Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor z DVB-S jak połaczyć z tv satelitarną?

campos27 07 Maj 2014 18:11 1212 8
  • #1 07 Maj 2014 18:11
    campos27
    Poziom 6  

Witam,

Mam pytanie, gdyż zakupiłem telewizor z DVB-S i chciałbym podłączyć go pod antenę satelitarną. Po podłączeniu wyskakuje napis "brak modułu CI". Stąd moje pytanie, czy wystarczy sam moduł, czy potrzebna dodatkowa karta jakiejś firmy do odbioru telewizji satelitarnej?

Telewizor model LG LA690S

Pozdrawiam

• Pomocny post
    #2 07 Maj 2014 19:15
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

campos27 napisał:
    Po podłączeniu wyskakuje napis "brak modułu CI". Stąd moje pytanie, czy wystarczy sam moduł, czy potrzebna dodatkowa karta jakiejś firmy do odbioru telewizji satelitarnej?

Żadnego modułu nie potrzebujesz.
    Wyszukaj kanały satelitarne i tyle.
    Moduł jest potrzebny tylko do programów kodowanych i płatnych, kanały FTA (darmowe) nie potrzebują modułu.

• #3 07 Maj 2014 20:59
    campos27
    Poziom 6  

No tak racja, z tym że nie znalazłem tam programów takich, które nawet cyfrowa telewizja oferuje. Poza jakąś ESKA TV, bądź POLO coś tam nic więcej nie znaleziono. Także może ktoś jeszcze ma jakiś pomysł

• #4 07 Maj 2014 21:04
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

campos27 napisał:
    z tym że nie znalazłem tam programów takich, które nawet cyfrowa telewizja oferuje. Poza jakąś ESKA TV, bądź POLO coś tam nic więcej nie znaleziono. Także może ktoś jeszcze ma jakiś pomysł

A jakich kanałów Tobie brakuje?,
    przecież TVP 1/2, Polsat, TVN i reszta są kodowane i płatne na satelicie, by je odebrać potrzebujesz moduł, i kartę kodową.

• #5 07 Maj 2014 21:08
    campos27
    Poziom 6  

No tak, pytałem ogólnie jak to działa. Nie napisałem, że chcę oglądać tylko darmowe kanały, tylko chciałem się dowiedzieć jak to działa na jakiej zasadzie można odbierać obraz.

• #6 07 Maj 2014 21:16
    corny-prv
    Poziom 7  

Kupujesz moduł + karta kodowa i oglądasz kodowane.

• #7 08 Maj 2014 07:24
    campos27
    Poziom 6  

Tak się składa, że posiadam karte cyfrowego polsatu. Wystarczy obojętnie jaki moduł czy musi być jakiś specjalny do tego?

• #8 08 Maj 2014 07:37
    irekr
    Moderator

Karta Cyfrowego Polsatu to mało.
    Trzeba mieć kartę z parowanym modułem CI by to działało. I do tego nie ma pewności że dany moduł - współpracujący i sparowany z kartą Polsatu będzie działał w Twoim odbiorniku.
    Nie zostaje nic innego jak udać się do dystrybutora lub kontakt z Polsatem Cyfrowym.

Natomiast kanały niekodowane powinien odbierać bez żadnych modułów CI. Najlepiej sprawdzić czy wszystko działa poprawnie ustawiając na Hot Birdzie ARTE HD, jest niekodowane a jakość obrazu niemal wzorcowa....

• #9 08 Maj 2014 11:14
    corny-prv
    Poziom 7  

Każda karta jest sparowana z modułem. Są też w nc+ moduły z kartą.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME