Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie dziala dotyk po wymianie szybki Galaxy S3

08 Maj 2014 17:22 17529 13
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie.
    Po wymianie szybki w Galaxy S3 nie dziala dotyk ... czy moze to byc wina szybki czy cos uszkodzilem? a moze jakis prosty blad? prosze o podpowiedz
    pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Przed wymiana było wszystko ok? Po usunięciu zbitego szkła sprawdzałeś dotyk? Jak wymieniłeś szybę, na klej czy na taśmy?
  • Poziom 38  
    krisczrn napisał:
    Pozostaje jeszcze kwestia samego dotyku- może być nowy ale jeśli to tania chińszczyzna może być uszkodzony. Ewentualnie spróbuj jeszcze raz rozebrać i sprawdzić podłączenie taśmy od dotyku.

Chyba nie rozumiesz o jaki model chodzi...
    Jeśli dotyk nie działa to nic już nie poradzisz, zapewne naderwałeś tasiemkę dotyku przy demontażu albo klej uszkodził połączenia i moduł jest już do wyrzucenia.
  • Poziom 17  
    Może być też wina szyby, ostatnio na elektrodzie kolega miał problem z S4 i winna była sama szybka.
  • Poziom 20  
    Sprawdź złącze , może taśma się delikatnie wypięła. Czy używałeś kleju LOCA ? Jeśli tak i dotyk nie działa to prawdopodobnie uszkodziłeś moduł.

• Poziom 21  
    Mi raz się zdarzyło przy rozklejaniu lekko zahaczyć taśmę od dotyku i przestał działać, więc stawiam że u Ciebie to samo się stało.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Przed wymiana wszystko było ok, nowa szybke wkleilem na stara taśmę .... Czy odległość szybki od wyświetlacza może spowodować ze dotyk nie bedzie działał? Mogę sprawdzić dotyk bez szybki? Powinien działać? Dzięki bardzo za podpowiedzi! Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    giant47 napisał:
    Mogę sprawdzić dotyk bez szybki? Powinien działać? Dzięki bardzo za podpowiedzi! Pozdrawiam

Tak, jeśli dotyk jest sprawny powinien reagować normalnie, bez szyby.
  • Poziom 9  
    Ok wiec jesli bez szybki nie działa to zostaje wymiana wyświetlacza .... Dobrze myśle?
  • Poziom 17  
    Tak, dotyk powinien działać normalnie. Jeśli tak nie jest, to całość może Ci służyć tylko na testy innych płyt jako sam wyświetlacz.
  • Poziom 1  
    hej nie działa mi dotyk po wymianie szybki w galaxy s4, ale szybki jeszcze nie przykleiłem. czy ja też mam uszkodzony moduł jak myślicie
  • Poziom 17  
    Myślimy, że sam musisz to sprawdzić, bo przez internet nikt Ci tego nie zrobi. Zdejmij szybkę, podłącz wyświetlacz z dotykiem i sprawdź.
  • Poziom 38  
    darinka212 napisał:
    hej nie działa mi dotyk po wymianie szybki w galaxy s4, ale szybki jeszcze nie przykleiłem. czy ja też mam uszkodzony moduł jak myślicie

Jeśli nie działa po zdjęciu stłuczonej szybki to uszkodziłeś dotyk przy demontażu i teraz jest już bezużyteczny.
  • Poziom 11  
    Podłącze się do tematu. Wymieniłem szybkę użyłem kleju Loca. Dotyk działał przed klejeniem szybki i chwilę po. Tak się zastanawiam czy nie dałem zbyt dużo kleju Loca i odległość miedzy szybka a wyświetlaczem jest zbyt duża? Czy to możliwe?