Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OKI 10ex, brudzi wydruki

13 Kwi 2005 13:34 2009 6
  • Poziom 11  
    Witam! Oki 10 ex, brudzi wydruki,ale tylko pierwsze, jak zadam 5 stron, to brudna jest tylko pierwsza, czasem druga tez, ale dziwnie, bo z drugiej strony sa cykliczne slady(poziome pasy, zaczynajace sie od gory strony i blednace na jej koncu).Wiec wlasciwy wydruk jest ok, tylko druga strona brudna. Nastepne strony sa juz idealne. Czy dobrze diagnozuje modul drukujacy?, zdaje sie ze w mechanizmie modulu bebna powinien byc jakis zabierak czy cos w tym stylu.Jednak gdyby nie dzialal wlasciwie to kazdy wydruk powinien byc "brudny",a nie tylko pierwszy, najdalej drugi. Co to moze byc?Na co zwrocic uwage? Drukarka przeszal konserwacje, miala miesiac temu wymieniany walek dociskowy grzalki. Drrukuje bardzo malo stron.Jest juz mocno wyeksploatowana (ok 6 lat okres uzytkowania), ale przeglad nie wykazal uszkodzenia mechanicznego innych elementow, choc wiadomo, ze proszek z kasety sie wala tu i tam.
  • Poziom 2  
    Jezeli sie nie myle to pod bębnem jest wałeczek (ma strukture gąbki)który powinien zbierac nadmiar toneru i ten który ewentualnie moze sie wysypywac z bebna. przetrzyj go delikatnie palcem albo jakim materiałem i zobacza czy nie jest brudny
  • Poziom 15  
    player13 napisał:
    Witam! Oki 10 ex, brudzi wydruki,ale tylko pierwsze, jak zadam 5 stron, to brudna jest tylko pierwsza, czasem druga tez, ale dziwnie, bo z drugiej strony sa cykliczne slady(poziome pasy, zaczynajace się od gory strony i blednace na jej koncu).Wiec wlasciwy wydruk jest ok, tylko druga strona brudna. Nastepne strony sa juz idealne. Czy dobrze diagnozuje modul drukujacy?, zdaje się ze w mechanizmie modulu bebna powinien byc jakis zabierak czy cos w tym stylu.Jednak gdyby nie dzialal wlasciwie to kazdy wydruk powinien byc "brudny",a nie tylko pierwszy, najdalej drugi. Co to moze byc?Na co zwrocic uwage? Drukarka przeszal konserwacje, miala miesiac temu wymieniany walek dociskowy grzalki. Drrukuje bardzo malo stron.Jest juz mocno wyeksploatowana (ok 6 lat okres uzytkowania), ale przeglad nie wykazal uszkodzenia mechanicznego innych elementow, choc wiadomo, ze proszek z kasety się wala tu i tam.

Ja osobiście wyjmuję go ostrożnie i myję ciepłą wodą z mydłem.
    Spotkałem się też z sytuacją gdzie winnym był zespół bębna!
  • Poziom 11  
    waleczek wyczyszczony,ale sytuacja sie powtarza, wydruki z wlasciwej strony idealne, a z drugiej "brudne". Czyli modul bebna? Nie da sie tego jakos zrobic, nie wiem, moze sprobowac rozebrac kasete?
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    obejrzyj piec - może docisk jest znowu brudny (zapieczone plamy na wydruku od spodu), poza tym OPC w Oki ma to do siebie, że często sypie. Wtedy grudki tonera będa się zapiekać. Jeżeli dokładałeś tylko kolejne tonery bez wymiany OPC to możliwe, że przepełniony jest już śmietnik w bębnie. Wielu użytkowników nie bierze tego pod uwagę i tylko dokładaja tonery, a śmieci muszą gdzieś się podziać. Nie polecam rozbierania OPC (delikatne zatrzaski) i można nieźle nabrudzić.
  • Poziom 11  
    problem usuniety. Resztki tonera zbieraly sie na bebnie powodujac niewyrazne wydruki na "właściwej" stronie, a slady na drugiej to byl efekt brudnego docisku. Dziekuje wszystkim.
  • Poziom 11  
    mam to samo, proponujecie rozebranie całego modułu i wyczyszczenie wszystkiego ?