Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie starego dvd do nowego tv

s_tokrotka 06 Maj 2014 21:23 3318 29
  • #1 06 Maj 2014 21:23
    s_tokrotka
    Poziom 7  

Witam, mam kino domowe (stare) samsung ht tp 12 i telewizor smart tv lg 32LN57S, próbowałam podłączyć kino do tv, jednakże w głośnikach nie ma dzwięku (lekko szumią) a jakikolwiek dźwięk wydobywa się z subwoofera, czy mogę prosić o pomoc? Nie wiem jakich kabli muszę użyć. Dodam, iż w opcjach tv mam głośnik zewnętrzny (optyczne/HDMI ARC). Przesyłam zdjęcia wejść dvd (fot.1) i tv (fot.2):
    podłączenie starego dvd do nowego tv podłączenie starego dvd do nowego tv

Proszę o pomoc.

0 29
  • #2 06 Maj 2014 21:40
    D214d3k
    Poziom 38  

Na zdjęciu magnetowidu brak gniazda audio out.

Moderowany przez Pablo1964:

Jakiego magnetowidu? I po co audio out, skoro dźwięk należy doprowadzić z TV do kina?
    3.1.11. Zabronione jest publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu

0
  • #3 06 Maj 2014 21:47
    s_tokrotka
    Poziom 7  

Na dvd nie ma gniazda audio out. To zdjęcie które umieściłam całościowo przedstawia gniazda jakie się znajdują w dvd. Dodam inne zdjęcie może bardziej z daleka

0
  • #4 06 Maj 2014 21:58
    psilos1
    Poziom 30  

Dlaczego nie podłączysz tego przez scart?

0
  • #5 06 Maj 2014 22:00
    Pablo1964
    Moderator

s_tokrotka napisał:
    w opcjach tv mam głośnik zewnętrzny (optyczne/HDMI ARC)

To wskazuje na to, że eurozłącze w TV działa raczej tylko jako wejście sygnału. Nie zaszkodzi jednak sprawdzić. Jeżeli tak jest, jedynym rozwiązaniem jest konwerter DAC.

0
  • #6 06 Maj 2014 22:04
    s_tokrotka
    Poziom 7  

Podłączyłam przez scart jednak nie ma dzwięku w głośnikach dvd. Tak jak pisalam, szumią tylko i nic więcej, gdy włączę płytkę obraz się odtwarza na tv jednak dzwięk jest przez głośniki z tv

0
  • #7 06 Maj 2014 23:37
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

O ile dobrze widzę, jest w tv wyjście na słuchawki, a kino posiada AUDIO IN, kupić kabel jack - 2 chinch, podłączyć.

0
  • #8 07 Maj 2014 05:54
    Polon_us
    Poziom 40  

Pablo1964 napisał:
    jedynym rozwiązaniem jest konwerter DAC.

O tym rozwiązaniu można poczytać w tym temacie-> Link

Jest to lepsza alternatywa (i trochę droższa) od połączenia opisanego przez kolegę Kocurka1970 w wpisie powyżej

0
  • #10 07 Maj 2014 10:13
    Polon_us
    Poziom 40  

Tem pierwszy konwerter jest potrzebny. Przez pierwszy rozumiem ten opisany "Digital to Analog Audio Converter". Ten drugi konwerter przeznaczony jest do innych celów.

Przy kupowaniu proszę się upewnić, że opis jest dokładnie "Digital to Analog" (sygnał cyfrowy na analogowy).
    Można spotkać identycznie wyglądające urządzenia, które przeznaczone są do konwersji w drugą stronę tj. "Analog to Digital".

W tym przypadku musi być "Digital to Analog Audio Converter" :)

0
  • #11 07 Maj 2014 10:38
    s_tokrotka
    Poziom 7  

Dzięki ;) czyli teraz tak: kabel optyczny podłączam do tv, potem do konwertera, od konwertera ten ostatni kabelek do dvd? Tylko do których gniazd? Przepraszam, ale jestem zupełnie ciemna w tych tematach ;p

0
  • #12 07 Maj 2014 12:03
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Polon_us napisał:
    Tem pierwszy konwerter jest potrzebny

Tylko, jaki sens tego, skoro finalnie sygnał audio będzie analogowy,
    to samo, można zrobić moim sposobem, koszt 10 zł za kabel, i to wszystko.

0
  • #13 07 Maj 2014 12:07
    Polon_us
    Poziom 40  

s_tokrotka napisał:
    ... kabel optyczny podłączam do tv, potem do konwertera, od konwertera ten ostatni kabelek do dvd? ...

Dokładnie tak. W DVD kable CINCH proszę podłączyć do gniazd AUDIO IN.

Po podłączeniu tego konwertera niezbędne będzie również zmiana pewnych ustawień w telewizorze:

s_tokrotka napisał:
    Dodam, iż w opcjach tv mam głośnik zewnętrzny (optyczne/HDMI ARC).

W opcjach TV należy wybrać głośnik zewnętrzny i wyjście optyczne.
    W opcjach wyjścia optycznego SPDIF wybrać PCM

W DVD aby usłyszeć dźwięk z telewizora należy wybrać AUX na pilocie tego kina.

Dźwięk z telewizora będzie słyszalny na przednich głośnikach - stereo tylko.

0
  • #14 07 Maj 2014 12:14
    s_tokrotka
    Poziom 7  

KOCUREK1970 napisał:
    O ile dobrze widzę, jest w tv wyjście na słuchawki, a kino posiada AUDIO IN, kupić kabel jack - 2 chinch, podłączyć.

Jaką wtedy opcję musiałabym wybrać w tv?

Jak miałoby wyglądać dokładnie podłączenie, tzn. które kabelki do których gniazd?

0
  • #15 07 Maj 2014 12:27
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Praktycznie żadne, podłączasz kable i to wszystko.

s_tokrotka napisał:
    Jak miałoby wyglądać dokładnie podłączenie, tzn. które kabelki do których gniazd?

Kup taki sam kabel, jak na foto, a nie ma możliwości, by coś źle podłączyć.
    Jack, podłączasz z tyłu tv do wyjścia słuchawkowego (taka "dziurka" koło portu euro), a chinche do DVD pod AUDIO IN, czerwony kabelek, do czerwonego gniazdka, tak samo z białym kabelkiem, biały kabelek, do białego gniazdka.

0
  • #16 07 Maj 2014 12:41
    s_tokrotka
    Poziom 7  

A jaką opcję należy wybrać w tv? Skoro mam tylko głośnik zewnętrzny (optycznie/HDMI ARC)?

0
  • #17 07 Maj 2014 12:43
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

s_tokrotka napisał:
    A jaką opcję należy wybrać w tv? Skoro mam tylko głośnik zewnętrzny (optycznie/HDMI ARC)?

Nic nie wybierasz, podłączysz kabel pod wyjście słuchawkowe, tv sam wyłączy swoje głośniki.

0
  • #18 07 Maj 2014 17:40
    s_tokrotka
    Poziom 7  

Dziękuję bardzo za wszystkie wpisy i podpowiedzi. Spróbuję najpierw 'tańszego' sposobu, jeśli nie zadziała, spróbuję z drugim. Wkrótce się odezwę ;)

Dodano po 4 [godziny] 52 [minuty]:

KOCUREK1970 napisał:
    Praktycznie żadne, podłączasz kable i to wszystko.
    s_tokrotka napisał:

Kup taki sam kabel, jak na foto, a nie ma możliwości, by coś źle podłączyć.
    Jack, podłączasz z tyłu tv do wyjścia słuchawkowego (taka "dziurka" koło portu euro), a chinche do DVD pod AUDIO IN, czerwony kabelek, do czerwonego gniazdka, tak samo z białym kabelkiem, biały kabelek, do białego gniazdka.

Podłączyłam kabel jack - 2x cinch i dalej nie działa ;/

0
  • #19 07 Maj 2014 19:09
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

s_tokrotka napisał:
    Podłączyłam kabel jack - 2x cinch i dalej nie działa ;/

Co, jak, do czego podłączyłaś?.

0
  • #20 07 Maj 2014 19:21
    wtełek1
    Poziom 14  

Musi działać jeżeli poprawnie połączyłaś. Powiedz nam jak ?
    Jack do telewizora w wejście słuchawkowe a te dwa co z drugiej strony(chinch)musisz wpiąć do DVD w Audio IN. A jest opcja AUX w tym DVD ?

0
  • #21 07 Maj 2014 19:38
    s_tokrotka
    Poziom 7  

wtełek1 napisał:
    Musi działać jeżeli poprawnie połączyłaś. Powiedz nam jak ?
    Jack do telewizora w wejście słuchawkowe a te dwa co z drugiej strony(chinch)musisz wpiąć do DVD w Audio IN. A jest opcja AUX w tym DVD ?

Dokładnie tak podłączyłam, jack do telewizora w wejście słuchawkowe, a chinche do DVD w Audio In. Faktycznie tv wyrył to połączenie, w ustawieniach automatycznie przeskoczyło na "słuchawki". Dodatkowo połączyłam euro do dvd i cinche do video na tv żeby obraz był. Co do AUX to jest w dvd, gdy wcisnęłam tę opcję, to całkowicie nic nie było ani obrazu, ani jakiegokolwiek dźwięku. Pojawił się za to komunikat "Brak sygnału dla bieżącego urządzenia wejściowego. Sprawdź status wejścia zewnętrznego. Wypróbuj inne dostępne wejścia". W dalszym ciągu z subwoofera wydobywa się jakikolwiek dźwięk, natomiast z pozostałych głośników zupełnie nic.

0
  • #22 07 Maj 2014 19:55
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

s_tokrotka napisał:
    Dodatkowo połączyłam euro do dvd i cinche do video na tv żeby obraz był

Przecież DVD, jak i tv ma porty euro, kup kabel euro - euro.
    s_tokrotka napisał:
    Co do AUX to jest w dvd, gdy wcisnęłam tę opcję, to całkowicie nic nie było ani obrazu, ani jakiegokolwiek dźwięku.

Obraz, w porcie audio, nie ma czegos takiego, tam jest tylko audio.
    A skonfigurowałaś DVD w menu, przypisałaś mu z czego ma pobierać audio na tym porcie.
    s_tokrotka napisał:
    W dalszym ciągu z subwoofera wydobywa się jakikolwiek dźwięk, natomiast z pozostałych głośników zupełnie nic.

A jak odtwarzasz płytę DVD, to dźwięk jest ze wszystkich głośników w DVD?.

0
  • #23 07 Maj 2014 20:38
    s_tokrotka
    Poziom 7  

Ok spróbuję jutro to zrobić. Czekam na pilot gdyż stary się zepsuł i zamówiłam nowy i dopóki go nie dostanę nie poszperam w ustawieniach.

0
  • #24 08 Maj 2014 02:00
    Polon_us
    Poziom 40  

s_tokrotka napisał:
    , gdy włączę płytkę obraz się odtwarza na tv jednak dzwięk jest przez głośniki z tv

Sądzę, że od eliminacji tego problemu trzeba zacząć. Dźwięk z odtwarzanej płyty DVD powinien był być słyszalny w głośnikach kina. Jeżeli tego nie ma, wszelkie inne podłączenia nie mają sensu w takim momencie.

Niezbędne jest sprawdzenie ustawień kina. Ale bez pilota to będzie bardzo kłopotliwe.

Ten wpis , który cytuję, umknął mojej uwadze kiedy przeglądałem ten temat uprzednio :(

0
  • #25 08 Maj 2014 08:44
    zaba125
    Poziom 7  

Myślę, że przy podłączeniu przez kabel jack do cinch konieczne jest pogłośnienie wyjścia słuchawkowego(normalnie z pomocą pilota od tv), aby jego poziom był akceptowalny dla DVD.

0
  • #26 08 Maj 2014 09:00
    Polon_us
    Poziom 40  

@zaba125 - proszę uważnie przeczytać wpis #6.

Szczególnie jego drugą część. I wyciągnąć wnioski z tego, co koleżanka Stokrotka napisała tam.

To co kolega napisał ma sens. Ale teraz problem polega na braku dźwięku z głośników kina w ogóle. I to trzeba najprzód skorygować.

0
  • #27 08 Maj 2014 09:51
    zaba125
    Poziom 7  

@Polon_us- Masz całkowitą rację.
    Ewentualnie przy braku pilota jest opcja powrotu do ustawień fabrycznych (przytrzymać przycisk stop przez dłużej niż 5 s). A więc wszelkie ustawienia dźwięku powinny się skasować. Chociaż w tym wypadku lepiej poczekać na pilota.
    Problem może również leżeć w np. złym podłączeniu głośników.

0
  • #28 08 Maj 2014 10:40
    s_tokrotka
    Poziom 7  

Ok, czekam na pilota, dzisiaj lub jutro powinien być. A jeszcze takie pytanie: czy do dvd muszą być podłączone wszystkie głośniki?

0
  • #29 08 Maj 2014 10:55
    zaba125
    Poziom 7  

Generalnie powinny być podłączone wszystkie głośniki. Na pewno konieczny jest przód, gdyż to on przenosi większą część pasma. Ewentualnie można zrezygnować z głośników tylnych, ale nie polecam takiej opcji.

0
  • #30 09 Maj 2014 17:05
    s_tokrotka
    Poziom 7  

Jednak wszystko działa. Trzeba było poszperać w ustawieniach. Tańszy sposób zadziałał ;) jednakże dziękuję za wszystko pomocne rady. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam ;))

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo