Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Model wzmacniacza operacyjnego

13 Kwi 2005 11:19 1302 3
  • Poziom 11  
    Witam,
    Poszukuje dwustopniowego modelu wzmacniacza operacyjnego. Chodzi o zastąpienie wzmacniacza odpowiednio sterowanym źródłem prądowym i napięciowym. Potrzebuje tego do symulacji filtrów. Czy orientuje się ktoś w tym temacie i mógłby podać na przykład miejsce w sieci gdzie mógłbym znaleźć takie modele lub przesłać o ile takie posiada. Bo w literaturze jest ciężko cokolwiek znaleźć a jak są to wielostopniowe i zbyt skomplikowane do symulacji. Czy mógłby ktoś pomóc.
    Pozdr.
    Przeniosłem z: Schematu/instrukcji...[h]
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 34  
    Nie bardzo rozumiem.Jeżeli masz zaprojektowany filtr i chcesz przeprowadzić jego symulację,to używając np PSpice'a nie musisz znać modelu opampa.Natomiast jeżeli chcesz wyprowadzić wzór na transmitancję zaprojektowanego filtra i na jej podstawie policzyć elementy,to to nie jest symulacja.Jeżeli ci o to chodzi,to narysuj i zamieść układ,ja ci podam jego układ zastępczy i ewentiualnie policzę transmitancję.
  • Poziom 11  
    WojtasJD dzięki za pomoc - naświetliły mi troche sprawe te modele. :)

ed-ek wiem że SPICE nie potrzebuje takich rzeczy ale jest mi to potrzebne na projekt na uczelni i tu nie chodzi o typowe praktyczne policzenie transmitancji i charakterystyk częstotliwościowych itp. Musze napisać program który te charakterystyki robi czyli mieć model wzmacniacza a potem z grafu, metodą trapezów lub potencjałów węzłowych lub innych takich tam... :) obliczyć mój filtr i nakreślić charakterystyki.

Pozdro for all.