Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LOGO Soft Comfort! Wentylacja

07 Maj 2014 22:11 3825 11
  • Poziom 9  
    Witam. Stworzyłem prosty program do wentylacji, lecz jest w nim jeszcze jedno "niedociągnięcie", mianowicie, chciał bym, żeby nagrzewnica została włączana przez I2. lecz żeby wyłączenie jej było możliwe na dwa sposoby 1. Wyłączenie przełącznika I2, i sposób 2. Wyłączenie przełącznika I1 (chcę tak zrobić ponieważ gdy by ktoś wyłączył I1 (przepustnice i wentylator) a zapomniał wyłączyć nagrzewnicę, to działała by ona bez potrzeby, dopóki dopóty nie wyłączył by jej termik, a tak to automatycznie po wyłączeniu I1 wyłączy się również nagrzewnica.

I teraz prosił bym o instrukcję co musiał bym zastosować aby tak właśnie działało to jak opisałem powyżej?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    I2 + Q1 + Q2 = Q5
    bo jak sam piszesz po co włączac nagrzewnicę jak przepustnica i wentylator nie działają.

A lepiej to zrobić na SET i RESET i I1 oraz I2 wykorzystać jako przyciski, dołożyć przycisk STOP albo awaryjny.

Warunki na SET (nawiew)
    Warunki na RESET (nawiew)

Analogicznie na wyciąg i nagrzewnicę i masz kontrolę nad wszystkim w prosty i przejrzysty sposób.
  • Poziom 9  
    Moje wersja LOGO to v 7.1.5.

Jeśli chodzi o I2+Q1+Q2=Q5 to się nie zgodzę, gdyż nie mógł bym włączyć wentylacji bez nagrzewnicy (czyli powietrze było by cały czas ogrzewane), no chyba, że źle to zrozumiałem to proszę o sprostowanie.

Hmm SET i RESET powiadasz.. a mógł byś troszkę dokładniej sprecyzować o co chodzi.. bo jestem początkujący, a pomoc kogoś doświadczonego w takim przypadku jest nieoceniona :)

W sumie fajnie by było gdy byś mi wysłał gotowy schemat zrobiony w LOGO! (oczywiście jeśli masz na to czas), i żebym mógł w programie zrobić symulację i dojść do tego jak to działa, w jaki sposób itd. bo tak w słowach to trudno wytłumaczyć.. Jak by co to mój e-mail to birowka1(malpa)wp.pl

Dodano po 3 [godziny] 21 [minuty]:

Po metodzie prób i błędów udało uzyskać się opisany efekt LOGO Soft Comfort! Wentylacja

Tylko teraz chciał bym zrobić jeszcze informację w postaci kontrolki, która ma działać gdy nagrzewnica działa. Tylko chciał bym zrobić to w ten sposób, że po załączeniu nagrzewnicy, ma ona mrugnąć 5 razy z częstotliwością np. 2 razy na sekundę a później już świecić normalnie stałym światłem. Mogli byście podpowiedzieć jak to zrobić? :)
    Z góry dzięki za pomoc..

Dodano po 58 [minuty]:

Ogarnąłem jak zrobić żeby to migało z daną częstotliwością, tylko dalej nie wiem, jak zrobić żeby to zamigało 5 razy, a żeby później świeciło światłem stałym..
  • Moderator na urlopie...
    Witam
    Zastosuj zwłokę czasową która po ustalonym czasie poda na wyjście ciągły sygnał.
    Jak nie wiesz jak to wyślij mi plik z programem na PW, a ja ci go przerobię.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Udało się to zrobić :) Ale dzięki za chęci..
    Witam

Szczerze to trochę skopsałeś sterowanie z przepustnicami. Jak będzie awaria siłownika i się nie otworzy to będą jaja :) Powinieneś podłączyć do sterownika potwierdzenie otwarcia przepustnic wtedy by się wentylator uruchamiał. Czasówka to zły pomysł.

Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    To był nie pełny projekt. Zamierzam zastosować presostaty..
    szelton Ja bym do tego schematu dołożył moduł rozszerzeń o pomiar temperatury i mierzył temperaturę nawiewu lub jak to woli temperaturę pomieszczenia. Po co ma nagrzewnica grzać jak temperatura pomieszczenia zostanie osiągnięta.
    birowka1 Presostaty dałbym dwa. Jeden na spręż a drugi na filtry.
  • Poziom 9  
    Oo.. racja, dzięki za radę..
    Odnośnie presostatów, tak właśnie miałem w planach zrobić :)
  • Poziom 1  
    Może ktoś wstawić screen z logo softa jak to powinno wyglądać ?