Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tracer TRZ-420 BeCool - Spadek napięcia na wszystkich liniach po obciążeniu

08 May 2014 18:13 1308 4
  • Level 18  
    Witam. Dostałem od brata uszkodzony zasilacz atx jak w temacie. Początkowo zasilacz w ogóle nie włączał się,po rozkręceniu zauważyłem urwane przewody od dławika przykręconego do obudowy zasilacza. Zasilacz zbudowany jest na:
    tranzystory: 2*13007, BU3150
    diody: 2*S20c45 , f20c20
    scalaki: AZ7500, AS339p

Po sprawdzeniu oprócz urwanych przewodów od dławika znalazłem uszkodzoną diodę f20c20 wymieniłem ją na s20c45 dławika niestety nie udało mi się uratować zasilacz złożyłem bez dławika o dziwo ruszył. Bez obciążenia napięcia: 3,3V-3,3V 5V - 5,1V 12V-12,45V

Po obciążeniu zasilacza napędem: 3,3V -1,8V 5V- 3,6V 12V-8,6V wentylator wraz z przyłożonym obciążeniem zwalnia.

Kondensatory wyglądają na sprawne, czy brak dławika może wpływać na stabilne napięcia? Zauważyłem również, że po zwarciu na wyjściu zasilacz nie wyłącza się a jedynie resetuje czy to poprawne działanie zabezpieczenia?

Tracer TRZ-420 BeCool - Spadek napięcia na wszystkich liniach po obciążeniu Tracer TRZ-420 BeCool - Spadek napięcia na wszystkich liniach po obciążeniu Tracer TRZ-420 BeCool - Spadek napięcia na wszystkich liniach po obciążeniu Tracer TRZ-420 BeCool - Spadek napięcia na wszystkich liniach po obciążeniu
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 34  
    Co zrobiłeś z gniazdem po dławiku?
    juniorK123 wrote:
    zasilacz złożyłem bez dławika o dziwo ruszył.
    a cóż w tym dziwnego? Dławik to tylko element przeciwzakłóceniowy i dający łagodny start zasilacza.
  • Level 18  
    Gniazdo pozostało na płytce, bez zmian. Myslałem ze bez dławika będzie przerwa w obwodzie i zasilacz nie uruchomi się.
  • Level 34  
    W takim razie zewrzyj to gniazdo i po tym sprawdź napięcia po obciążeniu.
  • Level 18  
    Zwarlem to gniazdo zanim odpowiedziałeś, napięcia są w normie zabezpieczenie przeciw zwarciowe działa poprawnie.