Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP M175nw Pro100 - Po wymianie czarnego tonera, drukuje za dużo różu...

08 Maj 2014 10:57 1233 2
  • Poziom 10  
    Witam,

Laserówka kolorowa HP LaserJet Pro 100 MFPs M175nw.
    Kupiona na jesieni, po zużyciu oryginałów startowych do drukarki były włożone zamienniki Accura i wszystko było ok. Niedawno skończył się czarny toner (kolorowe są mniej więcej do połowy zużyte). Ze względu na inne posiadane drukarki, w ramach jednej przesyłki, dokupiłem do tej komplet zamienników innego producenta, lecz wymieniłem tylko czarny toner. Po tym zabiegu drukarka najpierw zaczęła mocno brudzić na różowo przy lewej stronie, lecz po kilku czyszczeniach bok jest już niemal niezauważalny, ale nadal ogólnie na grafikach jest widoczny cień różu, szczególnie na szarościach.

Na co może to wskazywać ?

• Poziom 31  
    Podmieniałeś ten toner/magenta/? A jak wygląda kaseta , która brudzi, zwłąszcza wałek magnetyczny i listwa czyszcząca, może coś pod nią podeszło?
    Regeneracje tonera, filmik, znajdziesz na wiadomym portalu:)
    A jak wygląda zespół bębna obrazowego ?
  • Poziom 10  
    Kaseta wygląda w porządku i jeszcze jej nie rozkręcałem. Widoczny jest tylko jeden wałek (pewnie ten magnetyczny) i wygląda on w porządku. To jest identyczna konstrukcja jak tu: http://www.support.sgqconsulting.ru/materials...ett_packard_ce310a_ce311a_ce312a_ce313a_126a/

Jeszcze sprawdzę tą listwę czyszczącą, ale na pierwszy rzut oka nic tam nie widziałem.
    Wymieniony był tylko czarny toner. Magenty nie ruszałem...

ps. Czy istnieje coś takiego, że komplet zamienników jednej firmy drukuje super, a jak jeden z tonerów zamieni się na innej firmy, to wtedy mogą występować problemy w pokryciu poszczególnych kolorów i wychodzą takie dziwy ?