Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup tableta do 300-400 zł

06 Maj 2014 22:47 5352 22
  • Poziom 8  
    Siema.Myślę nad zakupem tableta i mam do was takie pytanie,ogólnie to chodzi mi o taki do gier i serfowania po necie.Macie jakieś propozycje ? Żeby nie był zbyt drogi,byłoby super gdybym mógł się nawet zmieścić do 300 zł,ewentualnie dołożę tam jeszcze jakby zabrakło,ogólnie chodzi mi żeby mi go tak nie lagowało.Chce tableta z androidem :) Nie orientuje się jakie musi mieć tam wymagania tablet do gier,dlatego pytam się was.Podpowiedzcie :D
  • Poziom 16  
    Może być używany ? I ile ma być cali ?
  • Poziom 8  
    Chodzi mi o nowy.A jeśli chodzi o cale to taki by był ogólnie nie za duży nie za mały :) Wygodny w trzymaniu.
  • Poziom 16  
    Do takiej kwoty to jedynie 7" będzie odpowiednie zaraz coś podrzucę.

A i czy ma mieć 3g ?

Jak bez 3g to najlepsze będą

Navroad Nexo 7 oraz Prestigio Ultra Duo

Ja brałbym Nexo ze względu na lepszą baterię oraz lepsze szkło coś typu gorilla glass
    (a nie jakieś gó*no)

A i nie myl tego Navroad Nexo 7 z Nexo Smart czy innymi ma być sama nazwa nexo mogę podrzucić linka na PW z alle*ro
  • Poziom 8  
    Nie koniecznie 3g,żeby po prostu się nie przycinał :) Ten Navroad Nexo nawet fajny :) A takie pytanie,czy można ściągnąć na tableta muzykę ? Czy wszystkie tak mają czy niektóre ?
  • Poziom 16  
    Co rozumiesz przez ściągnięcie na tableta muzykę ?

Bo nie rozumiem pobieranie muzyki przez przeglądarkę normalnie tam działa.

A jeśli chodzi o odtwarzanie pobranej muzyki także nie ma problemu.
  • Poziom 8  
    No to dobrze,a jeśli chodzi o wymagania systemowe to jakie powinny być by nie było problemu z lagowaniem tableta ? np. pisze mi tam 0,5 gb RAM to dużo jak na tableta ?
  • Poziom 16  
    1gb ram to minimum aby tablet działał płynnie

Ale i tak główną rolę odgrywa GPU i CPU

Nexo oraz Prestigio Ultra Duo to najlepszy wybór do 400 zł
  • Poziom 8  
    A procesor jednordzeniowy wystarczy ? :)

Dodano po 2 [minuty]:

No możesz mi tam parę dobrych modeli z allegro podesłać linkiem na priv. :)
  • Poziom 13  
    Jest wiele modeli z dwurdzeniowym procesorem w tej cenie tak więc wystarczy jedynie poszukać.
    Zerknij sobie na ten tablet Manty:
    http://www.skapiec.pl/site/cat/20/comp/9972122 - ma dość dobry dysk (8gb), niezłą pamięć (1gb) .
    Fakt,że wyświetlacz ma niecałe 8 cali (dla mnie byłoby to za mało) niemniej jeśli szukasz czegoś mobilnego to powinien być ok.
  • Poziom 16  
    Manta to gó*o . Problemy z oprogramowaniem,lagami,a w szczególności z WIFI i 3g to jego drugie imię
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Testowałem Prestigio Ultra Duo

Ładnie w miarę płynnie chodzi :) Do 400 zł chyba nie ma nic lepszego

Jedynie Navroad Nexo mu dorównuje w tej cenie.
  • Poziom 8  
    No tak,ale który jest lepszy ? Prestigio czy Nexo ? Bo albo jeden ma większe taktowanie procesora albo drugi ma więcej pamięci na dysku (8gb albo 16gb). Któryś musi być lepszy :P
  • Poziom 1  
    a tak zapytam, mam nadzieję, że mnie nie "zjecie" -
    A Samsung Galaxy Tab 3 to dużo gorszy? nie ma co porównywać?
  • Poziom 8  
    Ja się na tym zbytnio nie znam ale wydaje mi się że to Prestigio i Nexo to lepsze od tego Galaxy Tab 3.Ale to musisz popytać kogoś kto się zna na tym :)
  • Poziom 8  
    Jednak zamówiłem Navroad Nexo :) Może trochę słabszy procesor ma od Prestigio ale za to drugie tyle pamięci wewnętrznej :)
  • Poziom 16  
    Navroad Nexo jest lepszy od Galaxy Tab 3 7.0 :) to wiem na pewno.

Jednak zmienić launcher by się przydało, bo ten launcher od Nexo tak laguje nieco.

A po za tym jest spoko :)
  • Poziom 8  
    Ale podobno z tego co słyszałem do tablety które mają windows są lepsze ponieważ do wszystkich wersji są aktualizacje a na androidzie trzeba czekać na dane modele tabletów :/ to prawda ?
  • Poziom 16  
    Tak to prawda . Jednakże tablety z Windows 8 nadają się jedynie do używania z myszką i klawiaturą. Windows 8 ma dziwne gesty ciężkie do ogarnięcia na dotykowo.

Nexo Ma chyba ma 4.2 Androida (Najnowszy jest 4.4)

Ale i tak chyba nie ma zwykłych aplikacji które wymagałby wyższego androida niż 4.1

Podobnie jest z grami
  • Poziom 8  
    No to dobrze :) Ja miałem Nokię Lumię 610 z w8 i jednak wolę przejść na androida.
  • Poziom 8  
    Witam.

Pozwoliłem sobie odświeżyć temat żeby nie zakładać nowego, a mam podobne pytanie. Poszukuję dobrego tableta, ma mi służyć głównie do internetu. Przeglądanie stron, poczta, youtube. Oglądanie meczów przez streamy też by mnie interesowało, ale nie jest to najważniejsze i przeżyję, jeśli nie będzie się dało, najważniejsze by płynnie chodziły www i youtube. Przydałoby się usb lub mini usb, hdmi nie jest konieczne. Do tego co najmniej 1gb ramu, by płynnie wszystko chodziło i wyświetlacz z ostrymi, ładnymi kolorami. Modem w tablecie zbędny, wystarczy mi wifi, gdyż mam swój router kieszonkowy mobilny. Na procesorach się nie znam, nie wiem który jest lepszy itp. Zrobiłem spory research i kilka tabletów mnie zainteresowało, może ktoś będzie w stanie coś konkretnego napisać o tym sprzęcie, który sobie upatrzyłem, czy warto kupić którykolwiek z nich czy dać sobie spokój, ewentualnie zaproponuje coś od siebie. Przeglądając allegro wytypowałem sobie takie coś:

a) TABLET GOCLEVER ORION 70 8GB
    b) OMNA V7 4x 1.5GHz 1GB/8GB
    c) MANTA MID 706S DUO POWER 8GB
    d) NTT 730D 2x1.5GHz 8GB 7'

Zastanawia mnie ten ostatni, bo cena jest niska, parametry chyba porównywalne do dwóch pierwszych, gdzie jest haczyk? Firma noname i czy coś jeszcze?
    Oprócz tego znalazłem jeszcze taki sprzęt: Manta MID706S 1,2GHz Dual Core 8GB.
    Cena też mega niska na jednej aukcji, sprzęt nowy, z dwuletnią gwarancją, koszt z wysyłką 190żł, a bebechy wydają się ok. Wszystko w zasadzie takie samo jak w przypadku Manty mid802, która kosztuje na allegro ponad 4 stówy. Taka rozbieżność w cenie mogłaby być spowodowana jednym calem różnicy w wielkości ekranu? Aukcja co prawda się skończyła, ale może niedługo znowu wystawią w podobnej cenie.

Generalnie naczytałem się, że poniżej 400 zł nie ma co w tablet inwestować, bo kupi się po prostu badziewie. Ale myślę, że jak na takie potrzeby jak moje, nie ma sensu ładować tyle kasy, jeśli się kupi coś znacznie tańszego, a też posłuży mi dwa, trzy lata chociaż. Będę wdzięczny za opinie i sugestie.