Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat Prądotwórczy Einhell STE 800/1

08 Maj 2014 11:01 3822 8
  • Poziom 9  
    Witam to mój pierwszy post na tym forum proszę o wyrozumiałość:)

Kupiłem agregat jak w temacie uszkodzony a mianowicie nie odpalał. Okazało się że świeca była padnięta po wymianie odpala bez problemu jednak nie podaje prądu.
    Poprzedni właściciel twierdzi że był w serwisie powiedzieli mu że jakaś część elektryczna jest zepsuta i że nie maja takiej i nic nie zrobią. Moim zdaniem wystarczyło wymienić świece i by działał tak jak teraz a w tej chwili nie podaje prądu bo brakuje w nim rzekomo uszkodzonej części której nie mieli. I teraz nie wiem co tam było od silnika elektrycznego są dwa zielone kabelki nie podłączone czy ktoś może wie co to powinno być???
  • Poziom 23  
    Te zielone kabelki idą od silnika czy od prądnicy ponieważ to bardzo istotne. To że silnik odpala to dobrze, ale silnik napędza pradnicę i dopiero prądnica wytwarza prąd. Uszkodzenia trzeba szukać w pradnicy czemu nie wzbudza się. Prosze o więcej informacji co było sprawdzane, skąd wychodzą te zielone kabelki z silnika czy z prądnicy?
    Na tablicy z prawej strony gniazda jest pomarańczowy przycisk to chyba przycisk wzbudzenia prądnicy a kabelki zielone czy przypadkiem nie odłączone od tego przycisku.
  • Poziom 9  
    Tak jak pisałem od silnika elektrycznego czyli prądnicy tak jak piszesz są na zdjęciu widoczne i do nich powinno być coś podłączone ale tego czegoś nie ma i wydaje mi się że przez to nie wzbudza prądów. oprócz tych zielonych są jeszcze dwa żółte które idą do chyba regulatora napięcia
  • Poziom 23  
    Sprawdź czy ten przycisk o którym pisałem wcześniej jest podłączony.
  • Poziom 9  
    Przycisk jest włączony a te kabelki nie są od niego
  • Poziom 23  
    Mam identyczny agregat ale 700 jak przybiorę czasu to zdejmę zbiornik i zobaczę co jest podpięte do tych kabli.
  • Poziom 9  
    O bardzo byłbym wdzięczny:) fachowcy z serwisu podejrzewam potrzebowali tej części i wcisnęli kit ze nie maja tej części dlatego nie odpala a przecież ta część nie ma nic wspólnego z silnikiem spalinowym
  • Poziom 35  
    W tym agregacie do wzbudzenia prądnicy służy kondensator. Trudno stwierdzić, czy jest włączony w obwód. Zielone kabelki mogą być odłączone np. od "C" lub od gniazda do ładowania akumulatorów. Sprawdź, czy wszystko jest podłączone, pomierz rezystencję uzwojeń i podaj wyniki, to może znawcy przedmiotu udzielą Ci pomocy.
  • Poziom 9  
    Usterka usunięta okazało się że w serwisie źle podpieli jeden z kabelków w kostce i nie było przejścia dlatego nie dawało prądu:) A te dwa kabelki zielone to prawdopodobnie tak jak pisał Staszek49. Temat zamykam i dziękuję za pomoc