Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bzyczenie komputera podczas pracy pralki

07 Maj 2014 11:45 810 2
  • Poziom 9  
    Po niefortunnym sfajczeniu sie mojego laptopa (wraz z tv, po hdmi - wina zle ustawionych listw zasilajacych, faza na bolcu, glupia sprawa ale przynajmniej wyciagnalem lekcje) nieoczekiwanie bylem zmuszony kupic nowy sprzet, jako ze nie mialem kompetnie czasu na zorganizowanie funduszy, budzet wynosil 1200zl.

Zdecydowalem sie wiec na uzywany komputer stacjonarny, wylicytowalem bardzo fajny zestaw w cenie 1040zl (z wysylka! :)) skladajacy sie z:

procesor Phenom II x4 955 3.2ghz
    ram 2Gb ram DDR3 1333mhz
    grafika Geforce GTX 460 SE Palit 1gb GDDR5 256bit
    mobo Asus M4A7TD PRO AM3
    cooler na procka Arctic Cooling Freezer 64 PRO
    zasilacz Chieftec (GPS-550A) 550W
    obudowa Orion jakis tam
    i fajowy monitor ledowy Samsunga, 22 cale

Teraz do rzeczy - moj problem polega na tym, ze kiedy chodzi pralka, a dokladniej kiedy wiruje beben z komputera slychac ciuchutkie bzyczenie.
    Mozna to porownac do dzwieku wydawanego przez jarzeniowke, tylko znacznie cichszego.

Mieszkam w starym bloku, instalacja bazowana na korkach starego typu i kablach aluminiowych, dwa korki - ponoc jeden od gniazdek a drugi od swiatla.
    Dodam ze oczywiscie pralka jest podlaczona do innego gniazdka w innym pomieszczeniu niz PC.
    Komputer podlaczony do listwy zasilajacej z kolei ona polaczona przedluzaczam od innej listwy, a ta podlaczona do przedluzacza bez bolcow.

Mimo tego dzwieku PC pracuje stabilnie, tak jak powinien.
    Prosze o porady.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 30  
    Podaj model pralki.
    Efekty podobne jak przy usuniętym kondensatorze filtrującym z pralki. Może się uszkodził, a ktoś zamiast go wymienić, po prostu- wyrzucił.
  • Poziom 9  
    Pralka to LG model WD10130NUP co do wspomnianej kwesti - nie mam pojecia, zdaje mi sie ze nic nie bylo przy niej grzebane, aczkolwiek ojciec mogl kiedys cos robic, zapytam go dzis, mam te pralke od nowosci ale juz kilka dobrych lat.

EDIT: Warto dodac jeszcze jedno, mierzylem temperatury podzespolow PC'ta programem HWmonitor, temperatury sa takie same zarowno jesli pralka pracuje i sluchac bzyczenie jak i podczas pracy samego komputera, byc moze to wazna informacja.
    Przepraszam za brak polskich znakow, ale korzystam z angielskiej klawiatury gdyz j.polskim malo kiedy sie posluguje.