Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki TV 42"-50" wybrać Sony KDL-W829B czy Panasonic TX 2014?

czarny_alibaba 29 Oct 2014 15:43 150195 317
    onflash
    Level 8  
    Panowie Panowie, zakupiłem sobie ww. omawianego AS650 47 w EURORTVAGD.
    Problem opisywałem już na innym forum ale tam kiepsko z jakąś pomocą.

A więc mam taki problem z nim....

zauważyłem następujące wady:

-obsługa panelu MENU (przewijanie góra - dół , np z obrazu na dzwięk działa wolno.... zwalnia dość drastycznie w momencie kiedy dojezdzam na ostatni 'pasek' i ma przeskoczyc na nastepny ekran... trzeba operować przewijaniem 'pomał')
    -podczas oglądania róznych filmów w róznych formatach czy telewizji zauważam że obraz większość czasu jest bardzo bardzo płynny ale co kilka sekund w różnych momentach, scenach, spadają jakby klatki, spada odświeżanie ... wygląda to tak jakbym oglądał przy włączonym IFC na max i co chwile go wyłączał ... a nawet gorzej.... bo na wyłączonym IFC płynność obrazu jest delikatnie mówiać 'kiepska" a te sytuacje pojawiające się w różnych momentach/scenach wyglądają na 'niemożność' przetwarzania obrazu przez procesor ... tak jakby nie dawał sobie rade? ... eh... 10 sekund obrazu 1200hz ... 2-3 sekundy spadku i znowu płynnie ... Pracuje jako grafik i mam 'czujne oko' ale ... nie wydaje mi się żeby Panasonic pozwolił sobie na takie mankamenty...

Czy ten model tak ma ? Wynika to z technologi ala 1200hz ? czy jest to wada fabryczna nadająca się do wymiany?

Zauważalne ze wszystkich źródeł sygnału.

ORANGE TV SAGEM - > hdmi -> amplituner vsx 324 pioneer -> HDMI OUT
    PIONEER BLUE-RAY -> hdmi -> amplituner vsx 324 pioneer -> HDMI OUT
    PENDRIVE -> AS650

please help :(
    User removed account
    Level 1  
    onflash
    Level 8  
    LOCOLOCO wrote:
    Menu działa normalnie - więc wygląda na winę egzemplarza.
    Jeśli masz słaby bitrate sygnału to na każdym telewizorze może się zacinać.
    Poproś o wymianę

Jeśli pracujesz jako grafik i przy zakupie to zgłosiłeś mnie powinieneś dostać w ofercie tego telewizora. Telewizor który spełnia takie potrzeby to minimum 42AS750 Panasonic lub Toshiba 47 L7453

Pracuje jako grafik zawodowo na PC :P chodziło o to że czepiam się szczegółów xD

Co jeżeli od zakupu mineło 2tyg... ? Myślisz że jest opcja 'od tak' go wymienić? Czy musze zgłosić sprawe do Panasonica i tegoż serwisu?... czytaj: gwarancja?
    User removed account
    Level 1  
    Fabi1234
    Level 2  
    Mysle ze raczej zgłosic do serwisu , znajac zycie nie przyjma sprzetu na wymiane
    User removed account
    Level 1  
    onflash
    Level 8  
    Wczoraj testowałem sobie 'płynność obrazu' z różnych źródeł, wynika z obserwacji, że 'puszczony' film z pendrive, który jest wpięty bezpośrednio do TV działa płynnie .... zachowuje się to wszystko ok..

Natomiast po wpięciu tego samego pendriva i włączenie filmu na odtwarzaczu pioneer BD i puszczenia go przez ampli pioneer vsx324 widać znaczną różne i spadki płynności o których pisałem ...

wtf
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1  
    gnat8
    Level 9  
    Od 6 lat mam plazme panasonic 42 cale, robi glownie za monitor do PC i to HD READY tylko ale kladzie na deski kazdy lcd sonego pod wzgledem kolorow. Filmy divix i rmvb nawet wygladaja ok w przeciwienstwie do lcd i ledow na ktorych jest pixeloza i kazdy "czeka na full hd" a ja nie musze :-)

Silal rzeczy polecam panasonic. Co prawda pilot mi padl ale w drugim pokoju mam panasonica stare pudlo 29 cali kineskopowy i od niego pilot dziala w podstawowych opcjach wiec zwisa mi to.
    Boniek32
    Level 1  
    Witam chce kupic Panasonica 47 cali 650 E za jaka kwote mi Pan go zaproponuje ?? i czy w nim jest matryca natywna 100 Hz??Prosze o opinie na temat tego Tv.Dziekuje.

Dodano po 5 [minuty]:

A moze lepszy bedzie model 651?? prosze o opinie dziekuje??

Dodano po 7 [minuty]:

LOCOLOCO Prosze numer kontaktowy Gsm do Pana ja w sprawie 47 model 650 albo 651
    mlodziak81
    Level 8  
    Witam. Ja zakupiłem 47as650e i mam jedno pytanie. Tv ma podobno matryce 100 Hz. Mój jest podpięty pod złącze antenowe(antena zbiorczą w bloku). Program tvp1 mam w HD i jak przełączam właśnie na niego to w lewym górnym rogu Tv wyświetla sie info: 1080i/50Hz. To jak to jest z tymi Herzami?
    Pozdro K
    _PREDATOR_

VIP Meritorious for electroda.pl
    mlodziak81 wrote:
    Herzami?

