Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie kina domowego Sony BDV-E4100 do dekodera UPC Pace DCR7111

piotruss00 07 Maj 2014 22:05 10299 32
  • #1 07 Maj 2014 22:05
    piotruss00
    Poziom 5  

Jak połączyć kino domowe Sony BDV-E4100 z dekoderem UPC Pace DCR7111 ? Telewizor kineskopowy podłączony przez SCART Połączenie kina domowego Sony BDV-E4100 do dekodera UPC Pace DCR7111 Połączenie kina domowego Sony BDV-E4100 do dekodera UPC Pace DCR7111

2 29
  • #2 08 Maj 2014 10:35
    grubs
    Poziom 32  

Kablem 2xchinch - 2xchinch łączysz wyjście audio dekodera (3 od prawej) z wejściem audio in kina.

1
  • #3 08 Maj 2014 10:43
    piotruss00
    Poziom 5  

grubs napisał:
    Kablem 2xchinch - 2xchinch łączysz wyjście audio dekodera (3 od prawej) z wejściem audio in kina.

ale tak uzyskam analogowy sygnał stereo, a zależy mi na cyfrowym 5.1

0
  • #4 08 Maj 2014 12:20
    grubs
    Poziom 32  

W takim razie potrzebujesz konwerter cyfrowy coaxial in na optical out (nie odwrotnie)

oraz cabel coaxial (czyli zakończony końcówkami czincz, kabel lepszej jakości [ekranowany]) oraz kabel optyczny zakończony końcówkami toslink.

0
  • #5 08 Maj 2014 21:45
    piotruss00
    Poziom 5  

grubs napisał:

przy tym połączeniu nic nie słychać :cry:

0
  • #6 08 Maj 2014 21:46
    grubs
    Poziom 32  

No zapewne trzeba dokonać ustawień zgodnie z instrukcjami urządzeń.
    Raczej dekoder daje sygnał cały czas. Tylko w kinie musisz ustawić audio in jako źródło sygnału audio.

0
  • #7 08 Maj 2014 22:00
    piotruss00
    Poziom 5  

grubs napisał:
    W takim razie potrzebujesz konwerter cyfrowy coaxial in na optical out (nie odwrotnie)

oraz cabel coaxial (czyli zakończony końcówkami czincz, kabel lepszej jakości [ekranowany]) oraz kabel optyczny zakończony końcówkami toslink.

to podłączenie nie przyniosło rozwiązania, nadal nic nie słychać.

Dodano po 6 [minuty]:

grubs napisał:
    No zapewne trzeba dokonać ustawień zgodnie z instrukcjami urządzeń.
    Raczej dekoder daje sygnał cały czas. Tylko w kinie musisz ustawić audio in jako źródło sygnału audio.

przełączanie z TV na audio nic nie daje

0
  • #8 08 Maj 2014 22:08
    intenso
    Poziom 38  

Włącza AUX na kinie.

0
  • #9 08 Maj 2014 22:09
    grubs
    Poziom 32  

Jeżeli podłączasz 1 sposobem to powinieneś ustawić przyciskiem function na audio in
    jeżeli 2 sposobem tym z konwerterem to ma być na TV.
    Czy w TV jest dzwięk?

0
  • #10 08 Maj 2014 22:17
    piotruss00
    Poziom 5  

Kino samodzielnie działa, radio ok, usb ok, dvd ok. Po podłączeniu do dekodera nie działa przez (coaxial- konwerter-optical) ani przez kabel 2xchinch - 2xchinch. Analogicznie jest przy dekoderze DVB-T. Jedynie udało się przesłać dźwięk do kina z zewnętrznego odtwarzacza CD przez 2xchinch, działała z automatu.

0
  • #11 08 Maj 2014 22:19
    intenso
    Poziom 38  

HDMI masz podłączony dekoder do tv?

0
  • #12 08 Maj 2014 22:24
    piotruss00
    Poziom 5  

intenso napisał:
    HDMI masz podłączony dekoder do tv?
    TV nie ma wejścia HDMI, dekoder jest podłączony przez SCART do TV

0
  • #13 08 Maj 2014 22:30
    grubs
    Poziom 32  

A czy tv odtwarza dźwięk z dekodera?
    Jeżeli cd odtwarza przez wejście audio to odepnij cd i te same kable przełącz do dpekodera. Jesteś pewien że wepchnałeś je do koñca. Mam taki sam dekoder i ciężko wchodzą. Ale działa u mnie bez żadnych ustawieñ w dekoderze.

0
  • #14 08 Maj 2014 22:32
    piotruss00
    Poziom 5  

grubs napisał:
    A czy tv odtwarza dźwięk z dekodera?
    Jeżeli cd odtwarza przez wejście audio to odepnij cd i te same kable przełącz do dekodera.
    tv odtwarza dźwięk z dekodera, przy podmianie cd na dekoder już nie działa

0
  • #15 08 Maj 2014 22:34
    intenso
    Poziom 38  

Dziwne bo na wyjściu analogowym powinien być dźwięk.

0
  • #16 08 Maj 2014 22:38
    grubs
    Poziom 32  

Jak napisalem wyżej kable ciężko wchodzą. Może nie wpiąleś do końca. Pamietaj żeby do odpowiednich gniazd wpiać. Może dodaj zdjęcie. Wszystko powinno działać

0
  • #18 09 Maj 2014 07:53
    grubs
    Poziom 32  

Wygląda jakby cały tor audio out w dekoderze był nieaktywny lub uszkodzony.
    Proponuję odłączyć scart. Wyłączyć dekoder i włączyć ponownie i sprawdzić czy jest dzwięk przy podłączeniu nr 1 ( czyli analogowo) [bez podłączonego TV]
    2 test to podłącz do dekodera jakieś głośniki lub wieżę lub cokolwiek co ma wejście audio chinch lub mini jack.
    Ten kabelek analogowy też możesz podmienić dla pewności ale jeżeli działa z CD to raczej będzie ok.

Jak dalej nie będzie dźwięku na głośnikach to wyglądało by to na uszkodzony dekoder. UPC powinien przyjąć zgłoszenie i przysłać kogoś z nowym dekoderem.
    Zapewne jak dodzwonisz się do UPC każą Ci zresetować urządzenie - to też może pomóc.
    Możesz zrobić to sam - w instrukcji jest to opisane - jest tam kod pin niezbędny do tego celu (domyślny to 0000)

0
  • #19 09 Maj 2014 08:05
    piotruss00
    Poziom 5  

próba ze scart-em nic nie dała, problem jest ten sam gdy podłączam tuner dvb-t zamiast dekodera, nie mam innego odbiornika aby wykonać drugą próbę

0
  • #20 09 Maj 2014 08:39
    grubs
    Poziom 32  

Nie mam więcej pomysłów oprócz zresetowania obu urządzeń kina i dekodera i ustawienia od nowa wszystkiego.
    Skupiłbym się na analogu.
    Sposób podłączenia jak na zdjęciu. W kinie wybierasz przyciskiem funktion tryb audio. W dekoderze w zasadzie nic nie trzeba robić.
    Jak widzisz sposób jest banalnie prosty.
    Oczywiście najlepiej było by podłączyć wyjście audio dekodera do innego odbiornika (może ktoś znajomy ma inne kino lub wieżę z wejściem audio, zwykłe głośniki komputerowe z zasilaczem też by wystarczyły.

0
  • #21 09 Maj 2014 10:35
    piotruss00
    Poziom 5  

podłączyłem głośniki od komputera pod dekoder przez chich-e i grają, w kinie na audio czy tv nie działa

Dodano po 50 [minuty]:

połączenie analogowe wreszcie zaskoczyło, powód nieznany może wina być któryś styków nic nowego nie robiłem. Dalej szukam rozwiązania na połączenie cyfrowe?

0
  • #22 09 Maj 2014 10:54
    grubs
    Poziom 32  

Zakładam że zdjąłeś plastykowe osłonki z kabla toslink to tutaj też nie ma cudów. Ustawienie function powinno być na tv.
    Dodatkowo powinieneś wykonać jeszcze poniższe czynności.

