że ten błąd kryje wiele usterek: presostat sygnalizuje za mało wody, elektrozawór, lub też programator.

Moje podejrzenia są takie:

-Presostat powiedział już "pa pa" (mało prawdopodobne)
    -Elektrozawór powiedział też "pa pa"
    -Programator z "zimnymi lutami na PCB"

I dziękuje z góry za jakikolwiek wkład w temat :)

0 3
  • #2 10 Maj 2014 13:33
    brovar
    Poziom 18  

A szczotki na silniku nie powiedziały przypadkiem "pa pa"?

0
  • #3 10 Maj 2014 14:25
    PanHacker234
    Poziom 8  

Raczej to nie jest wina szczotek na silniku. Takie cyrki się dzieją zazwyczaj, gdy pralka chcę wypompować wodę. Jeśli program jest ustawiony na 1000, "wypluwa" błąd i nie kończy programu. Jak już wcześniej powiedziałem, na 800 śmiga. Przyczyny chyba muszę szukać w podanych elementach, które podałem w pierwszym poście. Ale które? Co daje takie objawy, że uparcie nie może skończyć programu na 1000?

0
  • #4 11 Maj 2014 01:53
    brovar
    Poziom 18  

Może być to również wina paska napędowego. Wiem że niedorzeczne ale prawdziwe. Najlepiej kupić nieco mniejszy i założyć na próbę. Koszt nie jest wielki (ok 30zł w zwykłej hurtowni AGD - nie internetowej typu north gdzie mają ceny z kosmosu) Niestety Whirlpool/Polar zakładają paski dziadowskiej jakości przez co elektronika w pralce głupieje gdyż szarpnięcia silnika (nie do zobaczenia gołym okiem) zostają odczytane za złe ułożenie prania w pralce i rozłączenie wirówki w celu ponownego ułożenia prania. Pojawiają sie wtedy najróżniejsze błędy a przyczyna jest bardzo prosta.

0