A co to jest? :evil:
    User removed account
    Level 1  
    mlodziak81
    Level 8  
    Herz to jednostka miary częstotliwości w układzie SI tyle ze napisana z błędem ortograficznym:) Nie wiesz?
    Powiedz lepiej jak to jest z tymi Hercami.
    _PREDATOR_

VIP Meritorious for electroda.pl
    Proszę poprawić, bo dam do kosza!
    bigapple
    Level 9  
    Witam
    posiadam starą Toshibe 37 rok 2008
    ma panel S-PVA
    teraz chce zakupić "jakiś" ale nie wiem co tu wybrać
    w Toska 42 ? jaki to ma panel w necie wszystko podaje że IPS co nie do końca jest prawdą bo tam widzę AUO

Na hdtv com pl zapytałem po odrzuceniu Sony KDL 42W829B bo jest widoczny tryb skokowy
    polecili mi tak Panas AS650 dla multimedii / Tośka 42 dla obrazu i dźwięku
    a ja to wszystko się ma do Panasia AS640 który ma matryce VA?

właściciele AS650 [ ma IFC] krytykują brak płynności i fatalny dźwięk
    czy ten TV ma regulacje tonów niskich? w modelu 47 widziałem że jest w menu dostępna.

interesuje mnie taki model że będę mógł oglądać przy mocnym słońcu
    szkoda że Tośka CEVO nie ma 40 tylko 42.
    Tylko Panas jest dostępny w 40' modele AS640 AS650 jeden to VA drugi IPS.
    Jednak pracownicy EuroAGD polecają Tośke

co wybrać?
    User removed account
    Level 1  
    bigapple
    Level 9  
    głownie chodziło o krytyke że TV ma swoje życie typu brak reakcje na pilota
    że trzeba wyłączyć z prądu. Smart nie działa mimo aktynwego netu itd.
    Najciekawsze wyczytałem to że niektórzy chca mieć poprzednia wersje oprogramowania niż obecna.
    User removed account
    Level 1  
    lukanior
    Level 8  
    Witam ja też kupiłem Panasonica as650 i tez jest problem z obrazem tak jak pisał kolega ONFLASH ja jak ogladałem mecz to masakra przy szybkich ruchach piłkarzy tak jakby klatkowało czy a jak ogladałem piłke reczna to jak sa na parkiecie reklamy naklejone to sie rozmazywały nie mozna ich było przeczyatac. Sygnał mam z kablówki czy to jakas wada w tv??
    User removed account
    Level 1  
    lukanior
    Level 8  
    Już doszedłem co było w przywróciłem ustawnienia fabryczne i zrobiłem wszystko od początku i tam jest taka opcja jaka telewizja bedzie i było do wyboru UPC i INNE pierwszym razem wybrałem inne a teraz wybrałem UPC i jest wszystko ok. A mam jeszcze jedno pytanie co do sony i tryb sport i jeszcze sony ma funkcje football ze przy ogladaniu meczu wyłącza komentatora jak z tym jest naprawde ??
    User removed account
    Level 1  
    peszel
    Level 2  
    Planuję zakup TV, niestety nie zdążyłem kupić plazmy pansa, pozostaje led-lcd. Od początku brałem pod uwagę TX-42AS650E (większy mnie nie interesuje) do puki w sklepie nie porównałem go do KDL-42W829B i KDL-42W815B. Wyglądało to tak: panasonic nie wyświetlał białego tylko szary, ciemne plamy a nawet pasy na matrycy (ktoś miał ten przypadek), duże opóźnienie w wyświetlaniu obrazu w porównaniu z innymi TV (po podłączeniu konsoli czy pc może być nieciekawie), na TX-47AS650E jeszcze gorzej, no i dla mnie najważniejsze, podczas oglądania naszej kochanej naziemnej dvb-t obraz lepszy od cukierkowych "koreańczyków" ale soniacz: mniej smużył, miał jasną równomiernie podświetloną matrycę, obraz wyświetlał szybko bez zacięć.
    Może to wina sygnału ale można się domyślić że po podłączeniu normalnej anteny obraz będzie lepszy na korzyść.....no właśnie. Nie sprawdzałem 3d, smarta i przeglądarki.
    User removed account
    Level 1  
    bigapple
    Level 9  
    LOCOLOCO wrote:
    To nie właściciele krytykują a piszący na portalach , z tego 3/4 nie widziało tego Panasonica na oczy a opisują w stylu jedna baba drugiej babie.

Polecają Toshibę i mają rację - bo Toshiba jest w wyższej klasie co do końcowej jakości obrazu.
    Toshiba jest w extra cenie dla członków forum.
    Kalibracja gratis , radyjko gratis.

Tak więc chyba trzeba będzie odrzucić Toshibe fatalny serwis
    Poznałem kilka osób które skomentowały to jako najgorszy zakup TV
    Więcej czasu w serwisie niż w użyciu i częste braki reakcji na pilota.
    Każda aktualizacja to wymuszony reset fabryczny i kalibracja idzie w kosmos.
    Smartv raz działa raz nie.
    ~2600zł za takie coś to ja dziękuje TV ma wszystko ale ale nie oprogramowanie

Zostaje mi chyba tylko Panas ale model AS640E panel VA z migakowym 3d
    ale nie jest doskonały jeśli chodzi o płynność jako jedyny model z wszystkich dostępnych na rynku.
    Jest 40' i to mi się widzi

Także co polecicie?

Dodam że płynność niektórych denerwuje jako tzw judder a tego w Toshibie właśnie nie ma
    cena to już nawet ~1800zł za 40 AS640E

:|