Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

fiesta 1,3 kat 96

gracus7 13 Apr 2005 11:30 1395 2
    gracus7
    Level 26  
    witam !
    auto jak wyżej FIESTA 1,3 kat z 96roku na pełnym wtrysku
    mam problem typu zaworowego że tak powiem.
    po odpaleniu silnika strasznie głosno słychac zawory! zdjąłem pokrywe i co ciekawe zamiast wałka rozrządu mam tylko popychacze i kowadełka ale dalsze oględziny ujawniły mi moim zdaniem za duży luz na zaworze skrajnym od strony skrzyni popychacz tam lata swobodnie a kowadełko nad zaworem ma około 5mm luzu inne zawory mają około 0,5mm tak na oko!
    moje pytanie dotyczy przyczyny tej sytuacji
    -czy wytarł sie wałek rozrzadu
    - czy zużył popychacz
    -i jak dostać sie do wałka żeby go obejrzeć?
    -czy to jest typowa usterka w tych autach?
    - i czemu nie mogę pokręcić śrubą na kowadełku bo chciałem chociaż tak zmniejszyć luz na popychaczu

proszę o pomoc osoby kompetentne kóre miały do czynienia z taką sytuacją w fieście

pozdrawiam
    jarecki04
    Level 26  
    Walek rozrządu jest ale jest to silnik OHV i waek jest w bloku ustaw luz zaworowy S na 0,25 a W na 0,55 mm wkręcając śrubę regulacyjną kluczem M 11 stawia pewien opór bo jest bez kontrnakrętki i zobacz jaki jest wznios zaworu jeżeli zauważysz odchylenie od innych podobnych zaworów to masz padniętą krzywkę.
    gracus7
    Level 26  
    ta śróbka juz była wkręcana bo jest jej o połowę mniej niz pozostałych i znów jest 5mm luzu reszta jest OK! tylko ten jeden zawór wydechowy on chyba sie teraz nawet nie otwiera przy takim luzie! co to poszło wałek czy popychacz i jakie są koszta tych części?