Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja interaktywna "czujnik CO2"

andrzejw22 07 Maj 2014 22:56 960 6
  • #1 07 Maj 2014 22:56
    andrzejw22
    Poziom 2  

Witam,
    Jestem w trakcie robienia dyplomu na Wydziale Intermediów ASP w Krakowie. Mam poważny problem z przechwytywaniem danych z czujnika CO2 będącego częścią mojej instalacji interaktywnej. Czy ktoś z Was byłby w stanie mi pomóc rozwiązać problem?

Specyfikacja czujnika:
    label.pl/po/rek850a.html

Potrzebuję z tego urządzenia wyciągnąć zmienne na protokół OSC lub UDP, aby przechwycone dane przekazać do innego oprogramowania (np. Pure Data).

Mam dostęp do urządzenia poprzez specjalną przejściówke z kablem USB. Dane z urządzenia wchodzą do komputera i są wyświetlane w oknie programu firmowego, niestety żaden inny soft nie jest w stanie przechwytywać tych danych.

0 6
  • Fibaro
  • #2 08 Maj 2014 01:38
    D214d3k
    Poziom 38  

"Wyniki pomiarów mogą być (opcjonalnie) rejestrowane we wbudowanej pamięci urządzenia (około 30000 pomiarów) i odczytane w późniejszym czasie poprzez interfejs RS-232"
    A tu co masz też przez apkę? To chyba będziesz musiał w niej kopać :).

Podłączenie jakiegoś woltomierza USB do wyjścia analogowego nie wchodzi w grę?

0
  • Fibaro
  • #3 08 Maj 2014 01:41
    andrzejw22
    Poziom 2  

Witam, chciałbym aby dane były przekazywane bezpośrednio do komputera w czasie rzeczywistym. Tak się dzieje przy użyciu firmowego oprogramowania oraz specjalnej firmowej przejściówki dzięki której sygnał wpada do komputera po kablu USB. Do tego momentu wszystko działa poprawnie. Problem pojawia się w chwili kiedy chcę "wychwycić" zmienne w innym oprogramowaniu.

0
  • #4 08 Maj 2014 01:57
    D214d3k
    Poziom 38  

http://www.label.pl/po/rek375.gs300.html
    Tu masz transmisję 7,N,1 może z tej strony?
    To pewno ta firmowa przejściówka :).
    W jakim języku jest napisana aplikacja? Jak do niej nie wejdziesz (w sensie dekompilacji, zmiany kodu) i nie zrobisz sobie jakiegoś eksportu danych to nie da rady IMO.

0
  • #5 08 Maj 2014 02:08
    andrzejw22
    Poziom 2  

Aplikacja w języku Polskim.
    Dokładnie ten konwerter :)

0
  • Fibaro
  • #6 08 Maj 2014 02:36
    D214d3k
    Poziom 38  

Hahaha .. chodzi w jakich językach został stworzony program (język(i) programowania).

0
  • #7 08 Maj 2014 02:40
    andrzejw22
    Poziom 2  

Hahahaha, nie mam pojęcia, jestem zielony w tych sprawach : (

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo