Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Compaq 6730s - brak opcji recovery / napraw komputer

08 Maj 2014 12:30 1974 3
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich serdecznie.

System operacyjny Windows Vista Home Basic.

Opiszę wszystko krok po kroku co robiłem dla pełnej jasności sytuacji.

Podczas przywracania ustawień fabrycznych poprzez recovery, instalacja była na takim poziomie, że widziałem już tapetę i napis chyba taki "Czekaj, system windows konfiguruje komputer". Wydaje mi się, że laptop się zawiesił bo nie było reakcji przez dobre 4 godziny. Wyłączyłem więc go przyciskiem, włączyłem, zaczął się uruchamiać, wybrałem "Kontynuuj instalację" czy jakoś tak i się zrestartował. Podczas wciskania klawisza F8 przy uruchamianiu nie było opcji "Napraw komputer", a cała reszta była już po angielsku a nie po polsku. Podłączyłem dysk przez kieszeń do komputera stacjonarnego i zobaczyłem 3 dostępne partycje. Pierwsza 32GB na której było jakieś 15gb plików z windowsem. Moja myśl: "To ten źle zainstalowany to go usunę". Po usunięciu druga myśl: "Ale nie miałem nigdy partycji 32 gb". Druga partycja miała około 200GB i trzecia podpisana jako RECOVERY jakieś 9GB. Wsadziłem dysk do laptopa, włączam i widzę napis "Brak pliku BOOTMGR" a pod spodem "Naciśnij ctrl+alt+del aby zrestartować komputer.

I dupa blada panowie błagam o pomoc co z tym fantem zrobić. I tak, wiem, chyba sam to popsułem czyszcząc tą partycję 32GB.

Pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Najpierw załącz widok okna ze SMART tego HDD i obrazek okna Zarządzanie dyskami (tak by było widać głównie partycje tego laptopowego HDD).

Warto napisać jaki jest system na tym pomocniczym komputerze stacjonarnym i załączyć w pliku listę plików na woluminie [RECOVERY] -> z wiersza polecenia:
    dir /a /s F:\ > %tmp%\hprecovery.txt && notepad %tmp%\hprecovery.txt

Jak dysk byłby OK i nie działa <F11> to można wystartować z Recovery za pomocą Plop albo Super Grub2 Disk.
  • Poziom 9  
    To jest print screen z programu HD Tune Pro naszego pacjenta. Wpierw musiałem się dowiedzieć co to jest "SMART"... Aż tak oblatany nie jestem w komputerach. Temperatura niska bo dopiero co podłączony pod kieszeń. W programie do zarządzania partycjami zmieniłem partycję recovery na niewidoczną i od tej pory nie pojawia się informacja, że brak pliku BOOTMGR tylko czarny ekran i migający kursor jak w dosie ale nic nie da się wpisać. Stoi w miejscu. Obecne widoczne partycje dysku WD (pacjenta) to ta nieszczęsna 32GB oraz podstawowa 191GB a recovery już nie widać w "moim komputerze".

Dla porównania daję print screen z tego samego programu dysku z mojego laptopa pod którego pacjent chwilowo jest podłączony.

WojtasJD napisał:
    Warto napisać jaki jest system na tym pomocniczym komputerze stacjonarnym i załączyć w pliku listę plików na woluminie [RECOVERY] -> z wiersza polecenia:
    dir /a /s F:\ > %tmp%\hprecovery.txt && notepad %tmp%\hprecovery.txt

No właśnie sęk w tym że nie idzie tam nic wpisać. Ale jeśli chodzi o pomocniczy mój laptop to jest "Windows 7 Home Premium 64 bit". O ile mnie pamięć nie myli to na pacjencie jest Vista 32 bit.

WojtasJD napisał:
    Jak dysk byłby OK i nie działa <F11> to można wystartować z Recovery za pomocą Plop albo Super Grub2 Disk.

Podczas uruchamiania nie działa żaden klawisz prócz wejścia do ustawień biosu. Tego "Plop" oraz "Super Grub2 Disk" jeszcze nie ogarniałem. Praca do późna, w weekend przygotowania do komunii bratanicy. Na tygodniu poszukam co to jest i jak to ogarnąć.
  • Poziom 9  
    dysk przywrócony do ustawień fabrycznych, wszystko działa, a ja jestem tępa pała że zamiast zacząć od najprostszych rzeczy to zacząłem szukać dziury w całym...

temat do zamknięcia.