Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OKI/Microline 521 - Oki Microline 521 - nie ma wydruku, wychodzą białe kartki

08 Maj 2014 13:54 1134 7
  • Poziom 16  
    Witam serdecznie,

Mam drukarkę Oki microline 521. wychodzą białe kartki nie wybija tekstu. Głowicę wymieniłem, tusz oryginalny świeży. Proszę o poradę co jeszcze mogę zrobić, taką bardziej szczegółową.

Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Jesteś pewny że nowa głowica jest sprawna? Możesz sprawdzić jeszcze połączenie tasiemki z głowicą lub sprawdź samą tasiemkę. Lubią się zginać i przecierać.
  • Poziom 16  
    Ponoć sprawdzana, sprzedawca daje pewność. Na drugiej głowicy podobny objaw. Czy możliwe jest aby głowica była za daleko od wałka. Czy można ją dosunąć?, jeżeli tak to w jaki sposób?

Taśmy bez podmiany także chyba nie sprawdzę?
  • Poziom 20  
    Przy głowicy powinna być regulacja położenia głowicy w zależności od ilości kopii papieru na którym drukuje
  • Pomocny post

Poziom 31  
    Jak zdejmiesz taśmę, to powinieneś zobaczyć odległość głowicy od czarnego wałka, ew. załóż papier wielowarstwowy .
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Ta drukarka sama reguluje odległość głowicy od wałka. Poszukaj service manuala tam masz informację jak ja prawidłowo ustawić, ewentualnie odeślij do sprzedawcy skoro twierdzi że sprawdzana i daje pewność.
  • Pomocny post

Poziom 34  
    servicemen napisał:
    Ta drukarka sama reguluje odległość głowicy od wałka. Poszukaj service manuala tam masz informację jak ja prawidłowo ustawić, ewentualnie odeślij do sprzedawcy skoro twierdzi że sprawdzana i daje pewność.

Czasami padały płyt i niebyło sterowania głowicą. To że wychodzą białe kartki nie znaczy że jest uszkodzona głowica.
    Tak jak koledzy pisali wcześniej -taśma łącząca, za duża odległość od wałka, płyta główna, jaki również mechanizm przesuwający taśmę barwiąca. Najlepiej podmieniać po kolei. Taśmę można sprawdzić miernikiem lub piszczykiem czy są przejścia na końcówkach. W płycie, na wyjściu tam gdzie wpina się taśmę były oznaczone napięcia.
  • Poziom 16  
    Przeszedłem wszystkie punkciki, które radziliście i drukarka śmiga, dzięki