Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Ford Mondeo Mk3 1.8 Duratec He - Szarpie, wypadaj帷y zap這n

08 Maj 2014 00:58 23187 11
  • Poziom 12  
    Witam.
    Mam pacjenta jakim jest Mk3 1.8 110km. Auto wyposa穎ne w LPG, jednak zosta這 ono od陰czone do czasu zdiagnozowania co jest do naprawy.

Samoch鏚 szarpie przy przyspieszaniu, g這wnie przy obrotach poni瞠j 2 tysi璚y. Na wolnych obrotach r闚nie, g堯wnie po nagrzaniu. Gdy chodzi nier闚no s造cha charakterystyczne "plumkanie" ( mnie to kojarzy si tylko z ulatuj帷 kompresj do dolotu, aczkolwiek mo磧iwe 瞠 to tylko odg這s nier闚nej pracy silnika)

Ca造 czas na kompie mam wypadanie zap這nu na pierwszym cylindrze, oraz cz瘰to nieprawid這w prace wtrysku cylinder nr1. 安ieca nr1 po wykr璚eniu zazwyczaj mokra lub ciemno czarna, wida 瞠 co nie tak na tym cylindrze. 安iece wymienione, wtryski pozamieniane miejscami, cewka podmieniona, ca造 czas to samo.

Kompresja zmierzona, wsz璠zie r闚no, i na ciep這 i na zimno. Wody nie zbiera. Nie kopci. Zdiagnozowa貫m lekki luz na 豉鎍uchu rozrz康u i mimo 瞠 pracuje cicho raczej go wymienie.

Jakie pomys造 co innego mo瞠 by powodem takich problem闚.
    Z g鏎y dzi瘯i.
  • Poziom 13  
    Witam jezeli 鈍iece przewody ok w fordach lubi uszkadza si cewka wysokiego napi璚ia
  • Poziom 12  
    Sprawd ci郾ienie na cylindrach.
  • Poziom 15  
    sprawd czy na cewce wn nie ma poziomego p瘯ni璚ia obudowy (od strony pasa przedniego ) to standardowa usterka ew. zamie na cewce przewody 1 z 4 i sprawd co b璠zie si dzia這
    p.s. je郵i auto ma mniej ni 400tys km to 豉鎍ucha nie ruszaj , szkoda koszt闚 . Serwisujemy mondeo kt鏎e ma 670 tys km i silnik nie otwierany
  • VIP Zas逝穎ny dla elektroda
    Przecie wywala wtrysk a nie 鈍iec. Oscyloskop, dioda LED na wtryskiwacz i obserwowa!
  • Poziom 15  
    Nie wywala wtrysku tylko rejestruje p0301 - wypadanie zap這nu . Z reszt autor zamienia wtryski miejscami i nic to nie da這 , a w uwalenie sterownika jako nie mog uwierzy . Z racji 瞠 auto zaprawiono lpg sprawd luzy zaworowe . Duratec HE nie grzeszy trwa這軼i gniazd zaworowych
  • Admin grupy Samochody
    Wpakuj mu ci郾ienie ze spr篹arki do cylindra. Tylko trzymaj kluczem wa korbowy. I s逝chaj sk康 dmucha powietrze- z ss帷ego czy z wydechu.
  • Poziom 12  
    A czy od陰czenie gazu polega這 na wy陰czeniu tak瞠 wtyczek od emulatora wtrysku
  • Poziom 15  
    my si tu wypruwamy a go嗆 nie raczy odpowiedzie nawet na jedno z naszych pyta . Wi璚 ja zapytam , po co by ten post ?
  • Poziom 12  
    Cytat:
    Witam jezeli 鈍iece przewody ok w fordach lubi uszkadza si cewka wysokiego napi璚ia

Napisa貫m 瞠 podmieni貫m cewke

Cytat:
    Sprawd ci郾ienie na cylindrach.

Napisa貫m 瞠 sprawdzi貫m ci郾ienie

Cytat:
    sprawd czy na cewce wn nie ma poziomego p瘯ni璚ia obudowy (od strony pasa przedniego ) to standardowa usterka ew. zamie na cewce przewody 1 z 4 i sprawd co b璠zie si dzia這
    p.s. je郵i auto ma mniej ni 400tys km to 豉鎍ucha nie ruszaj , szkoda koszt闚 . Serwisujemy mondeo kt鏎e ma 670 tys km i silnik nie otwierany

Podmienia貫m cewke. Auto ma na zegarze 260 ale ile ma w rzeczywisto軼i to ju tego nikt nie sprawdzi ale mo磧iwe 瞠 tyle lub niewiele wi璚ej.

Cytat:
    Nie wywala wtrysku tylko rejestruje p0301 - wypadanie zap這nu . Z reszt autor zamienia wtryski miejscami i nic to nie da這 , a w uwalenie sterownika jako nie mog uwierzy . Z racji 瞠 auto zaprawiono lpg sprawd luzy zaworowe . Duratec HE nie grzeszy trwa這軼i gniazd zaworowych

Dzi瘯i za uwag. Sprawdz to.

Cytat:
    A czy od陰czenie gazu polega這 na wy陰czeniu tak瞠 wtyczek od emulatora wtrysku

Od陰czenie polega這 tylko na wypi璚iu wtyczek z wtrysk闚, zakr璚eniu butli oraz prze陰czeniu w tryb PB. Od陰cz teraz wszystko co si da:)

Cytat:
    my si tu wypruwamy a go嗆 nie raczy odpowiedzie nawet na jedno z naszych pyta . Wi璚 ja zapytam , po co by ten post ?

Sorki je郵i Ci to denerwuje ale nie siedz na komputrze non stop. Postaram si teraz szybciej odbisywa.

Auto gdy jest zimne chodzi idealnie. Gdy si zagrzeje chocia na 50'C to ju zaczyna przerywa. Zosta這 przetestowane na odcinku 1000km i 瘸dnych ubytk闚 ani p造nu ani oleju.
  • Poziom 12  
    Dalej nie upora貫m si z tym Mondeo z tematu. Po wymianie cewki swiec kabli znaczna poprawa ale dalej auto szarpie. Po odczytaniu b喚du p0015 utwierdzam si w przekonaniu 瞠 rozrz康 do roboty. B喚dy kt鏎e mam do陰czam w obrazku. Czekam na opinie poniewa nie chcia豚ym wymienia 豉鎍ucha je瞠li to nie konieczne, a takie opinie si ju pojawia造.

Pozdrawiam

Ford Mondeo Mk3 1.8 Duratec He - Szarpie, wypadaj帷y zap這n
  • Poziom 8  
    I jak tam Panowie, jak si naprawi這 to ?? Bo mam te same objawy przy moim mondziu. Tak szczerz to wydaje mi si 瞠 to tylko elektryka czyli kable 鈍iece itp., kt鏎e dopiero b璠 zamawia