Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

opel astra 2 1.6 benzyna/lpg 8v silnik szybko sie nagrzewa po czym nie odpala

07 May 2014 19:06 2328 7
  • Level 5  
    witam mam problem z astrą silnik 1.6 b/ lpg 8 V rocznik 2001 co może być przyczyną szybkiego nagrzewania silnika tak po 3 km mam już 90 stopni a po zgaszeniu nie można odpalić i dość długo trzyma temperaturę żeby odpalić trzeba na silnik wodę lać proszę o jakąś podpowiedz bo z tym samochodem to mi już ręce opadają.

Dodano po 7 [minuty]:

dodam że została już wymieniona przepustnica i pompa wody jaka inna może to być przyczyna?
  • Level 29  
    Diagnostyka komputerowa na początek.
    Czego brakuje jak nie chce odpalić? iskry? paliwa?
  • Level 22  
    Jedź do mechanika tak jak kolega wyżej pisze, najprawdopodobniej czujnik położenia wału jeżeli chcesz wymieniać bez diagnostyki.
  • Level 5  
    byłam na diagnostyce niby wszystko ok błędów brak a problem jest silnik pracuje ładnie jeździ w porządku zagrzewa się wystarczy zgasić i koniec jazdy bo na ciepłym nie odpali czy to może być termostat?

Dodano po 1 [minuty]:

przy odpalaniu kręci ale nawet obrotomierz nie drgnie nawet nie załapuje trzeba czekać aż całkiem ostygnie wtedy odpala za pierwszym razem i na gazie i na benzynie
  • Level 29  
    Zrób dobrą diagnostykę i będzie wiadomo (nie tylko sprawdzenie błędów jeszcze bloki pomiarowe).
    Auto gaśnie czasami samo w czasie jazdy?
  • Level 5  
    własnie odebrałam auto z kolejnej diagnostyki został wymieniony czujnik połozenia wału i cewka i niby miało byc juz ok i jest to samo wróciłam do domu i juz nie moge odpalic w czasie jazdy nie gasnie
  • Level 5  
    nie wiem co sie z tym samochodem dzieje odpala kiedy chce dzisiaj nawet na zimnym silniku nie odpalil czy to moze cała elektronika byc do wymiany to tak jak by go cos rozłanczało