Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kingway Camaro - NIe odpala, ogólna reanimacja

07 Maj 2014 11:52 2112 3
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie.
    Prosiłbym o pomoc w ożywieniu mojego Camaro. Jestem początkującym i dlatego moje pytania mogą być naiwne. Szukałem na forach i Google odpowiedzi na moje pytania, ale konkretów nie znalazłem.
    A wiec tak: posiadam Kingway'a Camaro, silnik 4T. Na fakturze zakupu są dane marka: VONROAD, typ: YB50QT-15. Od czterech lat jeździł bezawaryjnie, przeglądy w firmowym serwisie. W zeszłym roku pod koniec sezonu zaczął przerywać, dławić się. Zdarzyło się, że nagle zgasł i trzeba było długo odpalać z kopki, zanim zaskoczył. Pod koniec zgasł i już nie odpalił. Usiłowałem do skutku, aż rozsypał się bendix. Rozrusznik kręci, ale tylko silniczek. I w tym roku postanowiłem go uruchomić.Zakupiłem nowy bendix i pierwsze pytanie: z której strony silnika on się znajduje? Od strony kopki czy z drugiej?Znalazłem na necie instrukcje wymiany, tylko filmy i zdjęcia są tak ujęte, że nie mogę się zorientować z której strony.
    Kolejne sprawy. Co radzicie z odpaleniem? Co sprawdzić? Dotychczas sprawdziłem akumulator (naładowany), świecę - jest iskra. Nie dochodziło paliwo, pomimo kopania świeca kompletnie sucha. Wymieniłem kranik podciśnieniowy i nic to nie dało. Tak jakby wężyk od podciśnienia wychodzący z gaźnika (chyba) go nie dawał. Zaciągnąłem podciśnienie sztucznie, paliwo dochodzi do gaźnika i dalej nic. Na forum czytałem, że po zimie trzeba podać paliwo prosto do gaźnika (rozkręcając go). Czy koniecznie tak trzeba? I jeszcze był temat, iż może nie odpala, bo ssanie siadło i trzeba sprawdzić. Gdzie to ssanie się znajduje i co konkretnie trzeba sprawdzić? Załączam zdjęcia "przedziału silnikowego". Wytłumaczcie mi co i jak. Bo co ściągnę dokumentację od silnika, to jest to nie ten.
    Kingway Camaro - NIe odpala, ogólna reanimacja Kingway Camaro - NIe odpala, ogólna reanimacja Kingway Camaro - NIe odpala, ogólna reanimacja Kingway Camaro - NIe odpala, ogólna reanimacja Kingway Camaro - NIe odpala, ogólna reanimacja
  • Poziom 8  
    Jak dla mnie to najlepszym rozwiązaniem będzie przeczyszczenie całego gaźnika, po tylu latach mogł się gdzieś zapchać, rozkręć go całego i dokładnie wyczyść, razem z dyszami. Po wyczyszczeniu zamontuj, zalej i sproboj odpalic.
  • Poziom 42  
    1. Zawory - luzy zaworowe - do sprawdzenia/regulacji
    2. Układ zapłonowy do sprawdzenia na max długość możliwej do uzyskania iskry.
    3. Gaźnik do mycia i sprawdzenia.
    Potem zapalanie z kopki aby znów nie zajeździć rozrusznika. Z resztą gdy silnik nie zpali po 5-tym kopnięciu to nie ma sensu dalej sie męczyć tylko trzeba wykręcić świecę i dokonać wstępnej diagnozy przyczyny nieodpalenia.
    Żadne piłowania rozrusznikiem czy pchania motorka do ...sąsiedniej wsi nie mają sensu, ale jak ktoś lubi, jego sprawa.
  • Poziom 35  
    Informacje wcześniejsze należy wziąć pod uwagę. Od siebie dodam, abyś spróbował zalać ok. 2 cm 3 paliwa wprost na tłok i uruchomić silnik. Jeśli silnik "zaskoczy", to skupiłbym się na sprawdzeniu działania ssania elektrycznego, drożności dysz w gaźniku oraz prawidłowym działaniu kranika podciśnieniowego (czy założone są prawidłowo wężyki). W zależności od przebiegu pojazdu (4 sezony), to sprawdziłbym też jakie ma silnik ciśnienie w cylindrze, może czeka Cię już remont silnika. Bendix mieści się za wariatorem i jest widoczny po zdemontowaniu osłony paska napędowego (z lewej strony silnika).