Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

satel integra - czas na wejście

06 Maj 2014 19:41 2778 6
 • Poziom 21  
  Witam, centrala jak w temacie. Czy podczas odliczania czasu na wejście, czujki o reakcji "zwykła" powinny wywołać alarm natychmiast po ich naruszeniu czy dopieru po upłynieciu tego czasu?
 • OptexOptex
 • Pomocny post
  Poziom 20  
  Tak,powinna wywołać alarm natychmiastowy,jeśli zostanie naruszona.
 • OptexOptex
 • Poziom 21  
  Sprawdziłem dogłebniej i dzieje się tak dopiero wtedy gdy odznaczymy opcje -opóżnienie monitorowania "prealarm", w przeciwnym wypadku zapala sie tylko dioda "alarm" na klawiaturze,idzie kod do stacji monitorowania ale wyjscia startują dopiero po upływie czasu na wyjście.
 • Pomocny post

  Poziom 25  
  Linia zwykła - oznacza że alarm ma się aktywować po jej naruszeniu (natychmiast)
  Nie powinno na tej linii być włączona opcja "opóźnienie monitorowania" chyba że celowo jest taka potrzeba.
  Z pewnością masz x na opóźnienie syren... (odhacz tą opcję)
 • Poziom 21  
  Na wszystkich liniach fabrycznie jest zaznaczona opcja "opoznienie monitorowania prealarm",brak opóznienia syren. Mam dane 3 central integra w wersji 1.10 i w jednej jest ten problem,trzeba poprostu odhaczyc tą opcję. Jesli jest zaznaczona to po naruszeniu lini" wej/wyj" a nastepnie linii "zwyklej" wyjscie typu "alarm wlamaniowy" wystartuje dopiero po uplywie czasu na wej. Od razu wystartuje natomiast wyjscie typu "sygnalizator wewnetrzn"y. W instrukcji pisze ze ta opcja jest wymagana dla zgodnosci z normą 50131-3. Nie jest to jakis problem,pisze o tym poniewaz troche zaskoczyła mnie ta sytuacja podczas testowania systemu. (no i nazwa tej opcji niewiele ma wspólnego z jej wpływem na działanie systemu)
 • Poziom 21  
  A to niby czemu? Przeciez 1.10 w pewnym czasie tez byla najnowsza ..... Jesli ktoś miał dajmy na to 1.08 i idąc tym tropem przefleszował do 1.10 to z automatu dostał takiego "bonusa" .