Ustawić pozycję [Audio Return
    Channel] w opcji [Ustawienia HDMI]
    menu [Nastawienia systemu] na
    [Wyłącz]
    Może domyślnie jest ustawione [włącz] Wtedy wejście optical może nie działać.
    Ale nie wiem czy masz dostęp do takich ustawień bez menu ekranowego.
    Możliwe że musisz się podpiąć przez HDMI żeby dojść do tych ustawień.

0
  • #23 09 Maj 2014 11:04
    piotruss00
    Poziom 5  

scart jest podłączony pod tv głośniki w tv cały czas grają przy każdym połączeniu

0
  • #24 09 Maj 2014 11:10
    grubs
    Poziom 32  

piotruss00 napisał:
    scart jest podłączony pod komputer głośniki w tv cały czas grają przy każdym połączeniu

Nie wiem do czego odnosisz swój post. Chyba do wcześniejszego. Poprzedni mój skasowałem bo analog jest już ok z tego co napisałeś.
    Teraz rozmawiamy o połączeniu cyfrowym.
    Dostęp do ustawień kina o których piszę uzyskasz przez połączenie HDMI chyba że pojawia się na wyświetlaczu kina domowego.

0
  • #25 09 Maj 2014 12:14
    piotruss00
    Poziom 5  

czyli muszę mieć tv z wejściem HDMI

0
  • #26 09 Maj 2014 12:36
    grubs
    Poziom 32  

No możesz podejść do kogoś z kinem (bez głośników) który taki TV ma i sprawdzić to ustawienie na [wyłącz]. Odłączyć kino od zasilania całkowicie i włączyć z powrotem celem sprawdzenia czy ustawienia się zachowały. Jeżeli tak wtedy podłączysz kino u siebie.
    Nie wiem czy to przez nie nie działa ci dźwięk przez połączenie optyczne ale to jedna z możliwości.

0
  • #27 09 Maj 2014 12:49
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

piotruss00 napisał:
    Dalej szukam rozwiązania na połączenie cyfrowe?

A w ścieżce audio toru wizyjnego wybierasz opcję DD (na programie naciskasz przycisk na pilocie "i", i strzałkami prawo - lewo wybierasz co potrzeba.
    W dekoderze nie ma możliwości ustawienia czegokolwiek w tym aspekcie.

0
  • #28 09 Maj 2014 13:55
    grubs
    Poziom 32  

Dźwięk na wyjściu cyfrowym dekodera powinien być niezależnie od tego co wybierze w opcjach o których piszesz. Może to być równie dobrze PCM.

0
  • #29 12 Maj 2014 19:23
    piotruss00
    Poziom 5  

grubs napisał:
    Zakładam że zdjąłeś plastykowe osłonki z kabla toslink to tutaj też nie ma cudów. Ustawienie function powinno być na tv.
    Dodatkowo powinieneś wykonać jeszcze poniższe czynności.

Ustawić pozycję [Audio Return
    Channel] w opcji [Ustawienia HDMI]
    menu [Nastawienia systemu] na
    [Wyłącz]
    Może domyślnie jest ustawione [włącz] Wtedy wejście optical może nie działać.
    Ale nie wiem czy masz dostęp do takich ustawień bez menu ekranowego.
    Możliwe że musisz się podpiąć przez HDMI żeby dojść do tych ustawień.

zmiana opcji w menu przez tv nic nie dała. Czy konwerter na pewno działa? sprzedawcy nie są pewni co do ich skuteczności

0
  • #30 13 Maj 2014 11:21
    grubs
    Poziom 32  

Czyli rozumiem że zmieniałeś opcje u kogoś innego.
    Sprawdziłeś czy po odłączeniu zasilania i ponownym podpięciu opcje zostały zachowane?
    Konwerter powinien działać, co nie znaczy że nie może być uszkodzony, kable również.
    Pozostaje to sprawdzić na innym sprzęcie. I eliminować po kolei.
    Oczywiście należy mieć świadomość że nawet przy zadziałaniu niekoniecznie będziesz miał dźwięk we wszystkich głośnikach ponieważ stacje zazwyczaj nadają dźwięk dwukanałowy.
    Rzadko kiedy będzie to dźwięk w systemie 5.1.
    Tak czy inaczej stereo powinno działać zawsze.

0